Jump to content

Skóra lakierowana


cabalgat
 Share

Recommended Posts

Witam!

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że jestem jeszcze raczej zielony w temacie mody męskiej i obuwia, bo dopiero ostatnio zacząłem nabierać ochoty na stopniowe przechodzenie ze stylu sportowo-casualowego na bardziej elegancki i już na wstępie pojawiły się problemy. Otóż kupiłem sobie w Deichmannie "półeleganckie", skórzane buty firmy AM. Skóra była zdecydowanie błyszcząca, czyli lakierowana. Przy kasie babka zaproponowała mi deichmannowski "hybrydowy aerozol do impregnacji", bo stwierdziła, że on będzie do nich najlepszy. Niewiele myśląc, zaufałem jej, kupiłem go i po powrocie popsikałem nim buty. A te, wysychając, zupełnie straciły połysk, zmieniły kolor, pojawiły się na nich jaśniejsze i ciemniejsze miejsca, wręcz gdzieniegdzie plamy i przybrały one wygląd starych, zużytych butów... Tak jakby ten impregnat pochłonął lakier. Wysmarowałem je tłuszczem do butów i póki co jest znacznie lepiej, tzn. kolor jest w miarę jednolity. Ale nie błyszczą się, jak przed tymi zabiegami, i moim zdaniem kolor znacznie się różni od tego, jaki był na początku. Zacząłem przeglądać internet i znalazłem informację, że butów ze skóry lakierowanej się nie impregnuje (co w zasadzie wydaje się bardzo logiczne, ale uznałem, że ktoś sprzedający buty zna się lepiej...). Co mogę w tym momencie zrobić, żeby buty wróciły do stanu pierwotnego?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Link to comment
Share on other sites

Zupełnie cieżko zrozumieć, że ktoś kogo zaczyna obchodzić w jaki sposób powinien ubierać się mężczyzna, kupuje lakierowane (foliowane?) buty w sieciówce najniższych lotów. Argumenty "nie stać mnie na GYW" są na wstępie nietrafione, bo jak widać można wyrzucić w błoto dużo mniej i nie mieć dalej nic. Kolejna nauka dla potomnych.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli chodzi o rozmiar, chociażby Shoepassion oferuje buty do rozmiaru UK14 włącznie. Jeśli chodzi o "nie stać", jedną z form działalności edukacyjnej tego forum jest przekaz, że tanie buty to rozwiązanie dla bogatych i rozrzutnych, co widać na tym przykładzie: kupiłeś "hybrydowy" (WTF?) spray za powiedzmy 10 zł, a teraz do ratowania butów proponujemy środek za 45 zł plus wysyłka; jeszcze nie zacząłeś chodzić, a już siedem dych kosztów amortyzacji.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Rada ode mnie, bo codziennie pół dnia spędzam w lakierowanych oksfordach i na przestrzeni lat względnie nauczyłem się obchodzić z tym typem skóry - spróbuj wilgotną szmatką przetrzeć te lakierki, następnie kup wazelinę w aptece i na najmniej widocznym miejscu posmaruj cienką warstwą cholewkę, sprawdź efekt. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.