Skocz do zawartości

Skóra lakierowana


cabalgat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na wstępie chciałem zaznaczyć, że jestem jeszcze raczej zielony w temacie mody męskiej i obuwia, bo dopiero ostatnio zacząłem nabierać ochoty na stopniowe przechodzenie ze stylu sportowo-casualowego na bardziej elegancki i już na wstępie pojawiły się problemy. Otóż kupiłem sobie w Deichmannie "półeleganckie", skórzane buty firmy AM. Skóra była zdecydowanie błyszcząca, czyli lakierowana. Przy kasie babka zaproponowała mi deichmannowski "hybrydowy aerozol do impregnacji", bo stwierdziła, że on będzie do nich najlepszy. Niewiele myśląc, zaufałem jej, kupiłem go i po powrocie popsikałem nim buty. A te, wysychając, zupełnie straciły połysk, zmieniły kolor, pojawiły się na nich jaśniejsze i ciemniejsze miejsca, wręcz gdzieniegdzie plamy i przybrały one wygląd starych, zużytych butów... Tak jakby ten impregnat pochłonął lakier. Wysmarowałem je tłuszczem do butów i póki co jest znacznie lepiej, tzn. kolor jest w miarę jednolity. Ale nie błyszczą się, jak przed tymi zabiegami, i moim zdaniem kolor znacznie się różni od tego, jaki był na początku. Zacząłem przeglądać internet i znalazłem informację, że butów ze skóry lakierowanej się nie impregnuje (co w zasadzie wydaje się bardzo logiczne, ale uznałem, że ktoś sprzedający buty zna się lepiej...). Co mogę w tym momencie zrobić, żeby buty wróciły do stanu pierwotnego?

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie cieżko zrozumieć, że ktoś kogo zaczyna obchodzić w jaki sposób powinien ubierać się mężczyzna, kupuje lakierowane (foliowane?) buty w sieciówce najniższych lotów. Argumenty "nie stać mnie na GYW" są na wstępie nietrafione, bo jak widać można wyrzucić w błoto dużo mniej i nie mieć dalej nic. Kolejna nauka dla potomnych.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rozmiar, chociażby Shoepassion oferuje buty do rozmiaru UK14 włącznie. Jeśli chodzi o "nie stać", jedną z form działalności edukacyjnej tego forum jest przekaz, że tanie buty to rozwiązanie dla bogatych i rozrzutnych, co widać na tym przykładzie: kupiłeś "hybrydowy" (WTF?) spray za powiedzmy 10 zł, a teraz do ratowania butów proponujemy środek za 45 zł plus wysyłka; jeszcze nie zacząłeś chodzić, a już siedem dych kosztów amortyzacji.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rada ode mnie, bo codziennie pół dnia spędzam w lakierowanych oksfordach i na przestrzeni lat względnie nauczyłem się obchodzić z tym typem skóry - spróbuj wilgotną szmatką przetrzeć te lakierki, następnie kup wazelinę w aptece i na najmniej widocznym miejscu posmaruj cienką warstwą cholewkę, sprawdź efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.