Skocz do zawartości

Brązowe brogsy!... i co dalej?


Francislaw

Rekomendowane odpowiedzi

@Bażant chyba mniej więcej rozumiem Twoją niechęć do niebrogsów-derby. Żeby tego typu buty były ładne muszą w moim odczuciu być zaprojektowane z dużym wyczuciem, większym niż buty z zamkniętą przyszwą. Łatwiej chyba stworzyć ładne oxfordy niż derby. Jakimś super znawcą tematu jeszcze nie jestem, ale totalnym ignorantem też chyba już nie i nie przypominam sobie, żebym widział gdzieś derby, które estetyką wygrywałyby z przykładowymi oxfordami w swojej klasie.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Heh, ale sie dyskusja o niewinnych derbach wywiazala :) Ja bym jednak tak calkowicie derbow nie skreslal... Te ciezkie, ktore pokazal @Bazant faktycznie nie sa zbyt udane.

Ale juz te z Partenope czy pokazane przez Kolekcjonera czy Eye_lipa, moim zdaniem akurat calkiem niezle pasuja do mniej formalnych zestawow koordynowanych, a odnosze wrazenie, ze o takie glownie chodzilo Francislawowi (jesli sie myle to przepraszam :)). Podobnie zreszta jak double monki, chukka, chelsea, trzewiki - w zaleznosci od sezonu i pogody :)

 

Summa summarum jak na druga pare to chyba bym postawil na ciemnobrazowe licowe double monki i podzelowal je na jesien / lekka zime. Sam mam takie z Shoepassion i sa to moje ulobione buty do chinosow. Zamsz tez da rade. 

 

A na ciezka zime i tak musisz kupic trzewiki na commando lub dainite :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Derby wrzucone przez panów powyżej bardzo ładne patrząc tak obiektywnie i wyłączając niejako osobiste poczucie piękna, jednak oceniając to subiektywnie to ładne klasyczne wiedenki podobają mi się bardziej niż nawet najpiękniej zaprojektowane derby, ot co, nie mogę się przekonać, może z czasem się to zmieni, ale póki co jest jak jest :)

Mój wybór wstępnie padł na te licowe monki, które wrzucałem na początku, jutro albo pojutrze postaram się je zamówić. Jak przyjdą i wszystko będzie okej to wrzucę zdjęcia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

A więc stało się. Monki licowe kupione i przymierzone. Przepraszam najmocniej za parszywą jakość zdjęć, ale w obecnej chwili nie miałem możliwości zrobić inaczej niż telefonem. mam przy tym pytanie. Czy tego typu buty za każdym razem trzeba rozpinać i zapinać, czy jednak lepiej te paski zostawić w spokoju? Pytam, bo kiedyś zetknąłem się z klasyfikacją monków jako butów wsuwanych i jako początkujący entuzjasta tematu nie chciałbym przez nieodpowiednie traktowanie zniszczyć butòw. Z góry dziękuję za odpowiedź i nie z góry dziękuję za wszystkie opinie, które były dla mnie bardzo pomocne przy ostatecznym wyborze :)WP_20151008_19_37_08_Pro.jpg?psid=1WP_20151008_19_37_38_Pro.jpg?psid=1WP_20151008_19_37_53_Pro.jpg?psid=1WP_20151008_19_37_58_Pro.jpg?psid=1WP_20151008_19_42_02_Pro.jpg?psid=1WP_20151008_19_42_10_Pro.jpg?psid=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Trochę odkopuję temat ale mam dylemat. Mogę kupić pełne brogsy Loake w kolorze Tan . I mam do wyboru Chester ( derby) albo Bovey (Oxfordy) . Oksfordy na bardziej smukłym kopycie tan, lżejszej podeszwie , bez stormwelt. To będą kolejne buty więc raczej będą uzupełniały mi możliwości. Raczej do codziennego ubioru. Ale raczej chodzę w chinosach, dzinsach, do garnituru ich nie przewiduje, mam inne buty. I teraz nie wiem czy Oxfordy nie bedą zbyt mało praktyczne, czy do takich luźnych spodni nie będą zbyt formalne. Bardziej mi sie podobają Oxfordy ale nie chciałbym kupić butów do szafy . Tym bardziej ze Tan to nie jest zbyt praktyczny kolor. Ale mam okazje i nie mogę się oprzec😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Profumo napisał:

Trochę odkopuję temat ale mam dylemat. Mogę kupić pełne brogsy Loake w kolorze Tan . I mam do wyboru Chester ( derby) albo Bovey (Oxfordy) . Oksfordy na bardziej smukłym kopycie tan, lżejszej podeszwie , bez stormwelt. To będą kolejne buty więc raczej będą uzupełniały mi możliwości. Raczej do codziennego ubioru. Ale raczej chodzę w chinosach, dzinsach, do garnituru ich nie przewiduje, mam inne buty. I teraz nie wiem czy Oxfordy nie bedą zbyt mało praktyczne, czy do takich luźnych spodni nie będą zbyt formalne. Bardziej mi sie podobają Oxfordy ale nie chciałbym kupić butów do szafy . Tym bardziej ze Tan to nie jest zbyt praktyczny kolor. Ale mam okazje i nie mogę się oprzec😆

Tan jest jak najbardziej praktyczny, nie ma żadnych problemów z zestawieniami.

Co do tego czy derby czy oxfordy - moim zdaniem to kwestia indywidualnych preferencji w tym wypadku. Brogsy w kolorze tan raczej do formalnych nie należą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tą praktycznością to bym poemizował. Bardzo mi się podoba ten kolor ale jednak jasne buty to zawsze trzeba dobrze przemyśleć bo są przykuwające uwagę. Jak się wychodzi przed szereg to trzeba być przygotowanym dobrze do tego , ze wszystko zostanie zauważone. Kasztanowe brogsy z dżinsami będą ok i już . Jasnobrązowe będą trochę krzyczeć , ze zależy mi na wyglądzie ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie stoję przed podjęciem podobnej decyzji. Zamówiłem kilka par butów. Od ciemnego brązu, przez trochę jaśniejszy, tan na burgundzie kończąc.

Przymierzyłem jej do wszystkich swoich chinosów (granatowe, niebieskie, khaki, zielone, szare, wiśniowe) i wg mnie te w kolorze tan pasują do wszystkich. Brązowe również ale te w kolorze koniakowym zdecydowanie bardziej się wyróżniają. Poza tym wydaje mi się że zdobienia lepiej się prezentują na tym kolorze.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Profumo

 

A jak tam bym tak aż specjalnie Oxfordów nie poczytywał jako wybitnie formalnego buta. Za wyjątkiem czarnych. A im jaśniejsze tym stopień formalności spada. W Oxfordach, jak i lotnikach ujmuje mnie smukłość kopyta. Zresztą, jak popatrzysz co noszą nasi rodacy to zauważysz, że mało kto do tego uwagi przywiązuje. ;)

 

Ewentualnie sięgnij po semi-Oxfordy (z drobną ilością zdobień) w jakimś nie-czarnym kolorze.

Nie ukrywam, że powyższe wynika z moich preferencji (lubię Oxfordy, semi-Oxfordy/brogsy [ale bez przesady z podziurkowaniem] i lotniki, a całkowicie odpychają mnie wsuwki i monki), a że są dość zawężone, to głownie mi pozostaje przebierać w kolorach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Profumo napisał:

No z tą praktycznością to bym poemizował. Bardzo mi się podoba ten kolor ale jednak jasne buty to zawsze trzeba dobrze przemyśleć bo są przykuwające uwagę. Jak się wychodzi przed szereg to trzeba być przygotowanym dobrze do tego , ze wszystko zostanie zauważone. Kasztanowe brogsy z dżinsami będą ok i już . Jasnobrązowe będą trochę krzyczeć , ze zależy mi na wyglądzie ☺️

Pisałem ze swojego doświadczenia. Sam miałem opory przed tym kolorem, tymczasem monki w tym kolorze i są to moje ulubione buty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, BrotherM napisał:

@Profumo

 

A jak tam bym tak aż specjalnie Oxfordów nie poczytywał jako wybitnie formalnego buta. Za wyjątkiem czarnych. A im jaśniejsze tym stopień formalności spada. W Oxfordach, jak i lotnikach ujmuje mnie smukłość kopyta. Zresztą, jak popatrzysz co noszą nasi rodacy to zauważysz, że mało kto do tego uwagi przywiązuje. ;)

 

Ewentualnie sięgnij po semi-Oxfordy (z drobną ilością zdobień) w jakimś nie-czarnym kolorze.

 

Nie ma czegoś takiego jak semi-oxfordy. Oxford to po prostu buty z zamkniętą przyszwą.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.