Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Kontynuując wątek 'wystąpień publicznych'... No, może w nieco innym aspekcie. Chodzi o strój do 'występów telewizyjnych'.

Przeglądałem Forum i nie do końca znalazłem taką tematykę... Tak mnie naszło czekając dziś rano na swoje 'wejście'.

Znam porady ludzi od PR-u a propos unikania mocnych wzorów, czy wręcz faktur na ubraniu, żeby widzowi przed odbiornikiem 'w oczach nie skakało'.

Czy ktoś z Was ma tego typu doświadczenia/ porady, którymi skłonny byłby się podzielić?

Pozdrawiam i ruszam po raz drugi do tv (dziś dla mnie wyjątkowo intensywny dzień występów)

Red

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę podobnie o brązie i szarościach dzięki potrzebowałem lekkiego pchnięcia :) żona uważa, że czarny jest ok..:)

I ma rację, ale w mojej opinii brąz lepiej korespondowałby z "drewnopodobnym" wykończeniem podeszwy. Propozycja Caporegime także wydaje się ciekawa, ale z tym bym poczekał do momentu przemalowania skórzanych elementów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Cześć!

 

 

Matura zbliża się wielkimi krokami, a ja jeszcze nie skompletowałem swojego stroju.

 

Muszę się Was koniecznie poradzić.

 

Kupiłem już spodnie i marynarkę: http://www.hm.com/pl/product/04773?article=04773-A,

 

zostało tylko dać krawcowi do lekkich poprawek.

 

Natomiast problem pojawił się wraz z butami.

 

 

 

Pomyślałem, że może trochę pokombinuję i nie kupię klasycznych, garniturowych, czarnych butów,

 

a coś bardziej praktycznego, a może w ogóle nic.

 

Posiadam taki model butów Bally: http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/1676794/3 (burgund).

 

 

Czy są one odpowiednie na taką okoliczność jak matura?

 

Czy w ogóle nie będą się mocno gryzły z przedstawionym przeze mnie modelem H&M?

 

Jeżeli nie, jakie proponujecie pozostałe elementy? Krawat, poszetka, koszula?

 

 

A jeżeli Bally to nie jest dobry strzał, to jakie, Waszym zdaniem, buty powinienem kupić,

 

żeby nie nakładać ich tylko na oficjalne okazje? I wtedy jakie dodatki do nich dobrać?

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, siedzę jak na szpilkach, bo matura tuż tuż, ale nie tylko

 

matura... Długi weekend też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Decyzja o zakupie garnituru z plastiku była fatalna, ale cóż, skoro już masz, przepadło.

 

Co do butów - nie wiem, jakiej rangi imprezą jest matura (tzn. nie pamiętam, czy czarne buty to mus), ale chyba poszedłbym w pokazanych Bally. Ładne buty, choć ze względu na kolor i rodzaj skóry (zamsz) nie są to buty "oficjalne". W każdym razie nie kupuj tamtego badziewia.

 

PS. Jeśli to burgund, to będzie świetnie wyglądał z granatowym garniturem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

 

Matura zbliża się wielkimi krokami, a ja jeszcze nie skompletowałem swojego stroju.

 

Muszę się Was koniecznie poradzić.

 

Kupiłem już spodnie i marynarkę: http://www.hm.com/pl/product/04773?article=04773-A,

 

zostało tylko dać krawcowi do lekkich poprawek.

 

Natomiast problem pojawił się wraz z butami.

 

 

 

Pomyślałem, że może trochę pokombinuję i nie kupię klasycznych, garniturowych, czarnych butów,

 

a coś bardziej praktycznego, a może w ogóle nic.

 

Posiadam taki model butów Bally: http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/1676794/3 (burgund).

 

 

Czy są one odpowiednie na taką okoliczność jak matura?

 

Czy w ogóle nie będą się mocno gryzły z przedstawionym przeze mnie modelem H&M?

 

Jeżeli nie, jakie proponujecie pozostałe elementy? Krawat, poszetka, koszula?

 

 

A jeżeli Bally to nie jest dobry strzał, to jakie, Waszym zdaniem, buty powinienem kupić,

 

żeby nie nakładać ich tylko na oficjalne okazje? I wtedy jakie dodatki do nich dobrać?

 

 

Z góry dzięki za odpowiedzi, siedzę jak na szpilkach, bo matura tuż tuż, ale nie tylko

 

matura... Długi weekend też.

 

Siadaj do nauki, albo idź na browar, a nie się ciuszkami przejmujesz ;)

 

Przykuse marynarki z h&m to nie mój styl, ale Ty jestś młody i pewnie szczupły, więc wszystko będzie grać - te buty też są ok.

 

Ps. Na przyszłość poczytaj trochę forum, to dowiesz się że jakościowo h&m nie wypada najlepiej :)

 

Powodzenia na maturze!

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tamtych butów nie kupię.

 

Matura, jak by nie było, jest ,,imprezą'' raczej wysokiej rangi... Ale czy czarne buty to mus?

 

Nie tak do końca przepadło, mogę go oddać do 14 dni po zakupie. I zaczynam się nad tym poważnie zastanawiać.

 

Niestety ogranicza mnie czas... Wątpię, że znajdę siebie w mieście coś godnego uwagi, a na kupno online nie ma czasu.

 

Chyba, że robić wszystko dziś.

 

Jeżeli Bally, to jakie dodatki?

 

 

 

Heh, nauka zeszła już na drugi plan, teraz trzeba się wyluzować i wszystko sobie przed samym egzaminem przypomnieć, dzięki :)

 

Tak, wiem, że h&m to nie jest firma, która produkuje dobre jakościowo ciuchy, ale zważywszy na fakt, że jestem młodą osobą,

 

nie mogę sobie pozwolić na coś z najwyższej półki. Mimo to staram się jak mogę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarpetki pod kolor butów lub spodni, biała koszula.

 

Dodatki - ładne. Stonowane, bez ekstrawagancji. Biała poszetka, jeśli chcesz być elegancki, a krawat jaki Ci się podoba, byle pasował (szary, niebieski, brązowy, burgundowy, ale nie biały, żółty, jaskrawojakiśtam, czerwony też odradzam) i nie był zbyt kontrowersyjny.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na allegro takie świetne poszetki, że białej nie chce mi się wkładać.

 

Może dobrać coś pod buty?

 

Dzięki za porady.

 

Jeżeli ktoś ma inne zdanie nt. tych Bally to chętnie wysłucham.

 

Chcę sobie kupić jeszcze jedną parę butów, wkleję tu link jak coś wybiorę i podpytam, czy pasują do takiego garnituru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na allegro takie świetne poszetki, że białej nie chce mi się wkładać.

 

Dzięki za porady.

 

Jeżeli ktoś ma inne zdanie nt. tych Bally to chętnie wysłucham.

 

Chcę sobie kupić jeszcze jedną parę butów, wkleję tu link jak coś wybiorę i podpytam, czy pasują do takiego garnituru.

Myślę, że skoro obecnie dla wielu licealistów egzamin maturalny nie jest dostateczną okazją do założenia garnituru, to biała poszetka nie jest w tym wypadku musem. Tak jak powiedział kolega Mosze, ważne, by nie była krzykliwa - sam fakt jej założenia najprawdopodobniej dostatecznie wyróżni Cię z tłumu przyszłych abiturientów  :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Czy wypada pójść (w charakterze gościa) na ślub w ciemnogranatowym garniturze w jasne prążki? Prążki są dość dyskretne, z dystansu niewidoczne. Garnitur dwurzędowy, guziki niestety (w tym kontekście) jasne. Reszta byłaby książkowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.