Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Dotarła do mnie wspominana wcześniej marynarka z vinted. Jak ocenianie dopasowanie? Coś byście poprawili? Przy okazji, jeśli marynarka z susu na metce wewnętrznej posiada rozmiar katalogowy, natomiast na metce papierowej jest napisane custom made jacket, to znaczy, że wymiary były zmieniane czy tylko projekt i tkanina są niestandardowe?

IMG_5230.jpeg

IMG_5225.jpeg

IMG_5221.jpeg

IMG_5232.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kublo napisał:

Dotarła do mnie wspominana wcześniej marynarka z vinted. Jak ocenianie dopasowanie? Coś byście poprawili?

Moje wnioski na podstawie zdjęć (mogę się mylić):

  • rękawy są trochę za krótkie,
  • marynarka jest za szeroka i wytaliowalbym.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym momencie największy problem to zbyt krótkie rękawy. Przy czym rękawy golfa są bardzo wąskie i nie sięgają do nadgarstka, czyli przy koszuli będą się wydawać jeszcze krótsze. Trzeba sprawdzić, czy się da wydłużyć i ocenić, czy po wydłużeniu nie będzie nieestetycznie wyglądać, bo dziurki będą zbyt daleko od krawędzi. Można oczywiście dołożyć dziurkę, ale to zabawa.

Druga sprawa- marynarka nie ma kształtu, na pewno wymaga taliowania, ale może się okazać, że i w klacie jest za duża (wtedy po upięciu szpilkami w talii w klacie przy rękawach pojawi się nadmiar materiału). A to jeszcze więcej zabawy. Polecam wizytę u krawca i przemyślenie. Jeśli nie da się zrobić dobrze, odpuść i sprzedaj.

Długości ze zdjęć nie podejmuję się oceniać, mniej więcej ok.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, rękawy faktycznie są za krótkie. Wygląda na to, że mogę je wydłużyć o 1cm, przy 2cm wyglądałoby to już komicznie. Co do taliowanie, to rzeczywiście się przyda i moim zdaniem powinno wystarczyć bo w klacie jest raczej ok, ale to zobaczę jeszcze u krawca. Zastanawia mnie dalej czy to jest standardowa rozmiarówka susu czy czyjeś MTM, bo mam jeszcze inną marynarkę od nich, o rozmiar mniejszą (98) i jest lekko ciasna w talii, natomiast ta wydaje się szerza niż jeden rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 6/17/2024 at 3:51 PM, misieeq said:

hej :) przyszła pora, że szukam pierwszego od studniówki garniaka na wesele kumpla, gdzie będę w roli świadka ;) będzie to mój w zasadzie pierwszy i pewnie przez kolejne lata jedyny garniak, a stary studniówkowy cały czarny pójdzie w odstawkę. Myślę nad czymś w kierunku granatowego lub szarego, jestem ze Szczecina więc blisko mam do Berlina i prawdopodobnie umówię się tam do SuitSupply. Nie wiem, czy decydować się na opcję custom made, czy jednak szukać czegoś z wieszaka. Jak myślicie, SuitSupply będzie dobrym wyborem? Czy może jednak coś innego jest u nas wartego uwagi? za wszelkie sugestie będę mega wdzięczny, jestem totalnie zielony w temacie :)

btw, 170 cm, 67 kg here, więc raczej ciężko z gotowych zestawów na ten wzrost jest coś znaleźć ;)

zdecydowałem się wtedy właśnie na SuitSupply, umówiłem się do Pana Lennarta w Berlinie i ogromnie polecam, obsługa pełna profeska :) w Berlinie byłem w sobotę, wszystkie poprawki robią na miejscu i wysyłają do Polski za darmo, w środę miałem już paczkę z garniturem w Szczecinie. Dokładnie ten garniak kupiłem -> https://suitsupply.com/en-de/men/suits/light-grey-tailored-fit-havana-suit/P921705.html

wyszło 499 EUR + 32 EUR za poprawki :) co ciekawe, taniej wychodzi w euro niż w złotówkach na ich stronie. Tak wygląda efekt:

PXL_20240704_153257602_MP.thumb.jpg.d5cb14cea146dacff66efb3c0e666fbf.jpgPXL_20240704_153402093.thumb.jpg.cbfdad57d5733710ea77b00bf46809d4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt, nigdy nie zapinam dolnego guzika, ale nie wiem czemu do foty to zrobiłem :) a koszula wystaje, tylko tutaj na szybko przymierzyłem z koszulą z mankietami na spinki, ale spinek nie założyłem i trochę pozwijały się mankiety w środku, wydaje mi się że jest ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj marynarkę od krawca, niestety się nie posłuchał i zamiast wydłużyć rękaw o 1cm tak jak było na przymiarkach to on kombinował i wydłużył o 2,5cm dorabiając guzik w taki sposób. No nie będę ukrywał wygląda to paskudnie, nie dał się przekonać żeby dorobić dziurkę bo to za dużo roboty a jego zdaniem tak wygląda ok. Oczywiście nie chce tego rękawa tak zostawić i teraz mam pytanie co byście zrobili na moim miejscu:

1. odcięli te jego guziki i nosili z taką dużą odległością od ostatniego

2. szukali kogoś innego kto podjąłby się zrobienia i obszycia dziurki

3. wrócili do krawca żeby skrócił rękawy o te 1,5cm (teraz ich długość jest mniej więcej poprawna ale raczej z tych dłuższych, wtedy byłyby lekko krótkie)

IMG_5543.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kublo napisał:

Odebrałem dzisiaj marynarkę od krawca, niestety się nie posłuchał i zamiast wydłużyć rękaw o 1cm tak jak było na przymiarkach to on kombinował i wydłużył o 2,5cm dorabiając guzik w taki sposób. No nie będę ukrywał wygląda to paskudnie, nie dał się przekonać żeby dorobić dziurkę bo to za dużo roboty a jego zdaniem tak wygląda ok. Oczywiście nie chce tego rękawa tak zostawić i teraz mam pytanie co byście zrobili na moim miejscu:

1. odcięli te jego guziki i nosili z taką dużą odległością od ostatniego

2. szukali kogoś innego kto podjąłby się zrobienia i obszycia dziurki

3. wrócili do krawca żeby skrócił rękawy o te 1,5cm (teraz ich długość jest mniej więcej poprawna ale raczej z tych dłuższych, wtedy byłyby lekko krótkie)

IMG_5543.jpeg

Ja ogólnie mam bardzo podobny case - tzn. też przedłużałem rękawy w SuSu i mam podobny efekt jak u Ciebie, tzn guziki są dość daleko od krawędzi mankietu. Szczerze? Nie zwracam na to uwagi, wg. mnie nie jest to jakiś straszny mankament, który bardzo rzuca się w oczy i osobiście wolę to zostawić tak jak jest, niż kombinować z jakimiś dziwnym dodawaniem guzików itd. Jedyną funkcjonalną wadą jaką widzę, jest to, że przez dużą odległość guzików od krawędzi, te mają tendencję do nieestetycznego zaginania się (czy to nosząc kurtkę na marynarce, czy nawet jak trzymam ją w szafie). Więc z mojej perspektywy bym zostawił po prostu przedłużone, ewentualnie jak twierdzisz, że przedłużyli za bardzo, to je trochę skrócić, co zmniejszy efekt. Po prostu jak dla mnie ta wada jest mniej widoczna niż fakt posiadania za krótkich rękawów, który od razu rzuca się w oczy. Na pocieszenie wrzucę Ci jakąś fotkę jak to wygląda u mnie ;) 
image.thumb.png.7e75124987901884fc17bca8b2a23c6d.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji zadam pytanie od siebie - czy da rade zmniejszyc, tzn glownie chodzi o zwezenie, spodnie o 3 rozmiary (6cm edit: jednak jest to 12 cm w obwodzie...)? Bez jakichs skutkow ubocznych w postaci znieksztalcenia tych spodni? Spodni nie mam, ale zastanawiam sie nad zakupem, a tylko taki rozmiar jest najblizszy mojemu. Sa z wysokim stanem i zakladkami, jesli to pomoze w ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze powiedz, jaki jest ich oryginalny obwód. Bo zdejmowanie 12 cm z 120 cm obwodu to coś innego, niż 12 cm z 80.

Ale typowe problemy to:

  • "przód" kończący się ewidentnie "z tyłu"
  • fałdy na udach,
  • fałdy na pośladkach,
  • tylne kieszenie przesunięte na środek.
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "krawiec", który oddał Klientowi marynarkę z guzikami na łokciach, na pewno chętnie weźmie zlecenie zwężenia spodni o 12 cm, które wygeneruje dokładnie te problemy, które wymienił @Rudolf, tym bardziej, że jak rozumiem Klient nie protestuje. Na przyszłość polecam kupować raczej kierując się rozmiarem, niż ceną🤷‍♂️

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kubaba5

We flat-frontach (spodniach bez zakładek na przodzie) można zastosować taki sposób, że oprócz zwężania tyłem, można dodać wspomniane zakładki. Ja zrobiłem tak w 2 parach, które musiałbym zwężać więcej niż 6 cm i wygląda to ok.

Jedna zakładka na stronę pochłania ok. 2cm z obwodu, więc przodem można 4 cm zgubić i zachować większą przestrzeń na biodra (co dla mnie ma znaczenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto obejrzeć spodnie i zastanowić się, skąd ująć owe 12 cm? Typowe zwężenie polega na ujęciu po tylnym, środkowym szwie, co powoduje przybliżenie się do siebie kieszeni. W spodniach, w których aktualnie jestem, te kieszenie są oddalone o około 10 cm. Można jeszcze kombinować ze zbieraniem po bokach, ale tam są kieszenie, przeróbka robi się złożona i nieopłacalna, efekt niepewny. Ogólnie przeróbka czegokolwiek o więcej, niż rozmiar, jest raczej niemożliwa lub efekt będzie kiepski.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lubo69 napisał:

Ten "krawiec", który oddał Klientowi marynarkę z guzikami na łokciach, na pewno chętnie weźmie zlecenie zwężenia spodni o 12 cm, które wygeneruje dokładnie te problemy, które wymienił @Rudolf, tym bardziej, że jak rozumiem Klient nie protestuje. Na przyszłość polecam kupować raczej kierując się rozmiarem, niż ceną🤷‍♂️

Rozumiem, ze to jakis przytyk w kierunku tego co napisałem o rękawach? 😅 A co twoim zdaniem powinien zrobić w tej sytuacji krawiec? Przeszyć funkcjonalne guziki? Dołożyć kolejne 3 (co by wyglądało niemniej zabawnie)? Bo nie bardzo rozumiem twój komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rudolf napisał:

Może jeszcze powiedz, jaki jest ich oryginalny obwód. Bo zdejmowanie 12 cm z 120 cm obwodu to coś innego, niż 12 cm z 80.

Ale typowe problemy to:

  • "przód" kończący się ewidentnie "z tyłu"
  • fałdy na udach,
  • fałdy na pośladkach,
  • tylne kieszenie przesunięte na środek.

Faktycznie, zapomnialem o tym znaczacym szczegole. Z tego co patrzylem, to sponie w pasie maja ok 106cm, wiec faktycznie roznica bylaby spora i raczej gra niewarta swieczki. Jak juz wspomnialem, spodni nie kupilem, a jedynie zastanawialem sie czy taka operacja w ogole ma sens. Ostatnio zwezalem spodnie o jeden rozmiar i wyszlo to bardzo dobrze, wiec zastanawialem sie jakie sa mozliwosci tej operacji (a kojarzylem tez, ze spodnie tego typu czesto maja spore zapasy wiec da sie je tez dosc mocno zmieniac w druga strone). W kazdym razie utwierdziliscie mnie w przekonaniu, ze to nie ma sensu. Dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.09.2024 o 13:47, Kublo napisał:

1. odcięli te jego guziki i nosili z taką dużą odległością od ostatniego

2. szukali kogoś innego kto podjąłby się zrobienia i obszycia dziurki

3. wrócili do krawca żeby skrócił rękawy o te 1,5cm (teraz ich długość jest mniej więcej poprawna ale raczej z tych dłuższych, wtedy byłyby lekko krótkie)

Sądząc po zdjęciach, krawiec miał rację wydłużając rękawy, natomiast upieranie się, że guzik bez dziurki wygląda dobrze, jest niepokojące, tzn. podaje w wątpliwość kompetencje krawca, przynajmniej w kwestiach estetyki.

Wg mnie opcja 1 lub 2, to Twoja decyzja, jednego coś denerwuje, a inny nie zwraca uwagi. Ja osobiście poszedłbym raczej w dorobienie dziurki (pod warunkiem, że różnica byłaby niedostrzegalna), ale przede wszystkim przemyślałbym decyzję *przed* zrobieniem przeróbki - bo to, że będzie problem, było oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądząc po zdjęciach, krawiec miał rację wydłużając rękawy, natomiast upieranie się, że guzik bez dziurki wygląda dobrze, jest niepokojące, tzn. podaje w wątpliwość kompetencje krawca, przynajmniej w kwestiach estetyki.
Wg mnie opcja 1 lub 2, to Twoja decyzja, jednego coś denerwuje, a inny nie zwraca uwagi. Ja osobiście poszedłbym raczej w dorobienie dziurki (pod warunkiem, że różnica byłaby niedostrzegalna), ale przede wszystkim przemyślałbym decyzję *przed* zrobieniem przeróbki - bo to, że będzie problem, było oczywiste.

Dzięki, powiedziałbym, że to raczej kwestia wieku krawca i tego co sam mi powiedział, że w wieku 84 lat nie ma już sił do robienia detali i jedyne czym się zajmuje to taliowanie i inne prostsze przeróbki. Znalazłem już krawcową która podjęła się dorobienia dziurki i zajmuje się takimi „detalami”.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie mam bardzo podobny case - tzn. też przedłużałem rękawy w SuSu i mam podobny efekt jak u Ciebie, tzn guziki są dość daleko od krawędzi mankietu. Szczerze? Nie zwracam na to uwagi, wg. mnie nie jest to jakiś straszny mankament, który bardzo rzuca się w oczy i osobiście wolę to zostawić tak jak jest, niż kombinować z jakimiś dziwnym dodawaniem guzików itd. Jedyną funkcjonalną wadą jaką widzę, jest to, że przez dużą odległość guzików od krawędzi, te mają tendencję do nieestetycznego zaginania się (czy to nosząc kurtkę na marynarce, czy nawet jak trzymam ją w szafie). Więc z mojej perspektywy bym zostawił po prostu przedłużone, ewentualnie jak twierdzisz, że przedłużyli za bardzo, to je trochę skrócić, co zmniejszy efekt. Po prostu jak dla mnie ta wada jest mniej widoczna niż fakt posiadania za krótkich rękawów, który od razu rzuca się w oczy. Na pocieszenie wrzucę Ci jakąś fotkę jak to wygląda u mnie  
image.thumb.png.7e75124987901884fc17bca8b2a23c6d.png

To wygląda na prawdę tragicznie. Może sam nie zwracasz na to uwagi, ale jeśli ktoś to zauważył to po prostu Ci nie powiedział i ma niezłą bekę.
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem dzisiaj marynarkę od krawca, niestety się nie posłuchał i zamiast wydłużyć rękaw o 1cm tak jak było na przymiarkach to on kombinował i wydłużył o 2,5cm dorabiając guzik w taki sposób. No nie będę ukrywał wygląda to paskudnie, nie dał się przekonać żeby dorobić dziurkę bo to za dużo roboty a jego zdaniem tak wygląda ok. Oczywiście nie chce tego rękawa tak zostawić i teraz mam pytanie co byście zrobili na moim miejscu:
1. odcięli te jego guziki i nosili z taką dużą odległością od ostatniego
2. szukali kogoś innego kto podjąłby się zrobienia i obszycia dziurki
3. wrócili do krawca żeby skrócił rękawy o te 1,5cm (teraz ich długość jest mniej więcej poprawna ale raczej z tych dłuższych, wtedy byłyby lekko krótkie)
IMG_5543.thumb.jpeg.f0cd172a0d00f250dcf979a811680a68.jpeg

Zmień krawca


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, ze to jakis przytyk w kierunku tego co napisałem o rękawach? A co twoim zdaniem powinien zrobić w tej sytuacji krawiec? Przeszyć funkcjonalne guziki? Dołożyć kolejne 3 (co by wyglądało niemniej zabawnie)? Bo nie bardzo rozumiem twój komentarz.

Kolega chciał pewnie powiedzieć, że nie nosiłby takiej marynarki tylko sprzedał/wrzucił do kontenera PCK jak najszybciej, ale nie jestem pewien.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.