Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Postaram się zwrócić koszulę, ale nie wiem czy mi przyjmą.

Szukając koszuli trafiłem na lepszą rozmiarowo koszulę w Giacomo Conti, ale miała 80% bawełny. Pani w sklepie powiedziała, że jak bym chciał to za 200zł można u nich zamówić 100% bawełny, szyte gdzieś w Krakowie. Ktoś coś może wie na temat tych koszul z Giacomo Conti ?

 

jeżeli szukasz koniecznie z kryta listwą to mozna spróbowac tutaj: http://eleganckipan.com.pl/koszule/1547-elegancka-biala-koszula-meska-do-muchy-mankiety-na-spinki-kryta-listwa.html#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przybliżone zdjęcie koszuli z krawatem. 

Mam tą koszule i to był błąd że ją nabyłem. W mojej ocenie jedyny akceptowalny zestaw to z granatowymi spodniami i do tego błękitna marynarka, niestety krawat w żadnej konfiguracji mi nie pasuje i sobie odpuściłem dalsze poszukiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć wam

 

zastanawiam się nad dwoma garniturami - granatowymi

 

będzie to uniwersalny garnitur.. wesela, święta, obrona, czasem praca.. 

 

znalazlem dwa garnitury jeden LANSER 100% wełna 110skrętna i drugi puere 80% wełna i 20% poliester, obydwa kosztują 700zl,

 

link do puere http://www.puere.com/pl/p/1116-0111-Demitto/396

linka do lansera nie mam natomaist znalazlem na necie taki sam krój tej firmy tylko ślubny czarny http://olx.pl/oferta/slubny-garnitur-lanser-raz-uzyty-dobra-cena-CID87-ID5oY6N.html 

 

nie umiem wybrać który jest lepszy i bardziej pasuje do moich założeń.. w obydwóch czuje sie naprawdę dobrze ale:

-obydwa maja dwie klapy z  tylu, lanser jest bardziej wytaliowany i dopasowany spodnie tez węższe, rękawy są bardziej dopasowane i na jeden guzik przez co wydaje mi sie taki bardziej sportowy? natomiast puere na dwa i marynarka dłuższa o jakies 5cm,

-w lanserze czuje sie bardziej tak mlodo i tak "wymuskanie" natomiast pure wydaje mi sie bardziej prestizowy z poziomem i poważniej

-kolejną różnicą jest rozcięcie, w lanserze więcej widać wnętrza (koszula.. krawat) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli pytasz o to czy lepszy jest garnitur z wełny, czy z bawełny i plastiku to odpowiedź nasuwa się sama. Druga sprawa to to, że wełna jest bardziej "elegancka" niż bawełna, więc będzie bardziej pasować na ww. okazje. Trzecia sprawa, drugi link nie działa (ten z Puere).

 

Reasumując - bierz Lansera. : )

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za komentarze. Marynarka ma rozmiar o jeden większy od tego, który noszę na co dzień, ale o dziwo dobrze się w niej czułem i chciałem poznać opinię innych. Jedynie martwi mnie za szeroki rękaw i chyba nie jest to takie proste do skorygowania, prawda? Druga sprawa do wysokość górnego guzika, ale w RTW to norma.

 

Cały czas waham się jednak czy nie dołożyć ok. 400zł i spróbować z SuitSupply (prezentowana jest z Vistuli, 70% wełna - 30% len, podszewka 100% wiskoza). Warto dołożyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentowana marynarka leży nieźle, ale wygląda średnio. Mnie przede wszystkim nie podobają się mocne ramiona; z jednej strony, optycznie poszerzają, z drugiej, wyglądają na nieco zbyt szerokie i wg mnie nieładne. To jest jednak kwestia gustu i pożądanego efektu.

 

Punkt zapięcia jest również wysoko, zgodnie z obecną tendencją, ale nie jest prawdą, że każde RTW tak ma.

 

Jeśli masz możliwość, zobacz, jak leżą marynarki SS, które mają minimalne wypełnienie ramion lub wręcz nie mają żadnego. Ja uważam, że takie marynarki wyglądają naturalnie i dają najładniejszą linię ramion, pod warunkiem jednak, że ta linia jest naturalnie ładna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

-w lanserze czuje sie bardziej tak mlodo i tak "wymuskanie" natomiast pure wydaje mi sie bardziej prestizowy z poziomem i poważniej

-kolejną różnicą jest rozcięcie, w lanserze więcej widać wnętrza (koszula.. krawat) 

 

Takie pytania nie mają sensu; który skład jest lepszy, to jest oczywiste, ale trzeba garnitury pokazać na sobie, bo inaczej to są zawieszone w próżni spekulacje.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://olx.pl/oferta/sprzedam-garnitur-lanser-CID87-ID5VxgP.html#61175ce81d

http://olx.pl/oferta/slubny-garnitur-lanser-raz-uzyty-dobra-cena-CID87-ID5oY6N.html  

 

dodaje jeszcze link lansera i prosze o pomoc  :) krój ten sam tylko to jest ślubny czarny a ten co mierzyłem granatowy i nie ma zadnych polyskowych elementow

 

długość marynarki taka sama jak na 1 linku u tego pana, natomiast w puere jest dluzsza o jakies 5cm

 

 

 

Takie pytania nie mają sensu; który skład jest lepszy, to jest oczywiste, ale trzeba garnitury pokazać na sobie, bo inaczej to są zawieszone w próżni spekulacje.

 

 wlasnie blad ze nie mam zdjec :( ale myslalem ze moze po kroju jak ktos zobaczy to cos podpowie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Bardzo Was proszę o ocenę dopasowania marynarki. Trochę widać zagniecenia, ale jest to mieszanka wełny i lnu.

Przydałoby się zdjęcie całej Twojej osoby, od stóp do głów. Mnie się wydaje jakby marynarka była trochę za długa (wnioskuje po ostatnim zdjęciu).

Poza tym nie wiem czy to wina marynarki, ale mam wrażenie jakby eksponowała brzuch, którego chyba nie posiadasz. (wnioskuje po pierwszym zdjęciu). Trochę jakby ramiona były węższe niż biodra. Ja bym ją jakoś "ścisnął" właśnie na dole jeszcze żeby figura miała kształt  tak pożądanego "V".

To tylko moje spostrzeżenia żeby nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie krótkie pytanie do forumowych znawców: wiem, że zasadniczo czarny garnitur to bardzo kiepski pomysł (mało uniwersalny, noszony tylko przez agentów SService i na pogrzeby itd.) i lepsze są granatowe bądź ciemnoszare. Czy ta sama zasada dotyczy marynarek używanych przy komponowaniu zestawów koordynowanych?

 

Przykład: http://www.yoox.com/us/41413336SQ/item?dept=men#sts=sr_men80&cod10=41413336SQ&sizeId=

 

Tudzież jeszcze mniej formalnie: http://www.yoox.com/us/41413342RD/item?dept=men#sts=sr_men80&cod10=41413342RD&sizeId= (swoją drogą jestem zdziwiony, że Tombolini robi marynarki z takich materiałów...).

 

No więc - da radę, czy nie? A jeśli da, to z czym najlepiej? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy z forum na pierwszą odd jacket poleci Ci kolor granatowy - 100% bawełna z ew. domieszkami włókien naturalnych. Tutaj kolor marynarki oraz jej skład 51% Cotton, 34% Wool, 15% Polyester lub 100% wool mocno utrudnia koordynowanie zestawów. Tak więc - odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna marynarka w zestawie koordynowanym to dla mnie jeszcze gorszy pomysł niż czarny garnitur, a jednak ze sto razy częściej stosowany. Mogę pomyśleć tylko o jednym zestawie, który nie błagałby o granatową marynarkę tam, gdzie znalazła się czarna - o tym :)

 

skr - czemu bawełna, a nie wełna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest moja pierwsza ;)

 

Mam jedną ciemnoszarą wełnianą (próchnik), jasną lnianą (takoż), jedną granatową z bawełny (bytom) i jedną kremową z bawełny (massimo dutti).

 

Generalnie powoli zaczynam myśleć o jakimś upgradzie - zainwestować w marynarkę firmy, powiedzmy że trochę bardziej znanej i szanowanej za jakość wykonania od wyżej wymienionych. Toteż i szukam w różnych kierunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna marynarka w zestawie koordynowanym to dla mnie jeszcze gorszy pomysł niż czarny garnitur, a jednak ze sto razy częściej stosowany. Mogę pomyśleć tylko o jednym zestawie, który nie błagałby o granatową marynarkę tam, gdzie znalazła się czarna - o tym :)

 

skr - czemu bawełna, a nie wełna?

Jak dla mnie odd jacket 100% wełna wygląda zbyt formalnie i bawełna lepiej sprawdza się w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.