Skocz do zawartości

JAk to zostało zrobione, czyli Kuba Rozpruwacz w akcji


damiance

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy z nas ma jakieś ubranie, które spocznie sprawiedliwie na śmietniku.

Zanim jednak to i owo wyrzucimy może warto zrobić sekcję buta , marynarki.

Są na forum dyskusje o wyższości butów X nad Y ...

Myślę, ze mini sekcja może dać odpowiedź na wiele pytań ...

sam nie wykluczam w najbliższym czasie sekcji znoszonej, nieużywanej już marynarki Vistuli ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro zostałem wywołany, to pozwolę sobie przypomnieć ową marynarkę, która przeszła "sekcję".

Był to egzemplarz kupiony za kilka złotych w second handzie z myślą właśnie o rozcięciu i zbadaniu "jak to jest zrobione". Marynarka wyglądała na bardzo solidną, choć sama marka nic mi nie mówiła i w Google też nic nie znalazłem. Uszyto ją z tweedu z dodatkiem kaszmiru - tkanina od Loro Piana.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na powyższym zdjęciu widać, że marynarka wykonana jest w opcji "half canvas", czyli z włosianką sięgającą nie do samego dołu, lecz mniej więcej do połowy długości marynarki.

Tutaj ciekawy rysunek pokazujący porównanie z innymi metodami wykonania "środka":

Dołączona grafika

i ciąg dalszy sekcji:

Dołączona grafika

1 - tkanina zewnętrzna, 2 - pierwsza warstwa włosianki, 3 - druga warstwa włosianki, 4 - wkład piersiowy, 5 - podszewka wiskozowa.

Pikowanie maszynowe:

Dołączona grafika

Więcej zdjęć i bardziej szczegółowy opis na blogu:

http://mr-vintage.blogspot.com/2011/02/ ... narka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co warto dodać ...

na zdjęciu widać przebiegającą listwę (pomiędzy 2 a 3) stabilizującą front i wyznaczającą rolowanie klapy. Natomiast nr 2 nie jest włosianką końska sensu stricto ponieważ włosianka końska byłaby zbyt sprężysta aby użyć ja na całej powierzchni frontu i klapie. Natomiast może tam być niewielki dodatek włosia koziego. Z kolei nr 3 jest zapewne bardziej sprężysty i wygląda na typowy "chest canvas" z większą ilością włosia koziego lub włókna filamentowego, zrobionego o ile pamiętam z viskozy.

BTW - Prawdziwa włosianka końska służy również do wzmacniania ramienia. Przy okazji poszukiwania forumowego kanwy / włosianki trafiliśmy na niemiecką włosiankę składająca się w 70% z końskiego włosia i w 30% z bawełny. Taki towar coraz rzadziej jest dostępny w sprzedaży, a i jest ok. 4-5 razy droższy niż przeciętne kanwy stosowane przez naszych krawców.

Inna sprawa, że przy niektórych marynarkach, w szczególności jestem pewien, że przy neapolitańskich Balthazara, końska włosianka nie ma zastosowania ...

pozdrawiam

d

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Taki towar coraz rzadziej jest dostępny w sprzedaży, a i jest ok. 4-5 razy droższy niż przeciętne kanwy stosowane przez naszych krawców.

Włosianka końska jest obecnie rzadziej dostępna i droższa, tylko i wyłącznie ze względu na mniejszą dostępność koni w naszym otoczeniu i dlatego w jej produkcji stosuje się inne tańsze i bardziej dostępne surowce jak: włos kozi oznaczany HZ, jedwab wiskozowy, poliamid itd. Przy czym obecne kanwy mają lepsze parametry niż dawne włosianki z włosem końskim.

BTW Czy to body canvas czy chest canvas im wyższa sprężystość tym lepiej - i tak formuje się ją podczas prasowania, służą do tego różnego rodzaju maszyny prasowalnicze np. potocznie nazywany mickiewicz do formowania części piersiowej. Różnica jest w wykończeniu - tj. body canvas powinno mieć miękkie wykończenie, a chest canvas niekoniecznie i dlatego stosuje się jeszcze warstwę wełnianej/bawełnianej włókniny - oznaczonej na zdjęciu powyżej 4, aby canvas nie przebijał przez podszewkę.

Inna sprawa, że przy niektórych marynarkach, w szczególności jestem pewien, że przy neapolitańskich Balthazara, końska włosianka nie ma zastosowania ...

Na jakiej podstawie taki wniosek?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.