Skocz do zawartości

Buty Cheaney oraz Herring by Cheaney


fan_dobrego_buta

Rekomendowane odpowiedzi

Zainspirowany wpisem Lubo69 chciałem dokonać porównania butów różnych producentów, z mojej "kolekcji". Niestety w trakcie pisania zdałem sobie sprawę, że posiadane przeze mnie buty są tak różne, że powoduję to małe komplikacje w opisie. Chciałem rozpocząć od butów Cheaney, gdyż mam ich najwięcej. Ogólnie są to buty przeze mnie najbardziej cenione, z powodu jakości, ceny i wzornictwa. Biorąc pod uwagę, że większość butów kupiłem na wyprzedaży u Herringa, lub w sklepie fabrycznym Cheaney, są one bezkonkurencyjne, gdy próbuje porównywać do nich inne posiadane marki: Loake, Meermin, Sanders, Churchs, Yanko, Alfred Sargent i Trickers. Zdałem sobie z tego sprawę w trakcie pisania i wiem, że w moim przypadku zawsze wygrają jako marka. Aby uprościć sprawę, w najbliższym czasie postaram się dokonać porównania:

 

- butów typu Balmoral

- butów typy Country Boots

- trzewiki formalne

- buty zamszowe itd.

 

Aby nie zmarnować jednak czasu, który poświęciłem na opisanie pierwszych 4 par Cheaney lub Herring by Cheaney, dzielę się tym co "wyprodukowałem".

 

Cheaney Wessex Burgundy/Oxblood-Imperial Collection, cena 445 GBP, kupione za 125 GBP w sklepie fabrycznym Cheaney. Kopyto 208 G, rozmiar 8G. Noszone z wkładką korekcyjną. Noszone od 5.2013. Mimo kopyta G buty są całkiem smukłe. Są to najlepsze buty z całej moje kolekcji. Bardzo dobra miękka skóra na zewnątrz. W środku podobnie, jednak muszę zaznaczyć, że użyta skóra jest barwiona (podobne wykończenie mam w Herring Morriarty by Alfred Sargent). Wkłądka oczywiście skórzna. Podeszwa jest typu oak bark sole, zamknięte szycie. Ogólnie z butów jestem bardzo zadowolony i daję 6/5 :-P - jest to spowodowane jakością buta i ceną, jaką zapłaciłem.

post-3391-0-42540000-1422635759_thumb.jp

 

Herring Charles by Cheaney (Cheaney Classic Collection) - Cena 275 GBP (kupione za 175 GBP) - czarne oxfordy na kopycie 125, rozmiar 8F. Model jest jednak na tyle obszerny, że nosze wkładkę korekcyjną. Noszone od 2/2013. Są to buty z kolekcji premium Herringa. Skórzana podeszwa, z otwartym szyciem. W środku w 100% wykonane ze skóry. Skóra zewnętrzna bardzo miękka. Jestem bardzo zadowolony z tych butów. Kształt jest tradycyjny. Gdyby kopyto było troszkę smuklejsze dałbym 5/5, a tak 4/5.

post-3391-0-58748000-1422635737_thumb.jp

 

Herring Faringdon by Cheaney - (Cheaney Classic Collection), cena oryginalna 275 GBP kupione za 140 GBP w sklepie fabrycznym Cheaney. Kopyto 11028 F, 7.5 - leżą jak szyte na miarę. Kupione wiosną 2014 i noszony tylko kilka razy. Przepiękne buty zarówno z powodu kształtu i stylu, jak i z użytych materiałów i kolorów. Bardzo miękka skóra połączona z „tłuściutkim” zamszem. Wnętrze podobnie jak w poprzednich butach skórzane, jednak mam wrażenie, że gorszej jakości nawet od Charles. Podeszwa skórzana, szycie otwarte. Buty tak mi się podobaj, że postanowiłem kupić Herring Fencote (te same kolory tylko inny styl buta).Ocena 5/5

post-3391-0-22628600-1422635835_thumb.jp

 

Herring Brunswick by Cheaney-cena oryginalna 285 GBP, kupione za 142.5 GBP na wyprzedaży Herringa. Bardzo ciekawy patynowany brąz (Mehagony), kopyto 1973 G (identyczne jak stare kopyto 73 Churchs), rozmiar 7.5. Leżą bardzo dobrze. Buty kupione w 1.2015. Bardzo dobrej jakości skóra zewnętrzna, wewnątrz buta również w 100% skórzane wykończenie, identycznej jakości co w Charles. Podeszwa skórzana, otwarte szycie. Myślę, że będą to jedne z moich ulubionych butów, z powodu koloru, kształtu i kopyta. Rozmiar jest OK, jednak z powodu, że lubię ciasne dopasowanie buta, noszę je z wkładką korekcyjną, przez co wymagają małego rozchodzenia. I tym razem nie będę orginalny 5/5

post-3391-0-87415500-1422635847_thumb.jp
 
Na zakończenie dodam, że buty Cheaney są warte swojej nawet regularnej ceny, bez rabatów. W przypadku tego producenta zawsze możemy liczyć na najwyższą jakość materiałów, równe szycie, starannie wykonane detale i ciekawe wzory. Nie ukrywam jednak, że osobiście wolę wariacje butów Cheaney wykonane na zlecenie Herring Shoes.
 
P.S. przepraszam, za słabą jakość zdjęć. Niestety nie mam najlepszego oświetlenia na poddaszu.
  • Oceniam pozytywnie 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Prawda jest taka, że z 90% butów kt posiadam jestem bardzo zadowolony. Z butów opisanych w tym wpisie, jestem szczególnie zadowolony.

 Większość butów, które okazały się pomyłką, lub mi się znudziły, zostały odsprzedane lub wydane.

 

Podsunąłeś mi pomysł na jeden z kolejnych wpisów, może koledzy z forum również go podchwycą, "moje ulubione buty". Można uwzględnić, następujące kategorie:

- super smart - bardzo oficjalne

- smart lub smart casual - codzinne do pracy

- czas wolny - tu jest więcej możliwości w zależności od pory roku

- sport (jeżeli ktoś takie nosi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj odebrane, Cheaney Samoa Oceano Suede

83e9386d405b5e46c732b5d3b02c617c.jpg

f5349a20eeb5d00b59374d23ecee3d20.jpg

f630e5417d1559cd102a6bf990e7689d.jpg

9c1b27891e7f5e940a4d2d7bb419a117.jpg

Poza nimi mam jeszcze brązowe zamszowe Cheaney Avon i czarne lotniki Cheaney Berkeley. Kiedy będę miał chwilę rownież postaram się zamieścić jakąś krótka recenzje :) ale krótko mówiąc, z wszystkich tych butów jestem bardzo zadowolony.

Ps. Jeszcze jedno bardziej profesjonalne zdjęcie, ja niestety do tego nie mam talentu

samoa-oceano-navy-blue-cheaney-chukka-bo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.