Skocz do zawartości

Wartościowe marki, które każdy powinien znać


Amper13

Rekomendowane odpowiedzi

HWiększość, bo wystarczy przypisać marki do konkretnej półki cenowej z orientacyjnym pułapem cenowym. Nie chodzi o to by się wykłócać o to czy konkretna marka jest lepsza o 4% czy też gorsza o 3% (to i tak odbywa się w innych wątkach i tam mogłoby być kontynuowane), tylko o orientacyjne przypisanie marek do półek. Nie wszyscy chcą wczytywac się w temat by po tygodniach lektury w końcu kupić jakąś kurtkę lepszej jakości. Z jednej strony jest oburzenie, że Polacy nie ubierają się elegancko, a z drugiej zachowujecie wiedzę, która posiadacie dla siebie i oczekujecie przestudiowania forum zanim ktoś śmie się odezwać.

 

Dobry człowieku, idziesz na skróty w swoim rozumowaniu. 

Przestudiowanie całego forum wymaga czasu, to fakt ale dzięki poświęceniu czasu i energii zwiększasz swoją wiedzę w wybranym obszarze - buty, spodnie...

Po takiej lekturze okazuje się, iż np.  kupowanie butów Bossa to wyrzucanie pieniędzy, bo można kupić taniej i lepiej. 

Czytając  o butach (bo już wiesz, że nie Boss), dowiesz się (lub nie), jak waży jest wybór rodzaju podeszwy. Natrafisz na opinie na temat rodzajów past to butów i okaże się, że firma Kiwi nie jest the best...

Nie da się ułożyć listy (koledzy Ci to grzecznie tłumaczą), która będzie rzetelna pod każdym względem (przykład MD i przecen). Są marki, które sprzedają wszystko pod swoją marką (buty, koszule, skarpety....), a polecić można np. tylko skarpety i to przy wyprzedażach. Jak sobie wyobrażasz stworzenie takiej listy? Przecież to jest absurd. Producenci zmieniają dostawców produktów i materiałów, co często wiąże się ze zmianą jakości (lepsza lub gorsza). Kto wówczas i na jakich zasadach będzie to porównywał, oceniał i zmieniał na liście?

To co jest Ci proponowane przez kolegów z forum to przeczytanie wybranych wątków (wiem czasem są tego tony) i dopiero wówczas zadawanie pytań.

Pond to, dokonując zakupów wg. wskazówek z forum, budujesz swoją wiedzą praktyczną. Wówczas okazuje się że koszule Bytomia są lepsze od koszul Vistuli. Zaczynasz doceniać dobre wykończenie koszul, trwałość po 1500 praniach itp...

Zaczynasz kupować świadomie, wiesz na co zwrócić uwagę... Tego nie da się wyczytać z listy, która zostanie stworzona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodajmy do tego różne linie jakościowe - np. Ralph Lauren - 3 linie "normalne" + 2 linie supermaketowe (są pewne przepychanki prawne, czy użycie marki w tych wypadkach jest OK, ale zostawmy to na boku). Robią dobrze czy słabo? To zależy. A i najczęściej spotykana linia "Polo" jest mocno zróżnicowana jakościowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką pomoc? Pomoc w budowaniu piramidy opinii? MrVintage tworzy opisy marek na swoim blogu w ujęciu kraju pochodzenia, w poszczególnych wątkach, przy wyszukanych nazwach firm znajdują się tony komentarzy i opinii. Pomóżmy przenieść wszystko w jedno miejsce i zarządzajmy tym przez edytowanie pierwszego posta.

Takie pomysły powstają z inicjatywy osób, które znajdują w sobie potrzebę zainteresowania męską elegancją. Czują się zagubione w obszerności tematu, a chciałyby dowiedzieć się wszystkiego co ważne już i teraz, aby uniknąć rozczarowań i porażek. To jest jak z nauką każdej dziedziny, trzeba przebrnąć przez materiał - droga na skróty nie ugruntuje wyczucia i zrozumienia. Poza tym tworzenie takiego rankingu tworzy pole do nierozwiązywalnych kontrowersji, gdyż niewiele jest uniwersalnych marek, uznawanych przez wszystkich za jednakowo cenione.

:

Droga na skróty...Przejrzenie forum Michała zajęło mi ok 40h. Gdzieś tyle samo czasu poświęciłem do tej pory na tym forum, nie licząc innych artykułów, opinii i książek. Chciałem po prostu uzyskać opinie ludzi, którzy się na tym dobrze znają.

Ale rozumiem Wasze podejście. Nie każdy chce podzielić się czymś co jemu zajęło dużo czasu i to rozumiem.

W takim razie będę dalej przeglądał forum i w razie jakiś niejasności będę pytał w odpowiednim temacie :)

Prośba do moderatora by zamknął temat by nie ciągnąć go zbędnie.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:

Droga na skróty...Przejrzenie forum Michała zajęło mi ok 40h. Gdzieś tyle samo czasu poświęciłem do tej pory na tym forum, nie licząc innych artykułów, opinii i książek. Chciałem po prostu uzyskać opinie ludzi, którzy się na tym dobrze znają.

Ale rozumiem Wasze podejście. Nie każdy chce podzielić się czymś co jemu zajęło dużo czasu i to rozumiem.

W takim razie będę dalej przeglądał forum i w razie jakiś niejasności będę pytał w odpowiednim temacie :)

Prośba do moderatora by zamknął temat by nie ciągnąć go zbędnie.

Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

 

Po przeczytaniu Twojej odpowiedzi odnoszę wrażenie, pewnie się mylę, że nie czytasz ze zrozumieniem :shock: . 

Wykonanie takiego zestawienia jak sobie wymyśliłeś będzie bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. Dlaczego? Tłumaczyłem wcześniej, wychodzi na to, że słabo mi wychodzi przekazywanie informacji.  :oops:

Pisząc, iż ktoś nie chce się z dzielić wiedzą i informacjami jest krzywdzące dla forumowiczów, a nawet obraźliwe. 

 

Skoro chcesz trwać przy swoich przekonaniach i opiniach na nasz temat, Twoja wola. 

 

Życzę miłego dnia i potwierdzam, iż temat jest do zamknięcia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem polega na tym, że o ile MrVintage może tworzyć takie zestawienia o tyle na forum jest ono niemożliwe. Dlaczego? Jego zestawienie prezentuje jego prywatne opinie. Na forum musiałaby to być wypadkowa wielu opinii, a ilość danych byłaby prawdopodobnie niemożliwa do przetworzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amper13:

Jeżeli już na serio zabierasz się za stworzenie takiej listy (pomijając już zagadnienie, czy da się to zrobić czy nie i czy marki, które wpisałeś są faktycznie warte swojej ceny) i poświęciłeś sporo czasu na zebranie informacji to przydałoby się poświęcić też trochę czasu na ich zaprezentowanie.

Póki co wkleiłeś chaotycznie nazwy marek podzielone na kilka kategorii. Zobacz sobie na przykład ten wątek forum: https://forum.butwbutonierce.pl/topic/351-klasyfikacja-angielskich-marek-obuwniczych-wg-jako%C5%9Bci/ - tutaj na same buty z jednego kraju powstało kilka postów długości Twojego o 20 kategoriach ubrań. Wrzucasz buty Clarks obok butów John Lobb, gdzie jedne kosztują 300-400 złotych a drugie tyle co niezły samochód... Jaką to może komukolwiek dać wskazówkę co do tego co ma kupić? Chyba oczywistą rzeczą jest, że jeżeli robi się taką listę to trzeba marki podzielić na jakieś kategorie - na przykład cenowe, czy na marki które warto kupić w cenie regularnej/przecenione. Ty nawet nie napisałeś ich w kolejności alfabetycznej, a absolutnie przypadkowo.

Jeżeli zrobiłbyś oddzielne posty na różne rodzaje ubrań/akcesoriów (buty, koszule, garnitury itd. ) z podziałem na przemyślane kategorie, to dopiero wtedy można myśleć o jakimkolwiek uzupełnianiu tych list. Ale nawet wtedy nie wróżę większych sukcesów - ile jest osób tyle jest opinii i naprawdę bardzo ciężko byłoby o zrobienie listy, co do której wszyscy by się zgadzali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu Twojej odpowiedzi odnoszę wrażenie, pewnie się mylę, że nie czytasz ze zrozumieniem :shock: . 

Wykonanie takiego zestawienia jak sobie wymyśliłeś będzie bardzo trudne, jeśli nie niemożliwe. Dlaczego? Tłumaczyłem wcześniej, wychodzi na to, że słabo mi wychodzi przekazywanie informacji.  :oops:

Pisząc, iż ktoś nie chce się z dzielić wiedzą i informacjami jest krzywdzące dla forumowiczów, a nawet obraźliwe. 

 

Skoro chcesz trwać przy swoich przekonaniach i opiniach na nasz temat, Twoja wola. 

 

Życzę miłego dnia i potwierdzam, iż temat jest do zamknięcia. 

 

Nie miałem zamiaru nikogo obrażać, a jeśli tak się stało to przepraszam. :) 

 

Ja Was szanuję i chciałbym mieć taką wiedzę na temat mody jaką wielu z Was ma. Mam nadzieję, że w innej formie niż ta uda mi się z niej skorzystać. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie mody ;) A poważnie ja pomysł takiej listy generalnie rozumiem i akceptuję. Pamiętam ile musiałem samemu włożyć czasu w zapoznanie się z informacjami dostępnymi na tym forum (a to było kilka lat temu kiedy zasób zebranej tu wiedzy był dużo mniejszy). A i tak przejechałem się kilka razy i na dobrą sprawę uczyłem się na własnych błędach. Kłopot w tym, że tak jak wspomnieli już wyżej koledzy stworzenie takiej listy nie może ograniczać się do prostego wklepania nazw marek i wymaga masy pracy, a i tak będzie wzbudzać masę kontrowersji przy których zegarkowa piramida prestiżu wyjdzie na tyci pikuś ;) Przykładowo mógłbym wrzucić zestawienie marek z którymi samemu miałem od czynienia z przyporządkowaniem do poszczególnych elementów garderoby, ale to dalej będzie tylko moja osobista opinia (vide choćby moje podejście do koszul z Bytomia) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.