Skocz do zawartości

[KRAKÓW], Jerzy Bukowski- Szewc, ul. Sławkowska 11


macaroni

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...

Jesteś pewien że dotyczyło to Pana Jerzego Bukowskiego czy może raczej jego ojca o takim samym nazwisku.

Józef Sikora zmarł w 1985 r., a z Panem Januszkiewiczem rozmawialiśmy o żyjącym Bukowskim ze Sławkowskiej. O ile dobrze pamiętam to dyplom mistrzowski Jerzego Bukowskiego juniora odnosił się do lat 70. XX w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Czy ktoś z szanownych kolegów Krakusów wie, czy p. Bukowski definitywnie zakonczył działalność czy też planuje przenosiny w inne miejsce? A może znacie Panowie jakiegoś innego szewca godnego polecenia?

 

Przyłączam się do pytania kolegi - szukam kogoś, kto w Krakowie potrafi zrobić sensowne wiedenki lub monki. Będę wdzięczny za informację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 6 months later...

Potwierdzam. Pracowni już nie ma. Byłem tam tydzień temu.

Inni znani mi szecy,  którzy robią buty na zamówienie to:

1. Stradomska 27,

tel 033 879 77 55 lub 7950488 032

Na wystawie widziałem tylko zakurzone buty damskie. W samym sklepiku nikogo nie było tylko kartka z danymi kontaktowymi.

Gość podobno głównie robi buty dla starszych ludzi. W lombardzie obok dowiedziałem się że też oficerki szyje.

Sam nie widziałem jego żadnych męskich butów ani z nim nie rozmawiałem.

 

2. Dębowski Szewc Kaletnik.

Krakowska 13

Podobno robi też buty oprócz napraw szewskich. Pani w sklepie chwaliła się że to fach przekazywany z ojca na syna. Na ścianie wisiałą jakaś karteczka z opisem historii zakładu.

Sam żadnych butów gotowych tam nie widziałem. Pani na moje zainteresowanie tematem zareagowała informacją że chętnie nauczą fachu jeśli ktoś jest chętny.

Odnośnie cen to jak przytoczyłem kwotę 1200zł od bukowskiego to stwierdziła że teraz to pewnie ze 2tyś bym zapłacił. Sama wspomniała też że za zwykłe klasyczne (nazwała je "Warszawskie") to do 1000 można się zmieścić. Ale wspomniałą że jak ktoś chce super eleganckie to tak pewnie około 3 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.