Jump to content

[KRAKÓW], Jerzy Bukowski- Szewc, ul. Sławkowska 11


macaroni
 Share

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Guest Mr.Sartorialist

Ja właśnie myślę o zamówieniu butów jak poniżej, ale wykonanych z jednego kawałka skóry (zszytej z tyłu) oraz z ażurem własnego projektu.

Czy ktoś z forumowiczów ma dane kontaktowe (najlepiej telefon) pracowni p.Bukowskiego?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

coś mi się wydaje, że p. Bukowskiemu kryzys do pracowni zagląda... narzekał wczoraj, że on na życie musi zarobić, a jak go zapytałem o czas realizacji, to mówi, że około miesiąca, może nawet trochę krócej.

dokonawszy pobieżnej analizy tych dwóch wypowiedzi, coś mi się wydaje, że popyt na buty na miarę w Krakowie nie jest zbyt wysoki.

(cena: 1200-1500 w zależności od fanaberii; ma także różne ładne gotowe buty. tak się nad nimi zastanawiam, ale nawet nie pytałem o cenę. czy ktoś może posiada gotowe buty od takiego szewca? jak można je porównywać do butów przez tą samą osobę robionych na miarę?)

Link to comment
Share on other sites

czy ktoś może posiada gotowe buty od takiego szewca? jak można je porównywać do butów przez tą samą osobę robionych na miarę?)

Rozumiem, że pytanie jest ogólne, tzn. nie odnosi się jedynie do pana Bukowskiego. Oprócz butów szytych na miarę, posiadam aktualnie 4 pary gotowych butów od różnych szewców warszawskich oraz 1 od szewca z Łodzi. Zasadniczo, tak zwane buty z wystawy lub półki różnią się przede wszystkim poziomem dopracowania detali, choć nie jest to zasadą (np. moja jedyna para od Januszkiewicza jest wykonana na poziomie butów szytych na zamówienie). Technika i sposób konstrukcji niczym się nie różnią. Zamówienie na miarę daje jednak klientowi możliwość przysłowiowego "stania" nad szewcem podczas realizacji zamówienia i kontroli jakości na wielu jego etapach. Ja mam o tyle wybredny gust, że większość gotowych butów bym tu i ówdzie pozmieniał, więc raczej trudno jest mi się zdecydować na zakup gotowego produktu.
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Czas realizacji tak jak napisał Kset - równy miesiąc. Ceny nie podskoczyły; do 1500 można się zmieścić. Dla skwapliwie oszczędzających dość oczywista uwaga - nie płacimy tej kwoty jednorazowo, gdyż składając zamówienie uiszczamy zaliczkę w wysokości maks. 1/3 wartości naszego zamówienia. Reszta płatna przy odbiorze. Myślę, że da się ten pułap cenowy zaakceptować. W moim przypadku efekt finalny prezentuje się tak:

post-1028-13658921725799_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jeszcze krótka informacja na temat zakładu.

Z rozmowy z Panem Bukowskim dowiedziałem się, że zakład przejął po swoim ojcu. Sam zajmuje się szyciem butów od roku 1978. Niestety nie ma uczniów. Co do przyszłości zakładu to przebąkiwał coś o możliwości zakończenia działalności ale być może to tylko typowe dla rzemieślników starej daty czarnowidztwo. Na podstawie wypowiedzi szewca można było odnieść wrażenie, że zakład prosperuje głównie dzięki tzw. stałym klientom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Zamówiłem ostatnio buty, czarne wiedenki tylko z ażurkiem na nosku (właśnie wszedłem tu w poszukiwaniu inspiracji na ażurek, bo powinienem mu donieść projekt w tym tyg.) i wydaje mi się, że robi on buty trochę niesolidnie... sprawia wrażenie, jakby nie przykładał się do szczegółów. (wnioskuję także z wykonania naprawy w jednej parze moich butów). stwierdził np. że mam jedną stopę o pół rozmiaru mniejszą, ale nie będzie robił jednego buta inaczej, a drugiego inaczej, bo "kto by robił buta jednego na jeden rozmiar, a drugiego na drugi".

myślę jednak, że wnętrze odpowiednio dostosuje, a jak nie, to go będę musiał sam przycisnąć. odbiorę pewnie z końcem kwietnia, to wrzucę zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 4 months later...
  • 3 months later...

Witam Panowie.

Czy ktoś w Was odwiedzał ostatnio pracownie?

Nie dawno brat był z chęcią zamówienie dwóch par, proste trzewiki i ażurowane derby.

Na wejściu usłyszał: "nie mam czasu, proszę nie przeszkadzać, mam dużo zamówień, proszę wybrać coś z gotowych, ceny od 1500 w górę".

Nie zdążył nawet powiedzieć co go interesuje a Bukowski się odwrócił i odszedł, ja również chciałem złożyć zamówienie, ale jeżeli tak ma być traktowany klient to w weekend wolę odwiedzić znajomego w Warszawie i złożyć zamówienie.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.