Skocz do zawartości

Mankiet koszuli nie wystaje z rękawu


butwbucie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat i ostatnio zakupiłem sobie garniuter w Recmanie za 499zł. Wszystko jest ok i dobrze na mnie leży, mam 185cm wzrostu i jestem szczupły. I jest taki problem z nim, mianowicie rękawy są długie i sięgają mi zdecydowanie za nadgarstek i gdy założę białą koszulę to nie widać tego 1cm koszuli z rękawa. Co zrobić, by ten efekt uzyskać? Czy kupno koszuli na zapinki załatwi sprawę? Czy może jednak trzeba skrócić rękawy u krwaca?

 

Jak to z tym jest dokładnie, bo nie mam pojęcia, a chcę wyglądać elegancko i zależy mi na wystawaniu tego białego rękawa :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak skrócę rękawy to marynarka nie będzie wtedy jakoś dizwnie wyglądać? Bo ona tu na korpusie jest dosyć długa i może to trochę "dziwnie" wyglądać jak skrócę rękawy o 3-4cm.

 

Jeśli marynarka będzie "dziwnie wyglądać na korpusie", to znaczy, że również tam jest ona za długa. Dokąd Ci sięga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje, ze spodnie sa dosc waskie dlatego nogawka sie marszczy na butach. Nie jest wystarczajaco szeroka zeby byc luzna na dole, jesli to ma sens. Ale za dluga tez, pewnie z 3cm. Trudno dokladnie powiedziec. Rekawy, prawy to ok 2cm a lewy chyba z 3cm do skrocenia. Oprocz tego, talia nie rzuca sie w oczy, moze delikatnie tak. Zalezy ile luzu czujesz w pasie pod marynarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recman to dość kiepska firma, robią sporo plastikowych rzeczy.

 

Wg mnie marynarka mogłaby być o rozmiar mniejsza. Jest zbyt szeroka w ramionach, Długość jest poprawna, choć mogłaby być krótsza (jednak rzeczowa dyskusja o proporcjach wymagałaby zdjęcia zrobionego ze sporej odległości). W/w uwagi są poprawne - rękawy i nogawki do skrócenia - gotowy garnitur rzadko leży dobrze, zawsze trzeba doliczać za przeróbki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w ogóle myślicie o tym krawacie do tego krawata i wgl.?

Ten krawat do tego krawata bardzo pasuje, trudno byłoby znaleźć lepszy.

Ochłoń trochę, poczytaj, pooglądaj zdjęcia na forum.

Lepszy garnitur za 500 zł to chyba tylko w TKMaxx (ale garniturów tam prawie nie ma) i sieciówki na mocnych wyprzedażach (Bytom, Vistula). Kupiłeś to kupiłeś, nie zadręczaj się, następny kupisz lepszy. Jeśli zakup nie był pilny i możesz zwrócić, to rozważ oddanie do sklepu, poczekaj miesiąc na wyprzedaże, przeczytaj jaki powinien być garnitur i szukaj podobnego w wymienionych sieciówkach. Do Zary nie idź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sry, pomyliłem się z tym krawatem do krawata ;d Chodziło oczywiście o to, czy pasuje do garnituru.

 

Tak teraz patrzę i na tych zdjęciach jakoś dziwnie wyszło to wszystko, ponieważ jak jestem w jakimś lokalu i jest dużo światła to garnitur nabiera takiego błysku i zdecydowanie lepiej leży niż na zdjęciu. Jeszcze rozważę te poprawki, bo nwm czy to się opłac, bo w rzeczywistości lepiej się prezentuje na mnie ten garniturek.

 

Jednak temat był tylko o tych rękawach, w związku z czym mam pytanie. Jak skrócę tylko te rękawy o te 2-3cm to czy będzie to dobrze wyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje garnitury też zdecydowanie lepiej leżą w lokalach; a już najlepiej, jak jest mało światła...

 

Tnij rękawy u krawca, nic się nie stanie. Z resztą przeróbek się zastanów, bo dobry (drogi) krawiec skasuje za nie wszystkie tyle, co dałeś za garnitur (zwłaszcza, jeśli skróci rękaw górą).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwilunia. Dziurki w rękawie na pewno nie są przecięte u Recmana, to tylko takie naszyte atrapy. Można je odpruć i przenieść, żaden problem (dla krawca).

Problemem może być to, że niektóre lekkie marynarki mają delikatny ścieg na brzegach mankietu (taki jak często widuje się na brzegach wyłogów) i jak się taki mankiet skróci dołem, to się to popsuje. Te ściegi bywają ładne (ja mam w jednej marynarce i mi się podoba) i czasem warto je zachować, skracając od góry. Ale ponownie - wątpię, żeby Recman oferował takie wykończenia.

 

Tak w ogóle, to czemu my o tym tu rozmawiamy - było o tym na forum dużo razy. Jest temat o przeróbkach, jest o tym, jak powinien leżeć garnitur. Nie ma sensu mnożyć bytów (bez obrazy dla mieszkańców Bytowa). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.