Skocz do zawartości

Buty na lato


Szego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Robi się coraz cieplej, więc zaczynam poszukiwać obuwia na cieplejsze dni. Zazwyczaj chodziłem w trampkach/tenisówkach, jednak teraz szukam czegoś innego. Czegoś co mógłbym założyć na gołą stopę oraz do szortów. Przeglądałem Boat Shoes jednak nie przekonały mnie. Może jakieś mokasyny, loafersy? Tylko czy przy drugich nie będzie obcas przeszkadzał? Poprosiłbym o jakieś przykłady ładnych letnich butów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Espadryle z w/w "plecionką" są powszechnie dostępne, tanie, wygodne, użyteczne w lecie, i nie wymagają renowatora, kremu, ani też wosku Saphir. Sezon i... prawdopodobnie do wyrzucenia. Polecam na upalne dni.  

Nb. Widziałem kiedyś, w Atenach (stolica Grecji), 40-letniego "młodzieńca" w takim obuwiu, wysiadającego z Bentleya GTC speed. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przetwają cały sezon, to znaczy, że są wyjątkowo mocne. Nieco bardziej trwałe są te z podgumowaną podeszwą; te z czystym sznurkiem zużywają się szybciej. Jakiekolwiek poważniejsze zabrudzenie w praktyce oznacza koniec użytkowania. Kolejna wada to rozciągliwość lnu - mnie zaczęły spadać ze stopy (konieczna była korekta igłą i nitką). Generalnie - ja raczej nie powtórzę zakupu. Chyba, że trafię za grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wyglądają ładnie:

 

http://www.zalando.pl/pier-one-mokasyny-niebieski-pi912a04h-502.html

 

Ale nie znam firmy i nie wiem, ile są warte. Linkowanie mokasynków za pięć stów powinno być zabronione pod karami administracyjnymi. To są buty szybko dewastujące się, ładne dla oka, ale mało praktyczne. Jest ich sporo w tkmaxx (ceny w granicach 169-199)), a na końcowej wyprzedaży w maximo spadają do 99-149 zł. Ja za tyle kupiłem rok temu (99) i za tyle na pewno warto. Oczywiście teraz na wyprzedaże nie ma co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne kolega liczy na dobry gust doświadczonych współforumowiczów, chyba nie ma w tym nic zdrożnego?

Obserwując - to forum jest chyba m.in. po to, aby kształtować gust młodzieży? Wszak to nie jest li tylko "pole" dla kryptoreklamy i ćwiczeń w "elokwencji" dla sfrustrowanych 30-40-latków?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam espadryle z H&M. Spody podeszwy są podklejone gumą.
Buty tego rodzaju rozbijają się po jednym wyjściu więc gdybyś zdecydował się na zakup weź o jeden rozmiar za małe.
Brudzą się już po godzinie chodzenia w warunkach miejskich. (kurz i pyłki strasznie je lubią).
Tracą kolor bardzo szybko więc po paru wyjściach odniesiesz wrażenie, że wypłowiały. (czarne robią się szare a białe robią się żółte)
Butów nie czujesz na nodze. Potraktuj to jako wadę gdyż każdy nawet najmniejszy kamyczek będziesz w nich czuł. 
Można to porównać do chodzenia na boso. 
Deszcz? Nie trzeba... Wystarczy, że wejdziesz w nich w kałużę i buty są do wyrzucenia. 

Jako buty na plażę czy do wyskoczenia po bułki są w porządku. W warunkach miejskich się nie sprawdzają. 
Buty na jeden sezon więc moim zdaniem 50zł to maksimum jakie można za nie zapłacić. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu w new yorkerze były espadryle w całości z bawełny, polecam. Na nodze bardziej czuć obecność skarpetek niż nich  :-D Prane ze 20 razy w pralce i wyglądają cały czas tak samo. Używam ich na codzień w domu, latem biegam też po trawie, piasku i betonie. Jak wejdę w wodę to po prostu je wyciskam. Najlepsze kapcie świata  :P Niestety nigdzie ich już nie ma  :cry:

dokładnie takie: (zdjęcie z archiwum allegro)

114if.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w temacie:

 

"We współczesnej modzie jest coraz mniej produktów, które jednoznacznie kojarzą się tylko z jedną marką. Duża konkurencja i kopiowanie pomysłów spowodowało, że wiele z nich straciło swoją unikalność, ale są nadal marki, które stały się synonimem konkretnych produktów. Jeśli myślimy o okularach pilotów, to  nadal palmę pierwszeństwa dzierży Ray-Ban i kultowy model Aviator, który został stworzony kilkadziesiąt lat temu.  Hasło „klasyczny trencz” od razu kojarzymy z marką Burberry, a „koszulka polo” z Lacoste. Mimo dużej konkurencji, synonimem butów żeglarskich nadal jest marka Sperry Top-Sider, a mokasynów dla kierowców włoski Tod’s. I to właśnie buty tej ostatniej marki są bohaterem dzisiejszej sesji."

 

http://mrvintage.pl/2014/04/tods-mokasyny-ktore-pokochal-swiat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś w temacie:

 

"We współczesnej modzie jest coraz mniej produktów, które jednoznacznie kojarzą się tylko z jedną marką. Duża konkurencja i kopiowanie pomysłów spowodowało, że wiele z nich straciło swoją unikalność, ale są nadal marki, które stały się synonimem konkretnych produktów. Jeśli myślimy o okularach pilotów, to  nadal palmę pierwszeństwa dzierży Ray-Ban i kultowy model Aviator, który został stworzony kilkadziesiąt lat temu.  Hasło „klasyczny trencz” od razu kojarzymy z marką Burberry, a „koszulka polo” z Lacoste. Mimo dużej konkurencji, synonimem butów żeglarskich nadal jest marka Sperry Top-Sider, a mokasynów dla kierowców włoski Tod’s. I to właśnie buty tej ostatniej marki są bohaterem dzisiejszej sesji."

 

http://mrvintage.pl/2014/04/tods-mokasyny-ktore-pokochal-swiat.html

No i czegoś takiego właśnie szukam. Tylko ta cena..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.