Skocz do zawartości

Skóra bieleje (nie chodz o sól)


pawelbb

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

Nie wiem na czym polega problem i co źle robię. Jakiś czas temu kupiłem nowe buty i po każdym kolejnym pastowaniu coraz bardziej tracą kolor - skóra jaśnieje, pojawiają się nawet białe obszary w "porach/załamianiach skóry" (skóra naturalna). Buty czyszczę zwykłą, bezbarwną pastą dostępną w popularnych sklepach.

To samo zaczyna się dziać z innymi butami z innej firmy. Czy popełniam jakiś błąd przy pastowaniu? Najpierw czyszczę buty wilgotną szmatką, następnie po wyschnięciu nakładam pastę. Pozostawiam do wyschnięcia i poleruję szczotką z końskiego włosia.

 

Dziękuję za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz, że Twój czas jest cenniejszy niż mój i szkoda go trwonić na przejrzenie wątku, który Ci poleciłem to muszę Cię rozczarować - jesteś w błędzie.

Nie rozumiem, czytam ten wątek! :-) Spokojnie, doceniam czas, jaki poświęciłeś na napisanie odpowiedzi.

 

 

Kup normalną pastę pod kolor butów i odpuść sobie przecieranie ich mokrą szmatą - skóra raczej nie lubi wilgoci.

Ok, tylko buty nie mają jednolitego koloru - to jest brąz który nieco ciemnieje w kierunku czubków. Chyba, że niejednolitość koloru nie jest istotna i i tak stosuje się pasty kolorowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat na te stosowałem krem bezbarwny z Wojasa http://wojas.pl/produkt/12682 . Efekt widać na obrazku.

 

Po położeniu kremu i późniejszym wypolerowaniu but wygląda jak nowy. Po dwóch dniach znowu wychodzą te białe załamania.

 

Teraz kupiłem te buty http://www.aldoshoes.com/us/men/shoes/dress-lace-ups/97446702-aloysiau/22

 

Już naprawdę nie wiem, co powinienem do nich stosować. Wątek o pielęgnacji nie daje mi pewnej odpowiedzi. Pani sprzedająca mi buty poleciła to: http://www.aldoshoes.com/us/accessories/shoe-care/clean/54958118-471_045/0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jest jedna zasada, którą przynajmniej ja osobiście wpajam swoim klientom. Nigdy nie kupuje się środków do pielęgnacji obuwia w sklepie, w którym kupuje się buty. Sprzedawca nie kieruje się Twoim dobrem, a jedynie celem uzyskania na jednym paragonie większej ilości sprzedanych artykułów. Jak średnia schodzi poniżej 1,7 (w różnych sklepach, różne średnie), to sprzedawca obrywa. Tak to już jest w praktyce. Poza tym chyba zdecydowanie większe zaufanie miałbym kupując środki do pielęgnacji  np. w zakładzie szewskim, który niejednokrotnie używa je, niż u sprzedawcy, który zupełnie nie ma pojęcia "z czym to jeść".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezbarwna pasta nie jest krystalicznie przezroczysta ale mglista. Skóra Ci się łamie na tych butach bardziej niż na innych i biała pasta zostaje w mikro szczelinach. Usuń całą pastę środkiem do usuwania pasty, renowat chyba, kup pastę pod kolor. Bezbarwnej pasty używa się jedynie do patynowanych butów a i tak często na przemian z kolorową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykałem, ale patrząc na fotki, próbowałbym tak:

 

  1. Czyszczenie - Mydło Saphir
  2. Odżywienie, zabezpieczenie skóry - Saphir Onguent Balm (zachowuje matowy efekt skóry)

 

Ważne!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam podobny problem z butami G&B z tym, że wydawać by się mogło stosuję pastę niemal idealnie dopasowaną pod kolor obuwia.
Co o tym myślicie, czy to jest naturalne, że pojawiły się takie załamania na bucie? Buty użytkuję od mniej więcej lutego.
Załączam wygląd butów oraz pastę- "Burgol" jaką obecnie używam.

post-5028-0-51109200-1396196537_thumb.jp

post-5028-0-18737600-1396196571_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta z woskiem to niezbyt szczęśliwe rozwiązanie na pracujące fragmenty buta, lepiej wykorzystaj ją na czubki i pięty.

Zakup jakiś krem z pigmentem (plus dodatkowy że w kremach pigmenty są silniejsze niż w pastach), dobry krem powinien to ładnie zakryć i odżywić skórę.

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dotykałem, ale patrząc na fotki, próbowałbym tak:

 

  1. Czyszczenie - Mydło Saphir
  2. Odżywienie, zabezpieczenie skóry - Saphir Onguent Balm (zachowuje matowy efekt skóry)

 

Ważne!

Przed właściwym zastosowaniem każdego środka do skór należy przeprowadzić próbę na niewidocznym skrawku, sprawdzając działanie produktu na kolor i strukturę skóry. Jeżeli efekt jest właściwy, można przystąpić do dalszych czynności.

Wypróbowałem na tych butach Aldo. Po użyciu mydła (jednorazowym), buty przetarłem wilgotną szmatką i pozostawiłem do wyschnięcia. Po kilkunastu minutach skóra drastycznie pojaśniała. Było widać bardzo wyraźnie, że kolory nieprzetarne mydłem różnią się od tych przetartnych. Przetarłem to jeszcze raz szmatką i później, po wyschnięciu, pokryłem "Saphir Onguent" brązowym. Teraz wygląda OK. Zastanawiam się, czy na tych butach mydło nie zostawi trwałych śladów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mydło do butów stosuje się podobnie jak do uszu. Namydlamy, czyścimy, spłukujemy. Jeśli nie spłuczesz go z uszu to zostawi ślady - buty zachowają się podobnie.

 

Racja, to też dwa razy przeczyściłem wilgotną szmatką, może za mało dokładnie? No nic, popróbuję jeszcze w mikroskali na drugim bucie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.