Skocz do zawartości

[Sebastian Żukowski] Garnitur - damska elegancja


mygentlelook

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę tylko zdjęcia, więc zaznaczyłem na żółto te miejsca, w których tkanina dziwnie się marszczy. Klapa powinna zacząć się rolować zaraz powyżej guzika jak w Twojej szarej marynarce. Czy masz zaszewki pod klapami, ponieważ krawiec miarowy powiedział mi kiedyś, że są one wskazane w przypadku biustu?

 

W 1966 r. Yves Saint Laurent ubrał kobietę w smoking, a w kolejnych pokazach także w męskie garnitury. Współcześnie ikoną kobiecego looku w garniturach jest Esther Quek.

 

attachicon.gifdamski_garnitur.jpg

 

attachicon.gifPoole.jpg

 

attachicon.gifYSL.jpg

 

attachicon.gifEsther_Quek_01.jpg

 

attachicon.gifEsther_Quek_02.jpg

 

attachicon.gifEsther_Quek_03.jpg

 

attachicon.gifEsther_Quek_04.jpg

 

attachicon.gifEsther_Quek+Luca_Rubinacci.jpg

 

 

 

Kwestia granatowej marynarki była już rozważana przez forumowiczów przy okazji poprzednich postów i otrzymałam wiele cennych porad, dzięki którym marynarka zyskała nieco inne oblicze. Przy najbliższej okazji również te zmiany obfotografuję i wrzucę do ponownej oceny. Dziękuję za wnikliwą analizę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mygentlelook

Twój drugi garnitur podoba mi się zdecydowanie bardziej niż pierwszy. Tamten wydaje się przyciężkawy, jakby przerobiony z męskiego. Szary jest znacznie lżejszy i zgrabniejszy.

 

Co do wskazywanego już przez kolegów marszczenia materiału pod biustem to wydaje mi się że problemem jest zastosowanie konstrukcji typowej dla męskich marynarek. Przód szyty jest z jednego kawałka materiału a wypukłość na klatce piersiowej tworzy zaszewka biegnąca od pasa do piersi. Na przykładach wstawionych wyżej przez Üxkülla widać że sprawdza się to doskonale na kobietach z niewielkim biustem.

Być może na Tobie lepiej sprawdziłaby się konstrukcja widoczna a rysunku poniżej.

 

attachicon.gifmarynarka_damska.png

 

Być to może i z pewnością przyjrzę się bliżej temu zagadnieniu. Przyznam, że sama nalegałam na taką męską konstrukcję marynarki, zależało mi na prostocie i ascetycznym wręcz kroju. Cieszę się, że zostały tu podane zdjęcia Esther jako punkt odniesienia. Sama, jak pisałam, jestem fanką jej stylu. Jednak gdy się bliżej przyjrzeć, to w zasadzie każda z jej marynarek jest niezbyt dokładnie dopasowana w moim odczuciu i jest wiele pustego miejsca tu i tam, pomimo dość męskiej budowy Esther. Nie wiem zatem czy kwestia biustu jest tu kluczowa. Może raczej chodzi o pewien styl: podkreślający określony luz i skupienie się na aspekcie modowym bardziej, niż na klasycznej elegancji. Pani Esther jest przecież Dyrektorem ds. Mody i Stylu kilku ważnych modowych pism. I taki właśnie wizerunek świetnie oddaje jej modową branżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mygentlelook

 

Trudno o kobiecy bespoke w PL bez działania "ad hoc". Tomek Ossoliński projektuje i szyje także smokingi i garnitury dla kobiet, m.in. dla francuskiej aktorki Juliette Binoche czy Małgorzaty Szumowskiej:

 

http://ossolinski.com/

 

O problemach z garniturem na miarę dla kobiety możesz przeczytać pod poniższym linkiem:

 

http://www.vogue.com/vogue-daily/article/fit-for-a-man-made-for-a-woman-fsc-creates-a-custom-suit-for-valerie-boster/#1

 

Pan Jerzy Turbasa, który zajmował się od 1986 r. krawiectwem damskim w krakowskiej pracowni swego słynnego ojca, Józefa Turbasy, opublikował w 2007 r. książkę "Ubierając kobietę sukcesu" (wciąż do kupienia w księgarniach internetowych). Nie czytałem jednak tej książki, więc nie mam podstaw do oceny.

 

Życzę kolejnych, udanych zamówień bespoke!

 

post-202-0-04803300-1375913869_thumb.jpg

 

post-202-0-51246900-1375913875_thumb.jpg

 

post-202-0-38766000-1375954512_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mygentlelook

 

Trudno o kobiecy bespoke w PL bez działania "ad hoc". Tomek Ossoliński projektuje i szyje także smokingi i garnitury dla kobiet, m.in. dla francuskiej aktorki Juliette Binoche czy Małgorzaty Szumowskiej:

 

http://ossolinski.com/

 

O problemach z garniturem na miarę dla kobiety możesz przeczytać pod poniższym linkiem:

 

http://www.vogue.com/vogue-daily/article/fit-for-a-man-made-for-a-woman-fsc-creates-a-custom-suit-for-valerie-boster/#1

 

Pan Jerzy Turbasa, który zajmował się od 1986 r. krawiectwem damskim w krakowskiej pracowni swego słynnego ojca, Józefa Turbasy, opublikował w 2007 r. książkę "Ubierając kobietę sukcesu" (wciąż do kupienia w księgarniach internetowych). Nie czytałem jednak tej książki, więc nie mam podstaw do oceny.

 

Życzę kolejnych, udanych zamówień bespoke!

 

attachicon.gifValerie_Boster_01.jpg

 

attachicon.gifValerie_Boster_02.jpg

 

attachicon.gifUbierajac_kobiete_sukcesu.jpg

Dzięki!

 

Książkę pana Turbasy już dawno mam i ją czytałam;) ona właśnie zachęciła mnie do stworzenia bloga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 years later...

Tytus, w 100% zgadzam się z Tobą w przypadku rękawów. Ale jeżeli chodzi o prawdziwych krawców z PRL-u, to byli naprawdę fachowcami. Moja teściowa, jak uszyła marynarkę, sukienkę z rękawem czy palto, to nie tylko nic się nie marszczyło czy ciągnęło, ale jak podniosłeś rękę do góry to nie ciągnęła się cała sukienka czy marynarka do góry razem z ręką. A Twoje ruchy były swobodne.

Cała tajemnica tkwi w odpowiednim wykroju główki rękawa i odpowiednie podcięcie w marynarce czy sukience.

Teraz, kiedy zabrakło teściowej mam problem ze znalezieniem dobrze skrojonego i uszytego garnituru czy kostiumu.

Jak oglądam w sklepach internetowych gotowe, to w większości zastanawiam się, czy ja śnię, czy to jest prawda i kto to w ogóle kupuje. To jest kpina! A żeby było jeszcze śmieszniej to jeszcze biorą ceny z kosmosu, a ja bym tego nawet za darmo nie wzięła, bo już na zdjęciach widać zły krój i tandetny materiał. 

Tak jak pisałeś, krawiec i szewc ma mieć smak i wyczucie.

Jestem ciekawa, czy mój post dotrze do Ciebie, bo pisałeś w 2013r. a ja teraz doznaję coraz większego szoku, bo nie mogę niczego konkretnego kupić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.