Skocz do zawartości

Kolor krawata do sukienki? Koordynacja damsko - męska


Arkadyjczyk

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli partnerka i partner są oboje nieletni i są do tego bliźniakami ubieramy ich tak samo i osiągamy szczyt koordynacji, o to chyba w tym wątku chodziło :)

W każdym innym przypadku żadna koordynacja (co imho udowodniłem postem o smokingu) nie wchodzi w grę, harmonia owszem ale to inny temat...

Stanowczo zaprzeczam :) po pierwsze ciężko będzie przekonać chłopca do ubrania sukienki, choćby pochodziła od Chanel, dla dziewczynki też będzie kłopotliwe ubranie jej w garnitur :)

Swoją drogą zaleca się, aby bliźniąt nie ubierać jednakowo - więc z koordynacji nici :) A na temat bliźniąt wiem już co nieco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Panna Młoda i Pan Młody są jak poszetka i krawat

http://mrmlody.blogspot.com/2013/01/pan ... tka-i.html

"Jest to typowe postępowanie według schematu "kolor przewodni" na ślubie. Jaki jest tego efekt? Całość wygląda jakby bohaterem dnia był kolor czerwony, a nie młoda para. Tak jakby to kolor czerwony miał swoje święto, a nie dwoje szczęśliwych ludzi. Jest to klasyczny przykład nadkoordynacji(...)"

Dołączona grafika

"A teraz spróbujmy zmienić trochę kompozycję. Pana Młodego pozbawimy czerwieni kamizelki, zmieniając ją w jakiś dziwny ciemny kolor, a poszetce nadamy właściwy kolor biały (niestety nie mogę sobie pozwolić na dokładniejszą precyzję ze względu na moją słabość w fotomontowaniu):"

Dołączona grafika

"Wyraźnie lepiej. Ciągle jednak czerwony ma ochotę być gwiazdą wieczoru. (...)"

"Nie chcę jednak, abyśmy zmienili temat dyskusji na to, który krawat będzie lepszy. Dlatego zamiast tego ubierzemy Pana w pseudosmoking. Chociaż nie nadaje się na ślub, to robimy to w celach eksperymentu (to co widzimy na zdjęciu poniżej nie można tak naprawdę nazwać smokingiem ze względu na kilka błędnych szczegółów, więcej tutaj). Strój czarnobiały jest oczywiście bardzo neutralny wobec innych kolorów (znowu przepraszam za jakość fotomontażu):"

Dołączona grafika

"Jaki efekt? Wyraźna różnica. Teraz na zdjęciu widzimy zarówno piękną Pannę Młodą, jak i przystojnego (mimo niewłaściwie wykończonego stroju) Pana Młodego (poza tym jest trochę za czarny). I to za sprawą prostego manewru usunięcia czerwieni kamizelki i krawata. Nawet bukiet zyskał na swojej wartości."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakakolwiek, choćby najdrobniejsza koordynacja damsko-męska jest dla mnie szalenie pretensjonalna.

Oczywiście należy zadbać o to, by zakładając smoking partnerki nie pozostawić w dżinsach, ale zabawa w dobieranie kolorów jest infantylna. Kojarzy mi się z balem w przedszkolu.

Przeraża mnie też argument pań broniących rzekomego obowiązku kolorystycznego zgrania: "musi być widać, że jesteśmy razem".

Zawsze mi się wydawało, że miłość widać w oczach, a nie w krawacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.