Skocz do zawartości

Biały garnitur i prześwitujące spodnie


CaptDelivery

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Szukam jakiegoś sensownego rozwiązania na prześwitujące spodnie w garniturze.

Kupiłem garnitur w kolorze złamana biel i niestety spodnie mają podszewkę tylko do kolan - poniżej kolan warstwą materiału jest na tyle cienka, że dość mocno prześwitują nogi (co latem, gdy człowiek się opali, będzie tylko spotęgowane)

Problem jest też taki, że na zdjęciach, które są w świetle dziennym, wygląda to dość wyraźnie.

Macie może pomysł jak rozwiązać ten problem? Rozmawiałem z krawcową i rozłożyła ręce mówiąc, że to można było rozwiązać tylko na etapie produkcyjnym.

Z góry dziękuję za pomoc!

 

IMG_4325.png

IMG_4324.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie czemu by nie zrobić pełnej kolanówki, tj takiej na całej długości spodni? Ja tak mam w dwóch moich tweedowych spodniach. Swoja drogą, te prześwitujące kieszenie wyglądają również źle. IMO ten materiał po prostu nie jest odpowiedni dla garnituru - jaka firma to szyła?

  • Like 1
  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem wspomnieć o najważniejszym - garnitur będzie połączony z loafersami, więc musiałbym znaleźć rozwiązanie „nad kostkę”.

Garnitur kupiony w salonie Bytom, wiec faktycznie bez szału ;)

To on - https://bytom.com.pl/biała-marynarka-set-bytom-49216-1 (jest set ze spodniami) i jak sama marynarka wygląda na żywo całkiem nieźle i jej grubość jest dobra jak na fakt, że będzie noszony latem - to ze spodniami mam sporo problemów - materiał jest po prostu za cienki (brak podszewki na dole i prześwitujące kieszenie, ale je jakoś jestem w stanie przeżyć)

Niestety już nie mam czasu na żadne szycie na miarę, nie podejmę też ryzyka suitsupply i custom na szybko (już 2 białe w sprowadziłem i jakość materiałów w obu była slaba), więc muszę jakoś sobie poradzić z tym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moszeTo nie jest biały garnitur, ma kolor kości słoniowej albo złamanej bieli - widać to dobrze na zdjęciach z Bytomia, z białą koszulą. Wełny nie da się uzyskać śnieżnobiałej, tak jak bawełny albo lnu.

Co do garnituru, @CaptDelivery czy ty planujesz iść w tym na ślub? Generalnie, taki garnitur nie jest i tak zgodny z regułami klasycznej męskiej elegancji, więc może rozważysz zestaw koordynowany, ze spodniami z materiału o ciemniejszym kolorze? Nawet czarnymi. Będzie to "modowe" i udawało trochę smoking tropikalny, ale IMO lepsze niż te tragiczne prześwitywanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Velahrn napisał:

@moszeTo nie jest biały garnitur, ma kolor kości słoniowej albo złamanej bieli - widać to dobrze na zdjęciach z Bytomia, z białą koszulą. Wełny nie da się uzyskać śnieżnobiałej, tak jak bawełny albo lnu.

Co do garnituru, @CaptDelivery czy ty planujesz iść w tym na ślub? Generalnie, taki garnitur nie jest i tak zgodny z regułami klasycznej męskiej elegancji, więc może rozważysz zestaw koordynowany, ze spodniami z materiału o ciemniejszym kolorze? Nawet czarnymi. Będzie to "modowe" i udawało trochę smoking tropikalny, ale IMO lepsze niż te tragiczne prześwitywanie.

Dokładnie - planuję do ślubu i zaspałem z garniturem. Nie wchodzi w grę zestaw koordynowany ze względu na motyw. 
Przedzwonię jeszcze kilku krawców z nadzieją, że któryś może na coś wpadnie, a jak nie to zaraz zamówię jakieś rajstopy baletowe do kostek i w ten sposób będę musiał sobie poradzić.

Dzieki za pomoc i wszystkiego dobrego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że prześwitujące spodnie to najmniejszy problem tego garnituru.

Taką biel potrafię sobie wyobrazić tylko w mocnym słońcu południa Europy a i krój / dopasowanie musiały by być perfekcyjne. Trudne do udźwignięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.