Skocz do zawartości

Patynowanie oraz repatynowanie obuwia


Gość gccg

Rekomendowane odpowiedzi

Unikałbym skór zamszowych, bo Markowski sprowadza je z jakichś lokalnych, nikomu nieznanych francuskich garbarni, w przeciwieństwie chociażby do producenta J.M. Weston, który zaopatruje się w jednej z najlepszych francuskich hurtowni w Limoges (chociaż oni są akurat prawie po sąsiedzku). Skóry gładkie są dobrej jakości, przeważają angielskie skóry cielęce. Co do wygody to nie będę się wypowiadał, bo co prawda chodziłem w ich butach, ale nigdy nie posiadałem na stałe ani jednej pary. Jeżeli chodzi o tą półkę cenową to poszukując buty z patyną warto chyba wziąć Markowskiego pod uwagę. Słyszałem same pozytywne opinie na temat linii SL, w tym również o trwałości nałożonych warstw koloryzujących i wosko-lakieru ochronnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli to nie tajemnica to mogłbys powiedziec cos wiecej na temat tego co chcesz stworzyc?:)

Moim celem są "slip-on whole-cuts" lub "whole-cut loafer", czyli po polsku po prostu wsuwko-klejki. ;)

Akurat tutaj zdjęcie od G&G, który jako jeden z nielicznych produkuje takie buty jako MTO.

Interesuje mnie jednak uzyskanie trochę mniej ustrukturyzowanej barwy brązowej - myślałem o niejednolitym kolorze tabakowym z delikatnie ciemniejącym brunatno-czarnym noskiem. Na pewno też medalion będzie bardziej dyskretny, a wokół padki (języko-przyszwa w przypadku mokasynów) planuję zrobić dziurkowaną otoczkę.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim celem są "slip-on whole-cuts" lub "whole-cut loafer", czyli po polsku po prostu wsuwko-klejki. ;)

Akurat tutaj zdjęcie od G&G, który jako jeden z nielicznych produkuje takie buty jako MTO.

Interesuje mnie jednak uzyskanie trochę mniej ustrukturyzowanej barwy brązowej - myślałem o niejednolitym kolorze tabakowym z delikatnie ciemniejącym brunatno-czarnym noskiem. Na pewno też medalion będzie bardziej dyskretny, a wokół padki (języko-przyszwa w przypadku mokasynów) planuję zrobić dziurkowaną otoczkę.

Bardzo interesujace "wsuwko-klejki".... hmmm... a czy nie bedzie odchodzic od nich podeszwa po jakims czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm... a czy nie bedzie odchodzic od nich podeszwa po jakims czasie?

A dlaczego ma odchodzić? Odnosisz się do użytego przeze mnie terminu "klejki"?
tak
To jedynie taki zart dla wtajemniczonych. ;) Wydaje mi się, że Filip już o tym pisal na forum.. Po prostu ostatnim razem kiedy zamawialismy razem buty u pewnego szewca, uzyl on terminu jednoklejki na okreslenie butow uszytych z jednego kawalka skory. Stad moja zabawa slowna. Termin w zadnym wypadku nie odnosi się do praktyki podklejania podeszwy, chociaż takowa jest czasami i w wielu renomowanych zakladach stosowana jako uzupelnienie szwow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie różnica między jednym a drugim butem. Gość napisał, że but tak wygląda po woskowaniu (ten bardziej wykończony) - różnica jest duża, ale raczej nie jest to sam wosk, więc co?

Dołączona grafika

@saphir - u Was są tylko 4 tintury na stronie, czy reszta kolorów będzie dostępna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego ma odchodzić? Odnosisz się do użytego przeze mnie terminu "klejki"?

tak

To jedynie taki zart dla wtajemniczonych. ;) Wydaje mi się, że Filip już o tym pisal na forum.. Po prostu ostatnim razem kiedy zamawialismy razem buty u pewnego szewca, uzyl on terminu jednoklejki na okreslenie butow uszytych z jednego kawalka skory. Stad moja zabawa slowna. Termin w zadnym wypadku nie odnosi się do praktyki podklejania podeszwy, chociaż takowa jest czasami i w wielu renomowanych zakladach stosowana jako uzupelnienie szwow

.

Jezeli cala polska terminologia z obuwiem zwiazana jest rownie "dowcipna", to z czysto praktycznych wzgledow lepiej zastapic ja angielska juz dzisiaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie różnica między jednym a drugim butem. Gość napisał, że but tak wygląda po woskowaniu (ten bardziej wykończony) - różnica jest duża, ale raczej nie jest to sam wosk, więc co?

Z tego co opisuje na blogach to w przypadku tych butów użył dwóch warstw barwnika i tyle samo wosku. Nie znalazłem żadnej informacji jakoby w którymkolwiek przypadku stosował jeszcze jakieś inne produkty. Jeżeli chodzi o farby to widziałem że ktoś jeszcze pisał, że oprócz Teinture Saphir, gość używał Super Color Dye Tarrago. :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saphir - u Was są tylko 4 tintury na stronie, czy reszta kolorów będzie dostępna?

Zaciągnij sobie ściągawkę:

http://saphir.pl/img/tinture_mieszanie.pdf

Gdy ją otworzysz zobaczysz, że w 50ml pojemnościach producent proponuje tylko 4-5 kolorów. Część kolorów dostępna jest w minimum 500ml pojemnikach, niektóre od 1L. Jak będzie większe zainteresowanie, będziemy cisnąć producenta o mniejsze opakowania w pełnej gamie kolorów, ale póki co musimy się dostosować.

Tych większych w tej chwili nie mamy w zbyt dużych ilościach, ale dostępne są zawsze pod zamówienie. Zastanawiam się jeszcze nad rozlewaniem ... ale to jeszcze nie teraz. Obecnie mamy chyba większość kolorów w większych pojemnikach - jeżeli będziesz zainteresowany, daj znać - odlejemy po 50ml i odsprzedamy. Muszę tylko rozejrzeć się za jakimiś rozsądnymi opakowaniami do przelewania, bo słoiczki po koncentracie pomidorowym nie za bardzo mi tu grają :)

pozdrawiam

d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Buty Bexley sa dobre ... ale - niestety - nie najpiekniejsze.

Po zabiegu repatynacji moglyby byc nadzwyczaj unikatowe. Czy szewcy w Warszawie badz Krakowie repatynuja obuwie? Jezeli tak, to w jakich kategoriach cenowych nalezy umiejscowic taki zabieg?

Zainspirowany powyższym wpisem gccg szybko zdecydowałem się na zakup Bexley Carnegie i zdając się na los oddałem obuwie domorosłemu patyniarzowi (korzystającemu z produktów Saphir) na "crash testy" :)

Oto efekty:

PRZED PATYNOWANIEM:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

PO PATYNOWANIU:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A) Pochwalić i zapłacić?

B) Czy zrugać i kupić nowe buty? :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.