Jump to content

Najlżejsze i najcieńsze kamizelki/golfy?


Non Vid
 Share

Recommended Posts

Pytanie odnośnie kamizelek / golfów / swetrów.

Jestem człowiekiem z szybkim metabolizmem, który łatwo się nagrzewa i niekomfortowo czuje w zbyt grubych / ciepłych ubraniach. Jednocześnie chciałbym czasami dla efektu wizualnego założyć pod marynarkę stylową kamizelkę lub golf, również w cieplejszym sezonie.

Jakie polecacie najlżejsze, najbardziej oddychające materiały do golfów i kamizelek? W przypadku golfów najlepiej też łatwe w czyszczeniu, żebym mógł je nosić na gołym ciele.

Może moglibyście zarekomendować jakieś konkretne marki / przedmioty?

Link to comment
Share on other sites

Zdecydowanie kaszmir, którego podstawową wadą jest jednak cena. Poza tym ma same zalety, choć jest delikatny. Dobry kaszmir jest o tyle łatwy w czyszczeniu, że po praniu wygląda lepiej niż przed, w odróżnieniu np. od bawełny. Nie czyścić chemicznie, nawet jeśli tak napisano na metce. Polować na Yoox na Ballantyne of Pebbles (szkockie, samo Ballantyne jest włoskie i gorsze, ale też niezłe), Cruciani, Drumohr. Tani kaszmir nie jest nic wart; była kilka(naście) lat temu taka akcja, że tani włoski kaszmir po ekspertyzie okazywał się być... sierścią szczura😶

Jeśli nie kaszmir, to wełna geelong, prawie tak samo ciepła. Merynos 30 gauge będzie bardzo dobrym wyborem (np. Smedley), ale nie będzie tak grzał. Grubszy (24 gauge lub niżej) na kamizelkę, 30 gauge na golf.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.