Skocz do zawartości

materiały - skąd brać?


eightwonder

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś będzie mógł się podzielić doświadczeniami, będę wdzięczny. 
 

czasami po latach potrzebuje doszyć sobie kolejne spodnie do garnituru, względnie stworzyć garnitur z odd jacket, np z SuSu. Mam kod materiału, mam producenta, mam krawca - ale nie wiem, skąd mogę zamówić detaliczna ilość materiału od konkretnej szwalni. Większość z dużych graczy nawet nie odpowiada na maile (wyjątkiem jest Huddersfield).

Może macie jakieś sprawdzone źródło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być bardzo trudno, moim zdaniem to prawie niewykonalne. Producenci tkanin zwykle mają osobne kolekcje dla konfekcji i do sprzedaży kuponowej więc coś co było dostępne dla SuSu i kupowane w tysiącach metrów mogło nigdy nie być dostępne w detalu. Miewałem pytania od klientów o tkaniny, które widzieli gdzieś w konfekcji i mimo, że producent był znany i mam dobry kontakt z dystrybutorem, nie dawało się tych tkanin dostać.

Do tego, nawet jeżeli jakiś wzór byłby wciąż produkowany to przez lata tkaniny o danym numerze zmieniają się odrobinę przy każdej kolejnej partii i w efekcie potrafią wyglądać zauważalnie inaczej (miałem taki przypadek z Dugdale Bros.). 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Panowie, szukam bawełnianej, białej tkaniny. Chcę sobie uszyć koszulkę na miarę :) W zasadzie głównym wymaganiem jest to, aby była rozciagliwa, sprężysta. Może kolejnym jest przewiewność. Widzę dwie opcje:

- dodatek elastanu

- splot, który powoduje, że tkanina jest sprężysta. Nie mam teraz pod ręką do zdjęcia, ale mam koszulę z takiej tkaniny, 100% bawełna, dość gruba, ale tkana "rzadko" (z dziurkami), co powoduje, że się łatwo rozciąga. Może być materiał na koszulki polo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mosze napisał:

Panowie, szukam bawełnianej, białej tkaniny. Chcę sobie uszyć koszulkę na miarę :) W zasadzie głównym wymaganiem jest to, aby była rozciagliwa, sprężysta. Może kolejnym jest przewiewność. Widzę dwie opcje:

- dodatek elastanu

- splot, który powoduje, że tkanina jest sprężysta. Nie mam teraz pod ręką do zdjęcia, ale mam koszulę z takiej tkaniny, 100% bawełna, dość gruba, ale tkana "rzadko" (z dziurkami), co powoduje, że się łatwo rozciąga. Może być materiał na koszulki polo. 

Taka rozciągliwa to się chyba nazywa pika?

Czy preferujesz opcję budżetową, czy kosztowną? Bo jeśli ta druga, to na Niecałej oferują też bawełny z próbników, jakie chcesz. Na koszulę potrzebujesz coś 1,8 m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Dzięki za odpowiedź.

Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, bo nie wiem, co oznacza opcja kosztowna, w sensie, jaki to koszt :) Ogólnie co do cen bawełny, to się kompletnie nie orientuję. Natomiast gdybym trafił coś idealnego, kupiłbym materiał na 3, może 4 koszule, może przy takiej ilości są jakieś zniżki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mosze napisał:

Cześć. Dzięki za odpowiedź.

Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, bo nie wiem, co oznacza opcja kosztowna, w sensie, jaki to koszt :) Ogólnie co do cen bawełny, to się kompletnie nie orientuję. Natomiast gdybym trafił coś idealnego, kupiłbym materiał na 3, może 4 koszule, może przy takiej ilości są jakieś zniżki?

Przejrzyj może np. to https://propercloth.com/shop/shirts/polo

To materiały na koszulki polo, z których szyje MTM Poper Cloth.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.