Skocz do zawartości

Zakupy za granicą - warto?


Taternik

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się od jakiegoś czasu, czy warto wyjeżdżać do innych krajów na zakupy, czy to ma sens i się opłaca. Mam na myśli wyjazd oczywiście w okresie wyprzedaży. Do głowy przychodzi mi kilka argumentów za takimi wyjazdami, ale mogę się mylić i w praktyce może to wyglądać inaczej, chętnie przeczytam opinie innych forumowiczów.

1) Większy wybór niż w Polsce i w dalszej kolejności również satysfakcja z posiadania rzeczy, której w Polsce sie raczej nie kupi.

2) Może korzystniejsze ceny.

3) Możliwość obejrzenia przed zakupem (jakoś nie mogę się przemóc do zakupu koszuli przez Internet bez przymiarki i dotknięcia materiału)

4) Możliwość obejrzenia, poprzymierzania, a później zakup jednak przez Internet, gdyby zakup online miałbyć tańszy.

Myślę o takiej turystyce zakupowej np. 2 razy w roku. Dla mnie najbliżej do Berlina. Gdyby pojechać w 3-4 osoby, koszt paliwa prawie żaden. Tak sobie myślę, że przynajmniej jedna osoba musiałaby być dobrze zorientowana gdzie należy się udać i kiedy, aby nie tracić czasu i by wszystko przebiegało sprawnie.

Do napisania tego postu skłonił mnie mój niedawny wyjazd do Amsterdamu, gdzie miałem wprawdzie mało czasu na odwiedzanie sklepów, ale to co rzuciło mi się w oczy i utkwiło w pamięci, to wizyta w sklepie C&A, gdzie widziałem duży wybór chinosów różnej maści, ale ostatecznie nawet nie przymierzyłem, myślę sobie zrobię to w Polsce, jednak w niedzielę w Poznaniu będąc w sklepie C&A niestety nie spotkałem takich spodni.

Co forumowicze myślą o takich wyjazdach, może któryś z Was tak robi regularnie, a może to nie ma sensu.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo moich znajomych robi zakupy w Wiedniu w drodze na narty. Opłaca sie to zdecydowanie. Ale jak chcesz mieć coś niepowtarzalnego, to proponuję się do krawca wybrać, nie do Berlina ;) Na zachodzie wybór wszystkiego jest nieporównywalny wręcz. I marki takie, jak u nas w P&C czy VG w cenach normalnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediolan to mekka outletów z dziwnymi rozmiarami [mega małe i dla puszystych].

W Berlinie też są spore centra handlowe, gdzie można wiele rzeczy znaleźć. Warto zajść do Karstadta. To taka gigantyczna odmiana naszej śp Galerii Centrum. Największy Karstadt jest w Monachium nieopodal dworca kolejowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Mediolanie i byłem zawiedziony. Byłem w kilku outletach, ale ogólnie wybór słaby. Jest sporo sklepów znanych i ciekawych marek na głównych ulicach, ale bez wyprzedaży ceny są wysokie.

A w jakim miesiącu byłeś? Dlatego napisałem o Mediolanie tylko w kontekście dużych wyprzedaży. Chociaż tak naprawdę teraz kiedy bilet w dwie strony kosztuje jedynie kilkaset złotych..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Mediolanie i byłem zawiedziony. Byłem w kilku outletach, ale ogólnie wybór słaby. Jest sporo sklepów znanych i ciekawych marek na głównych ulicach, ale bez wyprzedaży ceny są wysokie.

Są outlety i outlety. Są oficjalne, reklamujące się outlety i "tajne", pochowane, które sprzedają np. kolekcje które zostały po wybiegach czy lookbookach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Odświeżę trochę temat, bowiem po otwarciu autostrady A2 do Świecka w grudniu br, chcemy wyjechać do Berlina na wyprzedaże. Jako, że do Berlina mam 170 km, autostradą będzie to około 2 godzinki drogi.

Pytanko, czy oprócz słynnego KaDeWe oraz ulicy Kurfurstendamm jest jakieś dobre miejsce, aby zaopatrzyć się w markowe ciuchy po przecenach? Gdzie najlepiej pozostawić auto i wędrówkę po sklepach odbywać pieszo? Jakiego rzędu są przeceny w Berlinie? Bo te nasze są na tyle liche, że ich prawie nie ma :)

Słyszałem opinie o A10 przy Ringu, ale za rewelacyjnie to tam nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Słyszałem dobre opinie o outlecie Parndorf:

http://www.designer-outlet-parndorf.at/

Był ktoś tam?

 

Ja wybieram się tam w najbliższym tygodniu. Planuję kupić garnitur, płaszcz oraz buty. Czy od tego 2011 roku masz już jakieś opinie o tym/tych outletach?

 

Do których sklepów z poniższych list polecilibyście mi się wybrać?

 

http://www.mcarthurglen.com/at/designer-outlet-parndorf/en/the-brands/ 

http://www.fashionoutletparndorf.com/en/english/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wybieram się tam w najbliższym tygodniu. Planuję kupić garnitur, płaszcz oraz buty. Czy od tego 2011 roku masz już jakieś opinie o tym/tych outletach?

 

Do których sklepów z poniższych list polecilibyście mi się wybrać?

 

http://www.mcarthurglen.com/at/designer-outlet-parndorf/en/the-brands/ 

http://www.fashionoutletparndorf.com/en/english/ 

 

Wiosną byłem w tym centrum outletowym z moim znajomym (poszukiwania garnituru, butów na ślub). Generalnie spory wybór, raczej pełne rozmiarówki. Jeśli szukasz butów jest sklep church's ceny circa 250-300 e za parę, spory wybór, są też factory seconds jeśli rozważasz zakup takich butów. Z garniturów warto odwiedzić Zegnę, w Bossie raczej końcówki kolekcji, mały wybór klasycznych modeli, sporo jakichś fashion-koszmarków. Płaszcza nie szukaliśmy więc tutaj nie pomogę ale jest burberry, może tam warto zajrzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.