Skocz do zawartości

Kurs/szkolenie krawiectwa męskiego


Lanthsky

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim założyłem nowy temat, przeszukałem forum, żeby nie powielać pytań. Niestety nie znalazłem nigdzie postów, w których byłaby mowa o szkoleniach krawiectwa męskiego. Jestem takim kursem zainteresowany, chciałbym w ten sposób więcej dowiedzieć się na temat szycia ubrań, garniturów, krawatów.

Może to pytanie jest trywialne i po prostu takich szkoleń nie ma. Jednak jeśli ktoś z Was wie o takich szkoleniach, praktykach, to będę wdzięczny za informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do krawca i spytaj, czy Cię na ucznia przyjmie.

Dzięki. Cieszę się, że pojawiły się jakieś odpowiedzi. To mój pierwszy post tutaj, i przy objętości innych dyskusji byłem zaskoczony ciszą w tym wątku :)

Oczywiście pomyślałem o tym, żeby pójść do krawca. Z uwagi na to, że nie zrezygnuję ze swojej pracy, myślałem żeby najpierw poznać podstawy.

Nawet jeśli uda mi się dostać do kogoś na wieczorne lub weekendowe nauki, to przy tak niewielkiej liczbie godzin, szkoda tracić czasu na elementarz.

Nie sądzę też, żeby komuś chciało się uczyć mnie ściegów, obsługi sprzętu itp. Koniec końców z jakiegokolwiek kontaktu z krawcem wyciągnę więcej, jeśli będę już umiał cokolwiek zrobić samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuszne podejście, idąc tym tropem powinieneś nauczyć się jak najwięcej sam (podstawy) i z zebraną wiedzą ruszyć na nauki. Gdzieś czytałem, że "stare" krawiectwo w Polsce umiera, bo nie ma młodego pokolenia, które przejęłoby wiedzę. Myślę, że niejeden krawiec by się ucieszył z ucznia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź do krawca i spytaj, czy Cię na ucznia przyjmie.

Dzięki. Cieszę się, że pojawiły się jakieś odpowiedzi. To mój pierwszy post tutaj, i przy objętości innych dyskusji byłem zaskoczony ciszą w tym wątku :)

Oczywiście pomyślałem o tym, żeby pójść do krawca. Z uwagi na to, że nie zrezygnuję ze swojej pracy, myślałem żeby najpierw poznać podstawy.

Nawet jeśli uda mi się dostać do kogoś na wieczorne lub weekendowe nauki, to przy tak niewielkiej liczbie godzin, szkoda tracić czasu na elementarz.

Nie sądzę też, żeby komuś chciało się uczyć mnie ściegów, obsługi sprzętu itp. Koniec końców z jakiegokolwiek kontaktu z krawcem wyciągnę więcej, jeśli będę już umiał cokolwiek zrobić samodzielnie.

Cisza w wątku jest o tyle naturalna że większość kolegów na forum jeżeli ma jakiś kontakt z krawiectwem to jako klienci a nie krawcy (tych mamy kilku ale są dość bierni). Myślę że najlepiej będzie zacząć od kontaktu z krawcem i to dobrym. Jeżeli będzie miał ochotę to da Ci wskazówki od czego zacząć naukę. Na kursy bym nie liczył. Jeżeli jakieś są to pewnie organizowane w ramach aktywizacji bezrobotnych i nie mają wiele wspólnego z krawiectwem o jakim rozmawiamy na tym forum.

Dowiedzieć sporo możesz się z linkowanego wyżej forum cutterandtailor. Tam znajdziesz też tytuły książek w które warto się zaopatrzyć. W tej zabawie dowiedzenie się jak coś zrobić nie wymaga aż tak dużego wysiłku. Problem polega na tym że ta wiedza to dopiero początek. Od momentu w którym już wiesz jak się coś robi do chwili w której umiesz to zrobić jest daleka droga i lepiej pokonywać ją pod okiem mistrza który na bieżąco będzie korygował Twoje błędy. Piszę to z pozycji trochę szyjącego amatora.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uczę się sam szyć (dla siebie, na własny użytek). Jest to na pewno duża frajda i satysfakcja. Zaczynać oczywiście jest najlepiej od rzeczy prostych, typu koszule, spodnie. Ja zacząłem od przerabiania koszul gotowych. W planach uszycie własnej. Wspomniane wcześniej forum wymaga aktywacji konta przez administratora. Po tym fakcie oczom ukazuje się wiele ciekawych tematów : D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Erneston, psu, dzięki :)

Oczywiście marzy mi się, żeby za kilka lat móc zostawić obecną pracę, całkowicie zmienić branżę i robić samodzielnie to, co sprawia tyle przyjemności, satysfakcji. Zdaję sobie sprawę, że to obecnie kompletnie poza zasięgiem i szczerze przyznając, zupełnie sobie tego teraz nie wyobrażam. Krawiectwo chciałbym poznać podobnie jak Wy, dla siebie. Uszyć dla siebie koszulę, poeksperymentować z materiałami, poprzerabiać coś na własny użytek.

To, co piszecie o kursach krawieckich, a raczej o ich braku, brzmi rzeczywiście rozsądnie. Chyba rzeczywiście naiwne było pytanie o kursy krawiectwa męskiego, gdzie nauczyłbym się szyć dobre garnitury, koszule czy płaszcze. Poszukam wskazówek na ten temat w necie, a potem rozejrzę się za kontaktem z jakimś profesjonalistą. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taki kurs:

http://sztukarnia.pl/kurs-szycia/

Nie jest to może to samo co terminowanie u krawca i zdecydowanie nie to samo co praca przy bespoke, ale cena chociaż nie jest niska nie jest też zaporowa biorąc pod uwagę ilość zajęć. Z opisu wygląda na skierowany głównie do kobiet, ale przy odpowiedniej ilości chętnych może dałoby się zorganizować coś w tym kształcie nakierowane na mężczyzn?

Tak czy tak może być, wbrew pozorom, niezłym wprowadzeniem do tematu z wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 1 month later...
  • 3 months later...

Szanowni Państwo!

Interesuje się od ponad roku klasyczną męską elegancją, dlatego chciałbym dowiedzieć się jak zostać krawcem. Obecnie ucze się w pierwszej klasie Technikum zawodu hotelarza co niezabardzo mi odpowiada. Tak więc jakie szkoły musze skończyć aby zostać krawcem? Czy są wogóle takie szkoły? Co musze wiedzieć? Wiem, że ten zawód już zanika i jest mało dochodowy, ale jestem gotów zaryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by rzec, że nomen omen malkontent ;) Najprościej byłoby chyba wybrać szkołę o takim kierunku, ale wygląda na to że obudziłeś się nieco po czasie. Proponuję zapoznać się z ofertą najbliższych Tobie izb rzemieślniczych. W przypadku mojego regionu sprawa wygląda tak: http://www.pomorskaizba.pl/kursy-i-szkolenia/186-krawiec.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo!

Interesuje się od ponad roku klasyczną męską elegancją, dlatego chciałbym dowiedzieć się jak zostać krawcem. Obecnie ucze się w pierwszej klasie Technikum zawodu hotelarza co niezabardzo mi odpowiada. Tak więc jakie szkoły musze skończyć aby zostać krawcem? Czy są wogóle takie szkoły? Co musze wiedzieć? Wiem, że ten zawód już zanika i jest mało dochodowy, ale jestem gotów zaryzykować.

Próbowałeś coś szyć wcześniej? Z Twojej wypowiedzi to nie wynika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.