Skocz do zawartości

Dopasowanie wzorów na marynarce


basakatua

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, macie zdjęcia dopasowania wzoru marynarki, w przypadku kieszeni z patkami i dość znacznie dopasowanej / wytaliowanej?

Chodzi mi o to, czy jest możliwie dopasowanie poziomego wzoru w tym punkcie. Na wcześniejszej stronie (viewtopic.php?p=69212#p69212) jest przykład właśnie braku dopasowania wzoru patki kieszeni względem góry i dołu wskutek zebrania materiału na szwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, macie zdjęcia dopasowania wzoru marynarki, w przypadku kieszeni z patkami i dość znacznie dopasowanej / wytaliowanej?

Chodzi mi o to, czy jest możliwie dopasowanie poziomego wzoru w tym punkcie. Na wcześniejszej stronie (viewtopic.php?p=69212#p69212) jest przykład właśnie braku dopasowania wzoru patki kieszeni względem góry i dołu wskutek zebrania materiału na szwie.

Mówisz i masz. A stopień dopasowania (wysoki) widać w zdjęciach ilustrujących wpis o Palmisciano.

Czyżby któryś z rodzimych rzemieślników przekonywał Cię, że to niemożliwe?

post-146-13658923336091_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Kamilu. Nikt mnie nie przekonywał o ile już po fakcie to zauważyłem i zacząłem się zastanawiać, czy przy odpowiednio dobrej woli jest to możliwie do osiągnięcia. Tylko widzę, że u Ciebie różnica jest dość mała, u mnie jest to prawie połowa odległości szerokości kraty, względem góra/dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Kamilu. Nikt mnie nie przekonywał o ile już po fakcie to zauważyłem i zacząłem się zastanawiać, czy przy odpowiednio dobrej woli jest to możliwie do osiągnięcia. Tylko widzę, że u Ciebie różnica jest dość mała, u mnie jest to prawie połowa odległości szerokości kraty, względem góra/dół.

Na żywo różnica jest jeszcze mniejsza niż na zdjęciu. Z jakiegoś powodu polscy krawcy (w każdym razie niektórzy, a zapewne - większość) nie potrafi sobie z tym poradzić i niepotrzebnie dorabiają ideologię, w którą może nawet i sami wierzą.

A jeśli chodzi o szczyt 'dopasowania' wzorów na plecach marynarki w kratę, to (nie pamiętam, czy już było na BWB) wzorem są dla mnie plecy z jednego kawałka materiału (http://tuttofattoamano.blogspot.com/200 ... -back.html). To trochę taki Święty Graal dla marynarek jak bezszwowy lotnik dla butów. Seamless back vs seamless wholecut :-)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

ładne łuki, ale spasowanie rękawów względem korpusu dramatyczne.

A jak wg. ciebie powinno być?

Skoro spasowanie kraty rekawow jest względem ramion i wg mnie jest bardzo dobrze zrobione to jak ma być zachowane spasowanie po całej długości? Kosztem dopasowania do człowieka? Nawet patki kieszeni maja zachowana krate, co często jest pomijane przez krawcow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż sam zwątpiłem i przyłożyłem linijkę, ale nie chce być inaczej - paski na rękawie prawym i lewym nie są w jednej linii co przy noszeniu będzie dawało fatalny efekt. Wolę jednak spasowanie większych elementów kosztem mniejszych niż odwrotnie.

Przyznam że dalej nie rozumiem. Przecież wystarczy żeby jeden rękaw zwisał trochę inaczej niż drugi żeby na zdjęciu deseń nie był w tej samej linii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Fotka z voxsartoria.com takim komentarzem:

 

 

1. Check or striped suiting should be carefully matched at centre back seams of coat; across sleeves; where edge of collar meets coat at back; front closing; pocket flaps and opening; collar notch.

2. Buttonholes should be neat, matching, and perfectly aligned.

3. Corner of collar and points of lapels should lie flat on figure even after being folded.

4. Shoulder padding should feel soft and be used sparingly to give uniform contour of shoulders.

 

 

post-480-0-44677600-1371654603_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.