Skocz do zawartości

White Haven

Sympatycy
  • Postów

    3 532
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    3

Treść opublikowana przez White Haven

  1. Krótkie pytanko odnośnie koszul z CT - czy brak zapięcia listwy przy rękawach ich formalnych koszul to standard? Do tej pory brałem tylko casualowe i tam zawsze zapięcie było.
  2. White Haven

    Humor

    Kurde już wiem co sobie zamówię na urodziny
  3. White Haven

    Mała renowacja

    Dzięki za sugestie. Bawić się farbami raczej nie będę - to były bardzo tanie buty (Ryłko) z którymi zwyczajnie ciężko mi cokolwiek zestawić, a farby i decapant swoje kosztują. Przez cały zeszły rok miałem je może ze trzy razy na nogach. Chyba spróbuje najpierw nałożyć balsam koloryzujący na czubki i uzyskać jakieś przejścia tonalne na reszcie żeby nie skończyć z jednolicie czarnymi angielkami
  4. A tak btw - przed wybraniem modelu czytnika polecam poczytać testy i recenzje na tym portalu : http://swiatczytnikow.pl/
  5. Wg mnie dotyk - łatwiej obsługiwać jedną ręką. Przyciski, nawet te najbardziej ergonomicznie rozmieszczone, wymuszają dotkniecie urządzenia w celu zmiany strony w z góry ustalonym miejscu. Z kolei w dotykowej wersji wystarczy musnąć ekran. Dodatkowo dużo łatwiej wejść w tłumaczenie danego słowa - w wersji z przyciskami trzeba za każdym razem wybrać je ręcznie strzałkami.
  6. White Haven

    Mała renowacja

    Przymierzam się do dość mocnego przyciemnienia poniższych butów - docelowo do ciemnego granatu. Myślałem o zastosowaniu granatowego Juvacuir i chciałem się upewnić czy wystarczy je przed nałożeniem balsamu koloryzującego potraktować renomatem czy też będę potrzebował czegoś mocniejszego?
  7. Nieprecyzyjnie się wyraziłem - chodziło mi o odblaski na ekranie kiedy słońce pada bezpośrednio na ekran urządzenia. Zmiana tła tu niewiele daje. PlainChandler - słowniki to faktycznie świetna sprawa. Często czytam książki w wydaniu angielskim i regularnie korzystam ze słownika a-a. Na ipadzie oczywiście też taki jest, ale za każdym razem kiedy aplikacja iBooks się zamknie (a dzieje się to niestety dość często - efekt zbyt małej ilości pamięci ram) trzeba go ustawiać na nowo.
  8. Dodatkowo przy użyciu darmowego programu Calibre można łatwo zmienić format danego pliku - ja większość trzymam w epubach i mobi. Jeżeli chodzi o reflow to z tego co słyszałem (samemu nie korzystam z pdfów) działa on na Kindlu po wgraniu alternatywnego oprogramowania. Hargin - czytnik niekiedy się jednak przydaje. Spróbuj przeczytać cokolwiek na ipadzie w słoneczny dzień. Dać się niby da, ale po co męczyć oczy. Dodatkowo głupie 8 godzin samego czytania potrafi zeżreć mi całą baterię w tablecie (mam ipada 4 generacji) - a jeżeli jednocześnie korzystasz z Internetu/aplikacji czas ten mocno się skraca.
  9. Pewnie kwestia wprawy. Ewentualnie może spróbuj żyletek innej marki ? Ja też swego czasu próbowałem się przestawić z fusiona na ojcowskiego "juniorka", niestety moja twarz wyglądała jak po terapii papierem ściernym i koniec końców odpuściłem. Ale ja należę do jednostek wyjątkowych, które potrafią się zaciąć nawet maszynką na wkłady, także nie zniechęcaj się
  10. Jeżeli chcesz coś tylko do czytania to popieram - bierz "Kundelka" w wersji z podświetleniem. Ja mam ten model (tylko poprzedniej generacji - różni się drobiazgami): http://www.amazon.com/dp/B00KDRU028/ref=kods_xs_dp_oos Inna sprawa, że odkąd mam tablet, to z Kindla korzystam tylko sporadycznie - w miejscach gdzie światło odbite od ekranu utrudnia czytanie (czyli najczęściej w podróży, na plaży itd.). Większego zmęczenia oczu nie odnotowałem.
  11. Ja z CT polecam koszule basket weave (imperial oxford) - póki co mam tylko jedną, ale jakościowo to na tą chwilę chyba najlepsza moja koszula od nich.
  12. Nasuwa mi się nieodparcie pytanie: Po jaką cholerę coś takiego konstruować?
  13. Niesamowity szew. Zaraz się posypie grad zamówień W sumie to samemu też bym taki drobiazg widział w swojej kolekcji
  14. Co do tych dwóch pierwszych to z tego co pamiętam ta pierwsza jest matowa, a druga z połyskiem.
  15. Dzięki za sugestie. Niby nic mi w szafie nie lata, w każdym razie mam gdzieś zachomikowane krążki "cedrowe" - ponoć skurczybyki nie lubią tego zapachu.
  16. Odświeżam właśnie garderobę po zimie i trochę się zdziwiłem - na wysokości kroku w spodniach z miękkiej wełnianej flaneli znalazłem kilkanaście dziurek. Nie mam bladego pojęcia skąd się wzięły - obstawiam albo mole albo popiół od fajek (często brałem te spodnie na szkolenia i sami rozumiecie ) Da się je jeszcze uratować ? Przepraszam za kiepskie zdjęcie, ale nijak nie mogłem z bliska uchwycić ostrości.
  17. Niesamowity efekt - aż się nie chce wierzyć, że to ta sama torba Super, że rozpisałeś po kolei tą "ścieżkę zdrowia" - samemu chciałbym się trochę tego poduczyć.
  18. Skóra w Yankach lepiej pracuje. Mimo, że jestem co do zasady apologetą Loake to nawet linia 1880 przy Yankach wygląda plastykowo. Generalnie skóra w Yankach co do zasady jest bardziej mięsista - co nie znaczy że Loake 1880 to buty złej jakości. Ja je kupowałem na Zalando za ok. 660-700 zł i w tym przedziale faktycznie nie mają konkurencji,
  19. Kiedyś były to trzy szczebelki uzależnione od statusu na forum: użytkownik/sympatyk/członek stowarzyszenia, ale z tego co widzę po poście, które je ogłaszał to już chyba nie obowiązuje? https://forum.butwbutonierce.pl/topic/1821-patinepl-klasyczne-buty-yanko-patyna-i-akcesoria/#entry97813 W każdym razie może po prostu napisz do Daniela (użytkownik saphir.pl) i zapytaj jak to teraz wygląda?
  20. Mając do wyboru Yanki (po forumowym rabacie) i Loaki 1880 w zbliżonej cenie specjalnie bym się nad wyborem nie zastanawiał.
  21. Poszukaj sobie https://www.google.pl/?gws_rd=ssl#q=promo+code+ct
  22. A ja bym po prostu kupił Yanki
  23. White Haven

    Happy Socks

    W polskich sklepach internetowych też często się pojawiają - zwykle ok. 30 zł/para.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.