tryhp3
Użytkownik-
Postów
730 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
7
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez tryhp3
-
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
tryhp3 odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Mój szacunek jest pi razy drzwi. Pytam z ciekowości, kogoś kto się na tym zna. -
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
tryhp3 odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Jeszcze pytanie o tkaniny. Ile realnie może być droższa tkanina na Lambercie (z TESSITURA MONTI czy Getzner - czasem się takie trafiają) niż na podstawowej Wólczance? Pod wpływem tego forum przeglądnąłem szafę i z tego co widzę na ostatniej większej wyprzedaży kupiłem dwie Wólczanki za 50 zł i Lamberta (TESSITURA MONTI) za 70 zł. I pytanie czy 20 zł to jest realna różnica w kosztach produkcji (jeśli chodzi o materiał)? -
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
tryhp3 odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Gdzie w PL kupię dobrej jakości białą koszulę na spinki w rozmiarze 188/194 (na zachodzie chyba rękaw extra long)? Polecane tutaj marki np. Berg, Miler, Osovski, Poszetka, Elegancki Pan, Zack Roman raczej mają standardowy rękaw. Wyjątkiem jest Osovski, ale tam taka koszula kosztuje 400 zł (jako jedyna nie łapie się na obecną promocję -30%..., podobnie tego typu koszule są też powyłączane z promocji w markach obecnych w galeriach) a pewnie za tyle można już szukać szycia koszuli u krawca. Z tego co wyszperałem w marce Olymp mógłbym coś jeszcze znaleźć. Pytanie jakie marki jeszcze sprawdzić? EDIT: już się łapie -
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
tryhp3 odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
A te koszule nie maja różnej ilości prań za sobą? Moim zdaniem nieco się skurczyły po praniu. Pytanie czy tych fałd nie da się opanować żelazkiem? -
Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?
tryhp3 odpowiedział(a) na Ę-żine temat w Męska elegancja
Ja mam 190 cm i chce wypróbować dłuższy krawat. Na standardowych węzeł prosty wychodzi malutki. Podwójny jest już OK, ale cienki koniec krawatu wtedy ledwo wchodzi w szlufkę i lubi wypadać co mnie irytuje (być może dało by się to opanować spinką, co też być może wypróbuje. Moim zdaniem wzrost, wzrostowi nierówny bo tutaj może wchodzi pod uwagę trochę więcej zmiennych: - długość torsu (przy tym samym wzroście mogę być różnice) - stan spodni (jak porównamy obniżony z podwyższonym to trochę tych cm się uskłada) - konstrukcja krawata - rodzaj węzła - postawa - jeżeli mamy dwóch gości po 2 m, dla jednego postawa wyprostowana to po żołniersku na baczność, a dla drugiego lekki garb to różnica może wyjść ogromna - i pewnie jeszcze inne niuanse. -
Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?
tryhp3 odpowiedział(a) na Ę-żine temat w Męska elegancja
Czy ktoś poza https://republicofties.com/ ma w ofercie dłuższe krawaty tj. ~160 cm? -
[ONLINE] Sklep internetowy Menswear..pl
tryhp3 odpowiedział(a) na White Haven temat w Przewodnik miejski
Czy ten sklep jeszcze istnieje, kupował ktoś cos ostatnio? Opinie kończą się na roku 2012 -> Opinie klientów • Sklep www.menswear.pl (sklepy24.pl) Strona niby działa, ale nie ma certyfikatów i przeglądarka uznaje ją za niebezpieczną. -
Odkopię po kilku latach... Jak z jakością na dzień dzisiejszy?
-
Co powiecie o takich ECCO MĘSKIE BIZNESOWE ECCO VITRUS MONDIAL Mam zamówione w Zalando Lounge za 429 zł (z 1099 zł). Cena wydaje się być uczciwa. Ale przeszedłem się do salonu ECCO i nie przekonał mnie głównie kolor. Na żywo są znacznie jaśniejsze tj. mają jasne pasy co jest trochę widoczne na poniższym zdjęciu ale na żywo jest znacznie bardziej kontrastowo. Raczej kliknę przycisk anuluj wysyłkę, chyba, że ktoś chce mnie przekonać, że źle robię
-
Ze swojej strony polecam salon firmowy w Krakowie. Obsługa nie tylko sprzedaje buty, ale też się na nich zna (przynajmniej ja na taką trafiłem). Na pytanie takiego amatora jak ja, czym różnią się wiedeńki na skórzanej podeszwie Wadham Black (1190 zł) i 1880 Export Grade (1840 zł), otrzymałem satysfakcjonującą odpowiedź (w sumie po opisie na stronie internetowej wynika, że to i to są buty...). U mnie po przechadzce po krakowskich salonach zmieniła się koncepcja z wiedenek na lotniki, ale akurat Loake w czarnej wersji nie są dostępne w PL. Obsługa sama zaproponowała ich sprowadzenie z UK, ale trwać to mogło by nawet 3-4 miesiące (Brexit i C19), więc odpuściłem.
-
Traktowałem te markę jako ciekawostkę ale od soboty jestem ich posiadaczem - Półbuty lotniki – G011C1 – Meka Shoes (meka-shoes.pl), lotniki tęgość G. Miały być wiedeńki z noskami ale jakoś lotniki bardziej przykuły uwagę. Pewnie dlatego, że są raczej rzadko spotykane. W sumie myślałem, że lotniki to takie wiedeńki bez przeszyć ale różnic jest więcej - z tego co zauważyłem mają na ogół nieco niższą cholewką i bardziej dynamiczne kopyta. Cena na stronie to 1500 zł. Kupiłem z okazji black wyprzedaży za 1050 zł. Co do jakości to przyczepię się do wkładek. Wyglądają jakby były wycięta nożyczkami i na brzegach jest klej. Buty tej marki są na ogół nieco udziwnione, ale w przypadku tego modelu dostajemy tylko niestandardowe sznurówki które mi się spodobały (foto poniżej).
-
Cennikowo wygląda to prawie dwa razy drożej od cennika Resconfex na ich stronie. Ma ktoś porównanie VIPO, Resconfex i Kamiński & Sons lub innych zakładów w tym terenie? Jeśli chodzi o opinie z Google to wygrywa VIPO.
-
Jeszcze można dodać https://nico.com.pl/ Modlinica koło Krk- ponoć można znaleźć coś lepszego. Clarks w Galerii Krakowskiej - ale tutaj chyba tylko budżetowe modele z Azji widziałem, mnie odpychały.
-
https://patine.pl/yanko-style-558-goodyear-welted.html Te błyszczące noski to jak traktować? Taka moda czy udziwnienie? Czy ja coś źle widzę?
-
@saphir.pl https://patine.pl/webpage/tabela-rozmiarowa.html Nie do końca rozumiem ten opis z rozmiarami. Jest tam napisane jak mierzyć stopy. Ale wymiar w [mm] jaki mi wyszedł mogę porównać tylko do tabelki Yanko. Tabelka TLB i PATINE nie ma wartości metrycznej. Więc pytanie co tutaj poszło nie tak.
- 209 odpowiedzi
-
- goodyear welted
- shoes
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Rozglądam się za Oxfordami. Przeglądałem ich oficjalną stronę i mają kilka różnych modeli które wyglądają mniej lub bardziej klasycznie (dodatkowe przeszycia). Pytanie czy one są warte 500 euro? Na eObuwie (tutaj cena w zasadzie połowę niższa niż na oficjalnej stronie, ale tego modelu który zamówiłem akurat na oficjalnej nie znalazłem) wczoraj było -20% na dzień singla i kupiłem kilka różnych Oxfordów w tym takie jak na poniższym zdjęciu. Co o nich sądzicie. Jak dojdą mogę zrobić fotkę. Półbuty FABI - FU0300A Nero - Wizytowe - Półbuty - Męskie | Kolekcja 2021 | eobuwie.pl
-
OK. Przejdę się do ich salonu w Krakowie, to wyrobię sobie zdanie. Niby w opiniach Google pozytywy.
-
Dzięki za info ale tylko tęgość F na chwile obecną je dyskwalifikuje u mnie.
- 348 odpowiedzi
-
- patine.shoes
- patinelover
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Z jakiej serii te buty? Przeglądam ich ofertę i ceno wypadają między Yanko a TLB (o tych przeczytałem cały wątek i raczej nie natrafiłem na negatywne komentarze w przeciwieństwie do butów MEKA). https://meka-shoes.pl/produkt/polbuty-oksford-g111c1/ - 1400 zł https://meka-shoes.pl/produkt/polbuty-oksford-g111v991/ - 1400 zł https://meka-shoes.pl/produkt/polbuty-lotniki-5115j010/ - 1450 zł Czy poniższego typu skóry nadają się do garnituru ślubnego? Moim zdaniem obniżają one formalność. Chociaż na zdjęciach wyglądają ciekawie bo przełamują klasykę w tego typu obuwiu.
-
Co jest w niej lepszego, bo nie wyłapałem?
- 348 odpowiedzi
-
- patine.shoes
- patinelover
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
https://patine.pl/yanko-style-558-goodyear-welted.html - 1200 zł https://patine.pl/williams-502-1047.html - 1500 zł Buty wydają się bardzo podobne. Pytanie czy dopłata do TLB ma uzasadnienie?
- 348 odpowiedzi
-
- patine.shoes
- patinelover
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
