tryhp3
Użytkownik-
Postów
730 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
7
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez tryhp3
-
Jednak plastik w marce która ma niby kusić jakością i podejściem do rozwiązań klasycznych jest nie na miejscu. Nawet w Vistuli z tego co na szybko przeglądnąłem skład podszewki rękawów jest na papierze lepszy - 56% Acetat, 44% Wiskoza.
-
Czy w custom podszewka rękawów też ma ~40% poliestru? Mimo rosnących cen pojawiają się oszczędności.
-
Tam jeszcze masz delikatny kołnierz poznański ale do przeżycia. Moim zdaniem ona jest za duża na Ciebie. Chociaż w tali ładnie leży.
-
Na allegro jeden użytkownik ma setki outletowych z starych kolekcji w cenach około 40-50 zł. Więc możesz zamówić kilka i ocenić. Wiele moim zdaniem nie sprzedawalnych ze względu na na wzory, ale można też coś klasycznego znaleźć (ja dwie czy trzy sztuki sobie zostawiłem z większego zamówienia).
-
Jak jeszcze szukasz to Mahogany to marka raczej premium (grubsze kaszmiry kosztują 3 tys.). Jan Adamski parę rzeczy na swoim blogu pokazywał. Falconeri (jest sklep w Warszawie, więc tubylcy mogą oglądnąć) ma ceny połowę niższe i raczej stylizuje się na markę typu dobra jakość za dobrą cenę. Zamówiłem nawet u nich cienkie golfy w aktualnej cenie około 750 zł. Jakościowo wydają się bardzo dobre, ale zwróciłem ponieważ mam bardzo długie ręce i muszę przymierzyć z 10 swetrów, żeby trafić na taki który jako tako leży. Z tego powodu trochę w tym roku golfów przymierzyłem i jeśli interesowała by cię mieszanka merynosa z kaszmirem to kupiłbym to Golf granatowy | Wełna/kaszmir | SUITSUPPLY Będzie dużo trwalszy od takiego 100% kaszmir i cena jest przyzwoita. Materiał jest bardzo delikatny i mięsisty. Jeszcze zależy co rozumiesz przez gruby golf. Dzianina 90% golfów z wełny ma gramaturę grubszej koszulki. Ten który podlinkowałem nie jest może bardzo gruby ale ultra cienki też nie, coś po środku. Z ciekawostek, zauważyłem, że wiele swetrów z wełny szyje się w Europie, głównie we Włoszech, ale nie tylko np. włoskie Falconeri szyje w Bośni i Hercegowinie a Stenströms w Polsce (designed Sweden, made Poland, yarn Italy ;))
-
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
tryhp3 odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
@Velahrn Możesz napisać do e-merceria, oni są bardzo elastyczni. Szyją na podstawie wysłanej koszuli, myślę, że na dostawę materiału też się zgodzą. -
Sprawdza się, też w butach które ubieramy bardzo rzadko, np. w wielu przypadkach buty do garnituru kiedy wypadnie jakiś ślub. GYW do takich stylizacji jest bez sensu bo nie zdąży się ułożyć i jest cierpienie a Blake zazwyczaj od razu jest wygodny. Blake też jest tańszy, co też może być plusem, zwłaszcza w opisanym przypadku.
-
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
tryhp3 odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Miałem trzy koszule Osovskiego w rękach, wszystkie miały tkaninę od Albini, ale akurat chwyt w moim odczuciu miały bardzo dobry, po tym parametrze powiedział bym, że najlepsze koszule jakie miałem w rękach. A tak ogólnie na szybko z koszul które mam w szafie to wyróżnił bym właśnie takie które mają wszyte logo tkalni np. Lamberta z Getzner, SuSu z Tessitura Monti (może ciut sztywna ale to dosyć gruby Oxford lub coś podobnego, mam na stanie jeszcze dwie inne SuSu i też są bardzo OK, chociaż jedna jak szybko przyszła tak szybko została odesłana). Jeśli chodzi o CT to też mam jedną typu non iron i też bardzo dobra. Oni mają sporo typu non iron. Jeśli taką masz to jej teoretycznie nie trzeba nawet prasować. Może dlatego chwalisz. -
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
tryhp3 odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
A to Ci się udało bo oni na białe koszule mają promocja bardzo rzadko, raczej końcówki modelu. Mam od nich dwie koszule i nic złego o nich nie powiem. Eton robi raczej koszule na średni wzrost. Ta będzie miała za krótkie rękawy. Te E-merceria i PewienPan to tkanina od Milety. Ja w koszuli od E-merceria mam Milete Duca (można sobie wybrać różne jak się robi na miarę) i jedynie do czego mogę się przyczepić to właśnie to że się gniecie (chociaż Mileta ma wiele tkanin w tym non iron). Jeśli chodzi o Osovskiego to w tej Twojej kto jest producentem tkaniny? W modelu zaproponowanym jest to Albini, więc z jakością powinno być wszystko OK. CT mam jedną. Ogólnie chyba nikt tutaj na nich nie narzekał. Ja bym jeszcze poszukał Lamberta albo Lantiera z w wersji z włoską tkaniną albo od Getzner (jest w kilku modelach). Tylko od nich bierz kołnierzyk typu włoskiego albo półwłoskiego, bo kenty od nich są z reguły za krótkie. -
Na Floriańskiej w Krakowie jest kila sztuk rozciętych, można oglądnąć. Meka ma raczej szerokie kopyta dobre na moją nogę. Pan Jan niedawno pisał, że teraz będzie wchodziło smuklejsze kopyto które bardziej się mu podoba. Coś tam na blogu przy okazji jakiegoś wpisu pokazywał. Pytanie czy te buty za 500-900 zł to nie z drobnymi defektami - ktoś chyba w tym wątku pisał, że gdzieś takie można kupić w dobrych pieniądzach.
-
https://www.instagram.com/reel/Cme9IYRgV6k/?utm_source=ig_web_copy_link
-
"Kilkanaście minut po tym, kiedy ja sam dałem “jedną gwiazdkę” sklepowi Zack Roman, dostaję powiadomienie na telefonie. To Roman Zaczkiewicz, który znalazł mnie na LinkedIn jeszcze zanim zdążyłem wrócić do domu." Ja tam czekam na odpowiedź na ostatnie pytanie od maja. Na wcześniejsze musiałem pisać ponaglenia. A chodziło najczęściej na odpisanie tak lub nie.
-
Jeśli chodzi o marynarki to w Poszetce są rozmiary "long" oznaczenie "L" przy rozmiarze np. 52L. Pojedyncze sztuki marynarek dla wysokich znajdziesz jeszcze w m-ceran. Ale pewnie obydwie marki dyskwalifikuje cena.
-
Jan Admaski już w 2019 pisał, że w SS marynarki "modne" wypierają te klasyczne. Także w tym przypadku też trzeba być uważnym. Koniec pewnej epoki (janadamski.eu)
-
Większość marek w rozmiarówce ma adnotacje +/- X cm.
-
Aż tak szeroko to bym nie szedł. SuSu ma 4 główne szablony dla różnych typów budowy (Havana, Lazio itd.).
-
Kupiłem buty SuSu w outlecie na Allegro. Jeden ma zszytą podeszwę jak na zdjęciach. Te guzki na oko są podklejone klejem typu kropelka. Podzelować i używać czy oddać?
-
Najlepiej przymierz dłuższy płaszcz w sklepie i zobacz jak się w nim czujesz i wyglądasz. Jeśli często będziesz używał go w samochodzie to czym krótszy tym lepszy. Moim zdaniem długi płaszcz będzie pasował lepiej wysokim. Bardzo wiele zdjęć płaszczy znajdziesz na tym blogu "płaszcz" > JanAdamski.eu
-
Mam jedną sztukę i są przyzwoite. Oni mają bardzo wiele modeli (w tym rozmiary typu 31,33), ale ich szablony najczęściej nijak leżą na mnie. No to chyba bardzo wysoki jesteś. Bo ich chino w rozmiarze 34/34 są na mnie na ogół za długie a mam 190 cm i bardzo długie nogi - ale u nich rozmiar rozmiarowi nie równy.
-
Chodzi o to, że polityka Vistuli jest taka, że za miesiąc będą one kosztować 149-199 zł. A na wyprzedaży ostatnio mierzyłem ich spodnie za 50-60 zł. No chyba, że ktoś się boi, że zostaną wyprzedane, nie ma czasu bawić się w wyprzedaże itp.
-
Ale zupełnie inny poziom elegancji. Te NB, wyglądają odpustowo. Czego dopełnieniem jest kwadratowy nosek.
-
Legenda głosi, że ktoś kupuje w Vistuli po regularnych cenach. Zakładam, że kant zejdzie od porządnego prasowania.
-
Tylko, że te promocje są na 10% kolekcji.
-
Za skracanie rękawów górą bierze się mało który krawiec, bo jest ryzyko, że nic z tego dobrego nie wyjdzie (rękawy sąsiadują z wypełnieniami i istnieją też różne techniki ich wszywania). Moim zdaniem cena przeróbek bardzo wysoka, ale prawdopodobnie krawiec ubezpieczył się na wypadek wpadki z rękawami.
-
Punkt pierwszy, wydaje się, że jest zapas na poprawki, ale to trzeba najlepiej pogadać z krawcem. Z skróceniem rękawów możesz mieć największy problem.
