tryhp3
Użytkownik-
Postów
730 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
7
Typ zawartości
Profile
Forum
Wydarzenia
Treść opublikowana przez tryhp3
-
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
tryhp3 odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Mam trzy zupełnie różne koszule od SuSu w szafie dla wzrostu >186 w Extra Slimie i one są identyczne. Tak nawiasem, to najgorsza rozmiarówka jest w Lancerto, tzn. z trzech złapanych koszul w tym samym rozmiarze (wzrost + kołnierzyk + sylwetka) jedna będzie ciasna, druga workowata a trzecia idealna. Podobnie jest z ichniejszymi kamizelkami. Mam jak ty 190 cm ale dla mnie Osovski ma odrobinę za krótkie rękawy i jest workowaty (chociaż jakby nie rękawy to dało by się je ładnie wyprowadzić u krawca). Jest recenzja Hendersona ale z 2018 roku... Koszule na miarę: Henderson. Pierwsze wrażenia. – Luigi Saladini (fashion.blog) -
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
tryhp3 odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Szył ktoś ostatnio w https://hendersonshirts.com/? Czy jest wszystko OK? Chyba najtańsze MTM na rynku - 399 zł. Tkaniny raczej OK, marki Mileta. -
Krawat - kluczowy i niedoceniony, jak dobrać odpowiedni?
tryhp3 odpowiedział(a) na Ę-żine temat w Męska elegancja
Jeszcze uzupełnię moje przemyślenia. Kupiłem przedłużone krawaty z Republic of Ties i standardowe z ETON o prawilnej szerokości 8,5 cm i węzeł prosty wychodzi na nich dobrze. Po związaniu cienki koniec krawatu też jest odpowiedniej długości. Moim problem była po prostu obecne standardowa w PL sieciówkach szerokość 7,5 cm plus bardzo cienkie wypełnienie. Co tanie to drogie. -
A jak spisuję się obuwie od SuSu? Coś tam wypatrzyłem na allegro w okolicach mojego rozmiaru i ze zdjęcia poniżej idealnie pasują brązowe derby na gumowej podeszwie i te sportowe też by mogły być. Czarne Oxfordy (Blake) na pewno do zwrotu bo są za duże. Te eleganckie są włoskie a sportowe portugalskie. Ale nigdzie nie tym forum nie znalazłem opinii o ich butach i się waham.
-
Musisz się raczej skonsultować z krawcem albo SuSu, bo w różnych modelach od tego samego producenta może być różnie - ostatnio jak byłem w pewnej sieciówce to podsłuchałem rozmowę z klientem odnośnie poszerzenia marynarki i niestety krawcowa nie znalazła zapasu, więc nawet sprzedawcy nie wiedzą co sprzedają.
-
Podszewka z wiskozy na wełnianym płaszczu w stanie jak na zdjęciach - przeciera się w okolicach kołnierza a płaszcz w zasadzie używany od święta. Wymienić całą czy może zlecić naszycie w tej części wzmocnienia na zasadzie łaty (poprzez częściowe odprucie starej podszewki) czy jakoś jeszcze inaczej to zrobić?
-
@papiez_ Idzie na zwrot.
-
-
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
tryhp3 odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
@mosze ale nie wspominałem o krawacie - zdjęcia dodane przecież w zupełnie innym kontekście (jesteśmy w temacie koszulowym). -
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
tryhp3 odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
źródło Garnitur ślubny w 48 godzin | Mr Vintage - rzeczowo o modzie męskiej - Porady i Blog - @mr.vintage Co myślicie i royal oxfordzie czy innych wzorach w kontekście ślubu? Większość Blogerów raczej zaleca dobry twill (czyli bezpieczny wybór) a royal oxford czy inne sploty koszykowe zaleca na mniej formalne okazje. Przykłady z Lamberta: Wólczanka (wolczanka.pl) Wólczanka (wolczanka.pl) -
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
tryhp3 odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
-
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
tryhp3 odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Ostatnio w Wólczance mierzyłem Lamberta (tkanina Getzner - wydawała się świetna w pierwszym odczuciu) powstrzymałem się od zakupu bo zniechęciła mnie nieco cena 299 zł więc postanowiłem wstrzymać się z zakupem. Chciałem kupić w kontekście ślubu i muchy. Do tej ostatniej ma być kołnierz typu: kent, łamany (smoking) lub półwłoski. Jednak na stronie ta koszula ma kołnierz określony jako włoski (według standardów Wólczanki taki jest - pół włoski u nich ma mniejszy rozstaw) ale ma ona krytą plisę jak do muchy. Poniżej zdjęcia z muchą. Nie wiem co o niej sądzić bo muchy jeszcze nigdy nie zakładałem... Pytanie czy jest przekombinowana (kołnierz włoski + plisa) czy nadaje się do muchy? Wólczanka (wolczanka.pl) -
Mi przy tym samym wzroście i rozmiarze koszuli 188/194-42 brakuję odrobinę długości w rękawie - Lancerto czy Wólczanka/Lambert mają trochę dłuższe rękawy ale oni nie za bardzo trzymają się rozmiarówki i trzeba mierzyć. Ponadto przy powiedzmy mojej standardowej sylwetce koszule Osovski są nieco za bardzo workowate. Mam trzy zupełnie różne sztuki w Extra Slimie i rozmiarze > 186 (z kolei te pewnie leżą na mnie jak "ideał RTW" za wyjątkiem rękawów które są do skrócenia - tylko tutaj z czymś takim się spotkałem, ale jest to Holenderska marka) i są mniej więcej identyczne jeśli chodzi o wymiary. To czy się kurczą pewnie zależy od zastosowanego materiału, a tych oni maja bardzo dużo rodzajów. SuSu są gorzej wykonane (m. in. nitki wychodzą jak w pierwszej lepszej Wólczance) od Osovskiego, więc jak te ostatnie na Ciebie leżą idealnie to bym się ich trzymał.
-
Te które oglądałem miały tkaninę z Lanerossi i do tego jakiś certyfikat od Woolmark, więc pewnie są OK. W Bytomiu też mają plakietki z Lanerossi ale już mieszanka 50% z akrylem, wygląda nawet wizualnie gorzej.
-
Pytania ogólne w kontekście swetrów. Jeżeli chodzi o ich golfy 100% merynos, to jak wygląda w nich komfort termiczny - czy bardziej na zewnątrz? Czy ich merynosy mają tendencje do rozciągania? Miałem już 2-3 swetry z zwykłej wełny (100%) i one rozciągały się w oczach (zwłaszcza po pierwszym praniu, lub jakiś czas po) ale były raczej intensywnie używane. Ekspedientka stwierdziła, że ich merynos jak już coś to ma tendencja do kurczenia się po praniu... Tkanina w tych 100% merino wygląda bardzo dobrze, jest dosyć sprężysta (trochę tak jakby to była bawełna z elastanem). Po sąsiedzku w Wólczance znalazłem jeszcze pasujący na mnie golf z sztucznym dodatkiem (35% Bawełna; 27% Poliamid; 27% Wiskoza; 7% Wełna merino; 4% Kaszmir) i jakoś bardziej skłaniam się ku niemu w kontekście trwałości, chociaż trochę lepiej prezentuje się materiał z Vistuli.
-
@Jakub84 w 4gentelman są fajne modele, ale większość z klapami i tył z takiego samego materiału co przód (stricte do garnituru wolałbym bez klap i tył z wiskozy). Jeśli chodzi o sieciówki to nie najgorszy wybór jest w Lancerto, tylko trzeba uważać na składy bo są i sztuczne i wełniane. Też mogą uszyć na zamówienie, ale już za dopłatą.
-
Nie jestem przekonany - w opisie jest "a także tył wykonany z białego jedwabiu." Jakby była wiskoza to po co robić tył z jedwabiu? Chyba, że ona jest projektowana też do noszenia bez marynarki? Pooglądać mogę, ale cała oferta tych marek to tylko jeden uśredniony rozmiar (nie ma dla wysokich i niskich). A jeżeli chodzi o "klasyczne proporcje", to z lektury całego wątku wychodzi, że w przypadku kamizelek nie ma klasycznych zasad albo są one nie ostre w tym przypadku.
-
Jak oceniasz te koszule po czasie?
-
Tak sobie przeglądam kamizelki pod swój ślub (akurat kupiłem idealnie pasującą w sklepie gdzie nabyłem garnitur, ale tył jest z tego samego materiału co przód a na przełom czerwca i lipca była by zdecydowanie lepsza z samą podszewką na tyle) i widzę, że więksi producenci podchodzą do nich po macoszemu - albo nie mają wcale, albo mają po kilka modeli które nie są robione dla rozmiaru 188-194, ale już kombinacja modela który ma taki wzrost z za małą kamizelką ich nie razi: Recman Vistula Albione W SuSu są rozmiary pod wyższy wzrost, ale wybór ogranicza się do kilku jednokolorowych modeli. Moim zdaniem do ciemnogranatowego garnituru dobrze pasuje marynarka w odcieniach szarości, ale zastanawiam się jeszcze nad innymi kolorami np. jasnoniebieskim -> Kamizelka, jasnoniebieska | Wełna/jedwab/len | Suitsupply Online Store pytanie co by wyszło z takiego połączenia? Ta kamizelka jest z wełny, jedwabiu i lnu. Ten ostatni obniża formalność, ale na zdjęciach ta kamizelka fajnie się prezentuje i na lato była by OK (len). Ps. Co SuSu rozumie przez jedwab w kamizelkach (podszewka) - czysty jedwab czy jedwabną wiskozę?
-
@Republic of Ties A możecie w podobny sposób jak wyżej scharakteryzować wasze krawaty jedwab-len?
- 498 odpowiedzi
-
- republicofties.com
- krawaty
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Jak dla mnie to ta Soliera bardziej się podoba. Wydaje się bardziej męska i też ma jakiś materiał wszyty.
-
Jak z jakością koszul "Traveller" w porównaniu do tych które tkaniny mają oznaczone jako Albini/Thomas Mason/Tessitura Monti?
-
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
tryhp3 odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Mam w szafie nie dawno kupionego Lamberta z Tessitura Monti i zwykłą Wólczankę. Tutaj różnica jest widoczna w materiale. Lambert jest bardziej mięsisty i delikatny. W porównaniu Lamberta z Osovskim ten drugi jest bardziej mięsisty, sprawia wrażenie jeszcze wyższej jakości. Nigdzie nie wystają nitki gdzie w Lambertach to raczej norma. -
[ONLINE] Sklep internetowy Menswear..pl
tryhp3 odpowiedział(a) na White Haven temat w Przewodnik miejski
Mi w miarę szybko odpowiedzieli mailowo na pytanie o produkt. -
Koszule - dyskusje i porady, jakość, ulubione marki
tryhp3 odpowiedział(a) na temat w Męska elegancja
Gdzieś w tym wątku była opinia, że nie ma różnicy między Lambertami a markami które są tutaj cenione. Zrobiłem zamówienie w Osovski i różnica jednak jest wyraźna.
