Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Yesterday
  2. Guziki to mało znaczący detal. Za grosze można wymienić [emoji6] Niech się dobrze nosi!
  3. Buty tej marki są OK. A szczególnie w TK Maxie stosunek ceny do jakości. Tylko nie ten model buta na ślub. Klasycznie powinny to być czarne oksfordy (wiedenki), czyli coś w tym stylu (o tym pisze Mosze powyżej: http://www.brogs.pl/brogs-mens-store--buty-loake-wroclaw--loake--buty-goodyear-welted-wroclaw-kopia.html
  4. Tak na szybko, proszę bardzo parę modeli do wyboru : https://eu.suitsupply.com/pl/wardrobe_starters?srule=SalePriceAsc I w budżecie się zmieścisz, a i Panowie z forum Cię nie zjedzą 😉
  5. Dzisiaj miałem okazję zagrać na koncertowym fortepianie Steinway & Sons który przez ponad 40 lat należał do Vladimira Horowitza. Zagranie Chopina na fortepianie mistrza było niesamowitym przeżyciem. Zdjęcia są trochę prześwietlone bo światła w Steinway Hall są za mocne na iPhone X
  6. Jak w chacie to tylko kontusz... ;-( ... a tak poważnie, to poszukaj Chłopie gładkiego ciemnogranatowego garnituru!
  7. My się tutaj na stylach rusty i boho nie znamy. Trzeba spytać chłopa z Kaszub. Dla nas garnitur na ślub to jest ciemny, gładki garnitur z wełny. A - pani nie wystąpi w białej sukni, tylko w cygańskiej sukience?
  8. Wszem ogłaszam, że w stacjonarnej opcji custom made wszystkie poprawki przy odbiorze są w cenie. Dzisiaj pytałem jednoznacznie. Syn dzisiaj odbierał marynarkę i sami proponowali dodatkowe zwężenie rękawów. Pytanie zainicjował kolega @michau
  9. Ostatni post brzmi trochę dekadencko he he, ale nie spieram się. 😋
  10. Koledzy zaraz cię zjedzą, bo żaden z tych strojów w kanonie ślubnym się nie mieści, niezależnie od tego, czy w chacie czy w katedrze. Ale jeśli i tak planujesz zasady łamać, to pierwszy garnitur przynajmniej jest ciemniejszy, bardziej stonowany, drugi nie ma racji bytu, zwłaszcza z tym kiczowatym kwiatkiem
  11. Cześć, Jestem na etapie poszukiwania garnituru oraz dodatków na swój ślub we wrześniu (styl rustykalny/boho - w drewnianej chacie). Szukam garniturów RTW, więc odwiedziłem kilka sklepów w galeriach oraz outletach w Warszawie. Mam 177cm wzrostu i ważę około 75kg oraz nie jestem jakoś rozbudowany To co przykuło moją uwagę to: Garnitur marki Albione 3 częsciowy, jaśniejszy odcień granatu w kratę: Garnitur marki Pako Lorente, jasny co budzi pytania czy aby jest to dobry pomysł na ślubny ubiór? da Jeśli macie jakieś pomysły gdzie mogę znaleźć inny garnitur w stylu rustykalnym/boho w Warszawie w budżecie za garnitur do 1600 zł? Będę wdzięczny za wszelką pomoc i komentarze. Dzięki!
  12. Ja na Twoim miejscu poszukałbym muchy w innym kolorze, np. bordowym lub szarym, ewentualnie granatowa z jakimś wzorem. Gładka granatowa jest za mdła do tego garnituru. Spinki bym dobrał do koloru koperty zegarka i klamry paska.
  13. Dzięki za feedback. Marynarkę wybrałem przede wszystkim dlatego, że spodobał mi się materiał i w tym przypadku się nie zawiodłem, bardzo fajna tkanina. Plecy jak widać nie są gładkie i na pewno można by nad nimi popracować, szczególnie na górze. Dolne zagięcia wynikają raczej z faktu, że spędziłem w niej praktycznie 9h na siedząco. Na pewno do ideału sporo brakuje, ale tragedii według mnie też nie ma. Na pewno moja anatomia również nie ułatwia sprawy. Odstający kołnierz to wina pozy do zdjęcia, normalnie jak jestem wyprostowany to przylega do koszuli. Guziki to rzeczywiście nic specjalnego i pewnie za jakiś czas pójdą do wymiany. Z tym rozczarowaniem to kwestia perspektywy, ja przy moich wymiarach (190cm i 70kg) wyboru dużego nie mam i muszę iść na kompromisy. W polskich sklepach praktycznie nie mam czego szukać, na bespoke szkoda mi kasy i do tej pory mój wybór był ograniczony praktycznie do jednej firmy.
  14. Ostatnio zaopatrzyłem się w sporo bielizny premium; użytkuję każdą rzecz już na tyle długo, żeby pokusić się o krótką recenzję i ocenę kilku marek. Górna półka: Derek Rose: super, zdecydowanie polecam. Znakomita jakość i wytrzymałość. Niestety obecnie dość trudne do kupienia. Dla mnie wymarzona bielizna. 5/5 Sunspel: przeniesienie produkcji z UK do bodaj Portugalii chyba nieznacznie odbiło się na jakości. Nadal jest dobrze, ale w T-shircie szew pod pachami puścił już dwukrotnie. 4/5 Hanro: co najmniej poprawnie, może bez efektu wow, ale nie mogę narzekać. 4/5 Zimmerli: największe rozczarowanie. Najpierw kupiłem (w TK, bo ceny katalogowe są po prostu absurdalne, to ponoć "najlepsza bielizna na świecie") T-shirt z bawełny z modalem. Po trzecim praniu koszulka wyglądała jak wełniany sweter po dwudziestym praniu w pralce. Napisałem do customer service; dostałem odpowiedź w stylu "it's not a bug, it's a feature" i informację, że jeśli sobie życzę, mogę koszulkę wysłać na własny koszt do laboratorium kontroli jakości w Szwajcarii; darowałem sobie. Zaryzykowałem i kupiłem jeszcze jedną, z czystej bawełny Sea Island - jest lepiej, ale nadal nieadekwatnie do ceny (mówię o cenie z TK), poza tym krój jest przedziwny - szeroki i bardzo krótki. 2/5, a w cenach regularnych 0/5 (na podstawie tych dwóch egzemplarzy, ale jeśli się za T-shirta żąda 500 zł, to margines błędu ma się bardzo niewielki). The White Briefs: dziwne kroje, jakość poprawna, na wyprzedaży można. 3/5 Średnia półka: Marc O'Polo: bardzo dobra jakość; może nie taka jak Derek Rose, ale też tyle nie kosztuje. 5/5 Schiesser: różnie bywa, ale generalnie firma trzyma poziom. Najtańsze linie do kupienia w TK w cenie ciastka z kremem są dość przeciętne, ale w tej kategorii cenowej nie mają konkurencji. 4/5 Gant: majtki (tzw. panty, czyli obcisłe bokserki) bardzo fajne, T-shirty nieco gorsze jakościowo. 4/5 Majestic Filatures: kiepska jakość, mam dwa T-shirty, szybko tracą fason. słabe 3/5
  15. To nie są buty odpowiednie na własny ślub. Szukaj tzw powodów z nakładanym noskiem. Takie buty Prime Shoes, dość ładne, były w tikeju. Tu masz poglądowy obrazek:
  16. Spinki to na tyle mały i dyskretny detal, że nie widzę powodu, żeby nie móc sobie pozwolić na coś mniej ortodoksyjnego - zwłaszcza, że te wciąż mają proste, minimalistyczne wzornictwo. Muchy z kolei na zdjęciach wyglądają praktycznie identycznie, już prędzaj po opisie damy radę coś doradzić.
  17. Oprawki Persol we Wrocławiu masz np. w https://www.designoptyk.com/ mają salony po Galeriach i dosyć spory wybór marek.
  18. @n0claf Kupiłem Lemtosh w Krakowie w http://binoklefashion.pl Polecam - świetna obsługa.
  19. Wg mnie za szeroka w barkach, za ciasna w talii, za krótka na długości. Dołożyłbym te 200 do ciekawszego produktu.
  20. Raczej o Tobie zapomnieli, ponieważ ta oferta była dostępna do minionej soboty [emoji6] @alabuz Dzięki za zdjęcia. Wg mnie długość marynarki na nich wygląda dobrze. Z tyłu zakrywa co trzeba i dzięki Twoją sylwetkę 50/50. Jeśli chodzi o dopasowanie to plecy można byłoby delikatnie poprawić, co? Z tego co pisał na blogu MrV to usługa MTM w Lancerto jest dość podstawowa więc nie spodziewałem się idealnego efektu. Sam materiał wygląda ciekawie. Faktycznie będzie uniwersalna.
  21. @alabuz Według mnie ta marynarka ma typowy "sieciówkowy" wykrój, dopasowanie jest przyzwoite ale nic ponadto, guziki wyglądają kiepsko a na ostatnim zdjęciu mocno odstaje kołnierz. Na plus niezłe spasowanie wzoru i ładna tkanina. Mimo to gdybym wydał 1500 złotych na tę marynarkę to byłbym chyba rozczarowany. Nie odbierz tego jako ataku personalnego na siebie, najważniejsze że Ty jesteś zadowolony, bo to Ty będziesz ją nosił. Dzięki za zdjęcia.
  22. Szukam miejsc w Katowicach lub Wrocławiu (ewentualnie w Krakowie, ale Katowice i Wrocław są mi najbardziej po drodze), gdzie stacjonarnie znajdę, przymierzę i zakupię oprawki Persol lub Moscot (z naciskiem na model Lemtosh). Ktoś o takie miejsce w Katowicach już chyba pytał na forum, ale nie mogę znaleźć tego posta nawet poprzez wyszukiwarkę, więc prosiłbym o ponowne podzielenie się informacjami.
  23. Za półtora tygodnia ślub, trzeba kupić odpowiednią muchę i spinki. Muchy są 3 różne, tylko aparat nie najlepszy, dlatego wrzucam tyle zdjęć. Spinki drewno + złoto, spodobały mi się bardzo, tylko nie jestem przekonany czy pasują do tego akurat zestawu czy nie lepiej klasyczne srebrne. Co sądzicie?
  24. Prawdę mówiąc, regularna oferta w ostatnich sezonach nie robi większego wrażenia niż ten outlet. Mam nadzieję, że jesienią pokażą coś bardziej godnego uwagi.
  1. Load more activity

• Newsletter

Want to keep up to date with all our latest news and information?
    Sign Up
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.