Skocz do zawartości

[Burgos] Koszula


roland

Rekomendowane odpowiedzi

Moja pierwsza koszula od Camiseria Burgos, na pierwszą miarę udałem się w dość dopasowanej koszul i zastrzegłem że chciałbym koszulę raczej "luźną", do całodniowego noszenia.

Co do szczegółów technicznych poprosiłem o rozwiązania typowe dla firmy Burgos, które kilka rzeczy robi "po swojemu", na materiał wybrałem dość gruby niebieski prążek i zdecydowałem że będzie on poziomo, a nie pionowo.

 

W zamyśle miało to "pogrubiać" i uważam że efekt ten został osiągnięty. Mierzyłem kilka kołnierzyków i ten przypadł mi do gustu, p. Carmen zaproponowała zaokrąglony mankiet na spinki. Ściągnięto miarę, koszulnik zaproponował nieco szerszy lewy mankiet.

 

W międzyczasie miara i ostatecznie odbiór po około 5 tygodniach.

 

Oto efekty, koszula noszona dotychczas kilka razy, na zdjęciach po całodniowej męczarni. Autorem tych cudownych fotek jest Kamil, niestety nie dysponowałem balkonem :-)

 

 

post-150-0-26880200-1390320101_thumb.jpg

post-150-0-15163900-1390320104_thumb.jpg

post-150-0-12280100-1390320072_thumb.jpg

post-150-0-89315100-1390320048_thumb.jpg

 

trochę szczegółów, co ciekawe u mankietu brak guzików

post-150-0-44714100-1390320054_thumb.jpg

post-150-0-99150400-1390320096_thumb.jpg

post-150-0-58810900-1390320065_thumb.jpg

post-150-0-06596700-1390320526_thumb.jpg

 

koszula na dole wykończone jest w rulonik (jak poszetki), z tyłu koniec nie jest zaokrąglony, a ma kształt prostokątny, z przodu natomiast jest zaokrąglona.

 

i na koniec firmowe fiszbiny

post-150-0-02313100-1390320067_thumb.jpg

  • Oceniam pozytywnie 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O takiej koszuli myślałem już od kilku lat, do końca sam nie wiedziałem jak to będzie, ale kiedy natrafiłem na to zdjęcie - byłem pewny dobrego efektu.

http://www.gentlemansgazette.com/wp-content/uploads/2012/03/deoveritas-horizontal-striped-shirt.jpg

 

Zdecydowanie kolejne moje koszule również będą miały poziome paski, ale również na rękawach. Tylko mankiety i kołnierzyk zostaną "normalne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z dzisiejszymi standardami koszula jest sporo za duża, przecież slim fit to dzisiaj dobry rozmiar, a koszula taliowana to jakieś super slim fit.

 

Dla porównania koszula od Tomka Milera, Tomek tłumaczył szwalni, że ma być "tak bardzo dopasowana jak to tylko możliwe". Ta koszula jest odczuwalna, tzn czasem krępuje ruchy... a mam koszule jeszcze bardziej dopasowane.

 

Ta od Burgos jest nieodczuwalna czy da się ten efekt osiągnąć przy większym wytaliowaniu? Będę szukał i próbował :-)

 

 

post-150-0-65391200-1390847316_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio mocno wytaliowałem sobie trzy koszule, prosiłem, aby krawcowa nie przesadziła, ale nie do końca wyszło. Po pierwszym założeniu stwierdziłem ze zdziwieniem, że na siedząco ciężko się oddycha (!), za to udało się osiągnąć sylwetkę modela z e-sklepu maximo. Od pasa w górę, bo nóżek sobie nie pocienię. Być może trzeba koszule dzielić na te pod marynarkę (głównie wygoda) i te bez (czyste linie). Zresztą podobnie jest z długością rękawów - koszula pod marynarkę musi mieć lekki zapas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo przesiąść się na rozciągliwy oxford, wtedy można z dopasowaniem daleko pojechać. Koszula jak na obrazku nigdy nie będzie leżeć na człowieku, chyba że przed zdjęciami pozapinamy ją szpilkami z drugiej strony, nałożymy spodnie bez pochylania się i poprosimy kogoś o pomoc przy wyprostowaniu rękawów. Wtedy takie "kłamstwo" się będzie lepiej prezentować niż rzeczywistość (tym gorzej dla rzeczywistości)

A w temacie tej konkretnie koszuli to dobrze wyszło, jedni stosują paski by się się optycznie zmniejszyć, inni by powiększyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi już przeszło mocne taliowanie koszul. Chociaż dalej muszę korzystać z usług mtm, to wolę komfort. Jednak człowiek cały dzień w tym siedzi i wygoda ma duże znaczenie. Poza tym taki kurczak mocno wytaliowany to dla mnie trochę trying too hard, nie mówiąc już o tym że nie powinniśmy zdejmować marynarki w pierwszej kolejności ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy doborze fasonu i przy cięciu kolejnych centymetrów celem ściślejszego dopasowania należy brać pod uwagę, jakie ruchy będziemy wykonywać w tej koszuli.

 

Moim osobistym testem ultimate jest zakładanie na koszulę swetra oraz zdejmowanie go. Niektóre moje koszule bespoke tego testu prawie nie zdają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Jestem ciekaw, jak poprzeczny pasek będzie się prezentowal z marynarką. Na pierwszy rzut oka ryzykowne, ale kto wie?

 

 

(...) Oczywiście na poprzeczne paski warto się zdecydować mając sylwetkę raczej bez nadmiaru centymetrów w obwodzie.

 

 

Koszula bardzo fajnie skrojona, ale poprzeczne paski mi się kojarzą jednoznacznie...

 

http://i194.photobucket.com/albums/z259/alias588/Mens-Convict-Prisoner-Costume.jpg

 

 

przy tak grubych paskach wygląda to bardzo... oryginalnie... i dla wielu osób może sprawiać wrażenie mało eleganckiego... bosmanka pod garniturem

 

:D

 

 

 

źródło:

post-1456-0-57499300-1393500001_thumb.jp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Sama koszula jest super, gratuluje. Może nie na rozmowę o pracę ani na spotkanie z królową Anglii, ale są jeszcze inne okazje :)

Co do kroju sam wolę bardziej dopasowane. Fakt mniej wygodne, ale wygląda się lepiej. Chociaż mój poziom tolerancji dla luźniej

skrojonych koszul się zwiększa.

 

 

Poza tym taki kurczak mocno wytaliowany to dla mnie trochę trying too hard, nie mówiąc już o tym że nie powinniśmy zdejmować marynarki w pierwszej kolejności ;)

 

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
  • 4 weeks later...

Sama koszula jest super, gratuluje. Może nie na rozmowę o pracę ani na spotkanie z królową Anglii, ale są jeszcze inne okazje :)

Co do kroju sam wolę bardziej dopasowane. Fakt mniej wygodne, ale wygląda się lepiej. Chociaż mój poziom tolerancji dla luźniej

skrojonych koszul się zwiększa.

 

 

 

:lol:

 

Zamawiając pierwszą koszulę od Sebastiana Żukowskiego pojechaliśmy trochę za bardzo z taliowaniem (na szczęście full serwis - dało się naprawić).

Drugą zatem zrobiliśmy tak:

1) talia jest taliowana :) jakieś 2cm słabiej ale nadal dość slim fit,

2) barki - tutaj mieliśmy większy kłopot - dla zachowania swobody ruchów przy jednoczesnym zapewnieniu dopasowania w klatce piersiowej zrobiliśmy na plecach dwie zaszewki (takie jak zaznaczone na środkowym obrazku).

 

Koszula leży i działa znakomicie.

41.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.