Skocz do zawartości

Werona - ciekawe miejsca


seamaster

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Mogę polecić kilka miejsc poza Weroną. Polecam http://www.mcarthurglen.it/noventadipiave/en

jeśli chcesz ubrania znanych marek po naprawdę dobrych cenach. Butów też jest spory wybór ale przede wszystkim bardziej znanych włoskich marek. Napisz na czego szukasz a postaram Ci się podać dobry adres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazanie tego miejsca - postaram się je odwiedzić.

Tak jak napisałem celem nr 1 są buty.

Niestety Werona to będzie jedyne miejsce we Włoszech gdzie się na trochę zatrzymam. Zasadniczym celem jest Lazurowe Wybrzeże. Jeżeli nic nie znajdę too w odwodzie mam sklep Lodinga w Nicei.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na via mazzini z tego co pamiętam są nie tylko najdroższe sklepy, ale też takie dla zwykłych śmiertelników, więc warto się tam przespacerowac :)

Przy boggi (chyba po drugiej stronie ulicy) był sklep gdzie zaopatrzyłem się w kilka par chinosow, a i samo boggi jest warte odwiedzenia!

Z butami Ci niestety nie pomogę, ale mam nadzieję, że te informacje Ci się przydadzą ;) szczególnie boggi jest warte polecenia, bo za ceny porównywalne do polskiej średniej ( spodnie ok. 300 zł, koszule 200 - 300 zł) dostaje się dużo wyższą jakość :)

A że nie samymi zakupami się żyje, to jeśli będziesz miał wolny wieczór to polecam odwiedzić arena di verona (o ile się nie mylę otwarta od maja, ale lepiej sprawdź). Opery w niezwyklej scenerii, warto zobaczyć nawet jeśli nie jest się jej miłośnikiem. A cena biletów też jest do przelkniecia(25€), tym bardziej, że nawet te najtańsze zapewniaja dobre doznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 years later...

Na via S. Nicolo (obok placu S. Nicolo i potężnego kościoła S. Nicolo, jakieś 100 m. od Areny) jest włoski odpowiednik tikejmaksa - marynarki Boglioli, Tagliatore, LBM, Dolce & Gabbana i wiele innych, wszystko, jak się wydaje, made in Italy. Spory wybór chinosów Boglioli (27 ojro), marynarki po ok. 75 ojro. Jakichś super okazji (typu marynarki z kaszmiru albo lniane dwurzędówki) nie widziałem, ale oczywiście warto tam zajrzeć. 3/4 oferty adresowane jest jednak do pań.

 

Sklep Boggi na via Mazzini ma bogatą ofertę, ale ceny, jak dla mnie, zaporowe - ciężko się zorientować, że są wyprzedaże.

 

Z via Mazzini jeszcze rekleksja dotycząca sklepu Gucci - derby za 695 ojro - kopyto wzięte z butofilca budowlańca, skóra polerowana, no ale może warto, hendmejdinitaly i te rzeczy. Marynarka bawełniana za 1300 ojro - jakaś udziwniona, do chrzanu, podwójne kieszenie, jakieś chałowe naszywki, no ale może ja się nie znam, w końcu projektowali ją spadkobiercy Giotta i Tycjana. Ale zwykła, biała koszula za 650 ojro? W d... się komuś poprzewracało, nie mam pojęcia, kto to może chcieć kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.