Jump to content

[KRAKÓW] Spodnie na miarę, ale nie garniturowe - gdzie zlecić? czy w ogóle warto?


Peterka no Wak
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim dotychczasowym Forumowiczom,

stworzyłem ten temat, nie znalazłszy podobnego. Dzięki Przewodnikowi... mam już kilka pomysłów na odpowiedni zakład (Włudyka i synowie, R. Badura), ale większość postów dotyczyła garniturów - a nie tego szukam.


Konkrety:
Chcę z większą dbałością podejść do ubioru na sytuacje wyjątkowe, jak randka czy wyjście z przyjaciółmi do kina.
Nie pracuję w zawodzie, w którym jest wymagany jakikolwiek poziom formalności stroju i posiadany garnitur wykorzystuję rzadko. Jednocześnie chcę stroju eleganckiego, ale nie ostentacyjnie formalnego w tych sytuacjach.
Po przymierzeniu kilku par spodni (np. Bytom i inne - częsty problem z odstającymi kieszeniami) stwierdziłem, że może lepiej zainwestować w dobrze dopasowane spodnie chino albo w kant. Do tego marynarka sportowa (teraz pewnie z wieszaka i przerobiona, a w przyszłości na miarę).


> Kto w Krakowie zrobi to dobrze i nie potraktuje na odczepnego takiej "drobnej" roboty?
>> Czy w ogóle nie jest to przesada? Może lepiej znaleźć gotowe spodnie i dać je do poprawek?
>>> Na forum widziałem ceny w rodzaju 250 (+450 materiał) za parę. Może to bardzo amatorskie, ale trochę boję się wełnianych spodni, zdecydowanie wolę bawełnę i w lecie len. Jaki materiał i czy da się zejść do poziomu 400-500 zł?


Możliwe, że pytam tu o zbyt dużo informacji, ale chodzi mi o Wasze rozeznanie/praktykę. Czytałem sporo, ale już się gubię w tym, na ile to, co jest "najlepsze", "najbardziej klasyczne" itp. rzeczywiści odpowiada moim potrzebom.

Dzięki.

Link to comment
Share on other sites

Spodnie znacznie łatwiej dopasować niż marynarkę, więc jeśli ogranicza Cię budżet, kup spodnie rtw i idź do krawca na poprawkę. Jeśli nie, to do szarych spodni uszyj granatową marynarkę. Trochę późno się obudziłeś, bo zanim będą gotowe może być już dość późno, a za chwilę trzeba będzie szyć komplet na wiosnę.

Oczywiście przy założeniu, że będziesz miał okazje w najbliższym czasie w tym gdziekolwiek wyjść.

Ja od marca miałem na sobie garnitur tylko jeden raz.

 

Link to comment
Share on other sites

Jeśli jesteś osobą posiadając trochę wolnego czasu i mniej lub bardziej wiesz czego szukasz to moim zdaniem najlepszą opcją jeśli chodzi o spodnie jest Yoox. Orientując się trochę w markach spodni tam dostępnych za około 100 zł w czasie wyprzedaży można dostać dobre lub bardzo dobre spodnie bawełniane a dokładając jeszcze 100-200 zł wełniane. Dopasowanie spodni to mniej więcej cena 50-100 zł, więc za niecałe 200 zł będziesz miał naprawdę fajne spodnie. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Dziękuję Wam za odpowiedzi i porady. Zrobiłem sobie przerwę od aktywności internetowej, mam nadzieję, że nie poczuliście się zawiedzeni tym, że nie odpisałem od razu.

Chciałem jeszcze powrócić do tego, co sprawiło, że poruszyłem ten temat: kieszeni. Jak powinny wyglądać ich brzegi (otwór)? Rozumiem, że gdy stoję, to są przy ciele, a kiedy chodzę, powinny się rozwierać czy pozostać przy ciele? Czy ten element da się poprawiać u krawca? Muszę sprawdzić inne marki niż Bytom, bo u nich i w chinosach, i w spodniach lnianych o bardziej klasycznym kroju był efekt odstających kieszeni. Może to moja budowa ciała, ale to wyjdzie po paru przymiarkach z innych firm.

Tymczasem rozejrzę się za takimi ubraniami, o jakich pisaliście i zobaczymy.
 

Link to comment
Share on other sites

W dniu 10.10.2020 o 13:44, Jerzy01 napisał:

Jeśli jesteś osobą posiadając trochę wolnego czasu i mniej lub bardziej wiesz czego szukasz to moim zdaniem najlepszą opcją jeśli chodzi o spodnie jest Yoox.

Tu może być problem, oni nie mają sklepów stacjonarnych? Chyba w tym momencie najbardziej potrzebuję jakiegoś porządnego sklepu, w którym przymierzę różne spodnie. Myślę o Pull&Bear, ale dawno tam nie byłem, i przydałoby się porównać z jakimś salonem bliższym klasycznej elegancji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.