Skocz do zawartości

WYKROJE - szycie w domu


piotr edward

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry/Cześć,

Próbowałem szukać na tym forum - bezskutecznie. Jeżeli coś ominąłem to będę się bił w pierś.

W ramach hobby zająłem się amatorsko - nieśmiało to nazwę - "krawiectwem" dla siebie. Do tej pory uszyłem spodnie załączone poniżej bazując na wykroju samodzielnie "stworzonym" metodą prób i błędów. Poszukuję gotowych wykrojów - póki co - do spodni zakładkami, albo jakieś wytyczne jak samemu zrobić taki dobry wykrój żeby wyeliminować błędy wynikające z niewiedzy ;). Może ktoś z Was jest w stanie pomóc jakimiś wykrojami do druku, lub adresem strony, lub sklepu? (Warszawa)

Mogą też być wykroje do kamizelki, bo na marynarki i płaszcze jeszcze za wcześnie  :P 

 IMG_1235.HEIC

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Postęp krawiecki i ew. Modne krawiectwo - dostępne na np. Allegro. 

Z książek np.: https://www.amazon.com/Classic-Tailoring-Techniques-Menswear-Construction/dp/1628921706

Poza tym sporo informacji o krawiectwie, technice, konstrukcji itd. znajdziecie tutaj: http://movsd.com/BespokeCutter/index.php

 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marian o napisał:

Książkę mam - polecam, bardzo fajna (krok po kroku jak konstruować rozporek, kieszenie itd.), ale właśnie brakuje w niej jak konstruować wykroje

PS 

Dzięki za link :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie myślałeś, aby zapisać się do szkoły krawieckiej? Nie chodzi mi o jakąś pomaturalną czy podyplomową. W większych miastach są szkoły dla osób, które hobbystycznie zajmują się krawiectwem, głownie damskim, bo targetem są kobiety, które tworzą sobie wymyślne fatłaszki, jednak kadra nauczająca ma pojęcie o krawiectwie męskim. Zajęcia odbywają się 1 lub 2 razy w tygodniu. To może być praktyczniejsza forma nauki, przynajmniej według relacji dwóch osób, z którymi rozmawiałem.

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Podłapię się również pod ten temat, co mi szkodzi.

Panowie,

Oprócz tego o co kolega wyżej pytał, jakieś rady dla osoby która chciałaby docelowo zajmować się krawiectwem miarowym nie mająca kierunkowego wykształcenia? Wiem że praca w zawodzie po studiach prawniczych nie przyniesie mi satysfakcji i chciałbym przekłuć hobby w postaci krawiectwa miarowego w pracę w tym zawodzie. Jest to w ogóle możliwe w takich okolicznościach aby nauczyć się tego rzemiosła? Polecacie jakieś kursy, szkolenia a może podłapać się do pracy w jakimś zakładzie krawieckim (mieszkam w Trójmieście)?

pozdrawiam i dzięki jeśli ktoś podzieli się poradą :)

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się to udało i od prawie 3 lat utrzymuję się wyłącznie z krawiectwa.

Ale nie jest to łatwy zawód i nauka zajmie Ci pewnie kilka lat. Możesz zacząć od książek i różnych instruktażowych filmików ale najlepiej uczyć się od kogoś, kto będzie Ci sprzedawał patenty, których nie ma w książkach i korygował na bieżąco błędy. Na jakim etapie jesteś? Co umiesz uszyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź! Rozumiem, ze też kończyłeś inne studia/szkoły i dopiero potem zająłeś się krawiectwem?

Jeśli chodzi o mnie to jest to zupełny początek i nauka podstaw od mojej dziewczyny, po prostu przeszedłem od noszenia przez oglądanie w internecie całego procesu twórczego, do uznania ze chciałbym przynamniej spróbować wykonać pierwsze kroki w tym kierunku.

Na tę chwilę przeglądałem książkę Ryszarda Kowalczyka o konstrukcji ubioru (teraz zauważyłem, że była linkowana wcześniej).

Co do nauki - w toku studiów uczyłem się już tyle rzeczy które w ogóle mnie nie interesowały, wiec tego typu nauka będzie tylko przyjemnością


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.