Skocz do zawartości

Oxfordowe brogsy


Sewi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcialbym sie dowiedziec od kogos bardziej doświadczonego w temacie formalności różnych rodzajów butów, otoz czy Oxfordy w full brogues można bez problemu nosić jako buty casualowe, czy jednak jak to Oxford nadal wypada je traktować jako obuwie formalne.Nie chodzi mi o to czy jest to po prostu jedynie "dopuszczalne" co bardziej "normalne" w takiej kombinacji.Na Internecie znajduje mnóstwo  świetnych brogsow w dużej mierze jednak są to oxfordy stąd to nurtujące pytanie, tym bardziej ze rzadko zakladam garnitur czesciej sa to chinosy badz jeansy i nie chce by one leżały i się "kurzyly" ponieważ klasyczne oxfordy już mam.Jesli to cokolwiek zmieni dodam że bardziej chodzi mi o kolor brązowy takowych butów

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO do tiszertów nie, do madrasowej koszuli nie, do skinny ripped jeansów nie, ale stonowany ciemny denim, pasująca koszula chociażby z oxfordu/twillu i brogsy - czemu nie? Nie jest to jedyne połączenie, ale utrzymanie tego każualu w wersji stonowanej i klasycznej (dla każualu) obroni się z oxford full brogue.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, czyli zatem jest różnica dresscode miedzy full brogues Oxford a full brogues Derby?Jakby to wyglądało w połączeniu z np ciemnymi dzinsami/chinosami I brazowa/czarna skórzana kurtka lub jeansami/chinosami i jeansowa kurtka w kolorze brązu lub takim samym co spodnie?czy dla spokoju lepiej byłoby w takim wypadku po prostu kupić derbowe brogsy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 hours ago, Sewi said:

Oxfordy w full brogues można bez problemu nosić jako buty casualowe, czy jednak jak to Oxford nadal wypada je traktować jako obuwie formalne.

Noszę brązowe oksfordy, nawet nie brogsy, do zwykłych bawełnianych spodni i kurtki skórzanej. Tyle, że podzelowane. To są normalne skórzane buty i można je z powodzeniem wykorzystać całkowicie każualowo, chociaż akurat do dżinsów mi się nie podobają. Ale to raczej wynika z charakteru dżinsów, które IMHO lepiej się komponują z bardziej utylitarnym obuwiem za kostkę.

Realnie, nikt poza forum i tak nie zwróci uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.