Jump to content

Forumowa wycieczka do fabryki Vitale Barberis Canonico


wally
 Share

Recommended Posts

Drodzy Koledzy,

Chciałbym luźno rzucić propozycję, którą dostałem jakiś czas temu od mojego holenderskiego znajomego @TheFlyingDutchman (a który ma dość duże kontakty w sartorialnym świecie i rzeczywiście jest w stanie ogarnąć wiele rzeczy) i która zasadniczo sprowadza się do tego jak brzmi temat tego postu :). Propozycja jest rzucona, aby wybadać ogólny odzew i wstępną liczbę chętnych. Nie ma obowiązku składania wiążących deklaracji ;)

Otóż jaki brzmi ogólny koncept: jest możliwość organizacji małej kameralnej wycieczki do północnych Włoch do fabryki VBC z przewodnikiem, rozmów z właścicielem i kupna tkanin na miejscu. Jest to szczególnie cenne, gdyż VBC nie prowadzi sprzedaży detalicznej, działając tylko przez swoich agentów, ale skupia się głównie na większych markach.  Ze względów logistycznych całość byłaby połączona z krótkim wypadem do Milanu, chociażby pod kątem noclegu i lotniska (Milan Malpensa). Pomysł zakłada zebranie grupy ok. 7-10 osób. Mile widziani są wszyscy krawcy, przedstawiciele marek dostępnych na forum albo osoby, które działają w branży dziennikarskiej i chciałyby mieć materiał na ciekawy artykuł. Nie wyklucza to w żadnym stopniu członków Stowarzyszenia i Forumowiczów, którzy jadą tam tylko kameralnie.

Gentlemani o pieniądzach nie rozmawiają, ale prawdopodobnie sam wstęp byłby dla nas bezpłatny. Co my z tego mamy? Na pewno ciekawe doświadczenie, dla niektórych możliwość nawiązania kontaktów biznesowych i kupna tkanin niedostępnych na co dzień. Co z tego będzie miał VBC? Cóż... Zasadniczo to samo, w końcu chodzi o tzw. mutual benefits. Na pewno ucieszyliby się, gdyby przyjechał ktoś z kim mogą nawiązać jakieś kontakty. Zapewniona by była pewna pomoc w dojeździe i akomodacji, chociaż ja widzę to w ten sposób, że mógłby by wyruszyć niezależnie od siebie dwie grupy np. z Warszawy i z Berlina, które spotkałyby się na miejscu. Termin wycieczki to 3-4 dni.

Termin byłby prawdopodobnie jesienny, na pewno odpada włoskie lato i cały sezon urlopowy. Jeśli nie uda się w 2019 to jest jeszcze 2020.

Co dalej? Piszcie, czy ktoś jest chętny ;) Czy macie jakieś pomysły i pytania. Jeśli czytacie ten wątek po kilku miesiącach - również piszcie, im nas więcej będzie tym lepiej. Przedsięwzięcie może być wyzwaniem pod względem logistycznym, ale jestem dobrej myśli. Wszelkie pytania możecie również zadać prywatnie pod tymi adresami: tomek.waliszewski@gmail.com oraz timstailorservice@gmail.com

Pozdrawiam!

Tomek

 

  • Like 2
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.