Jump to content

Warszawa ostatnia szansa Mistrz Tadeusz Wiśniewski


Mr.G
 Share

Recommended Posts

Cześć Wszystkim

Nie wiem czy dobry dział na takie spawy proszę o ewentualne przeniesienie do odpowiedniejszego 

Forumowicze z Warszawy i okolic, smutna nowina i zarazem ogromna prośba. 

Jeden z lepszych krawców w Mieście, zasłużenie utytułowany Mistrz Tadeusz Wiśniewski nosi się z dość rychłym zamiarem zamknięcia pracowni ze względu na braki w klientach, nie pozwólmy na to! Nie dopuśćmy do zbyt szybkiego skurczenia się populacji aktywnych zawodowo Warszawskich Mistrzów Rzemiosła! NIE POZWÓLMY SCHODZIĆ CZŁOWIEKOWI ZE SCENY Z MYŚLĄ, ŻE NIE JEST JUŻ NIKOMU POTRZEBNY! 

Wielka prośba, jeśli ktoś w najbliższym czasie planował coś szyć na miarę, ma jakieś pomysły na wykorzystanie potencjału doświadczonego krawca, niech skieruje swoje kroki do Pracowni Pana Tadeusza przy ulicy Śniadeckich 1/15. 

Jak na Warszawską scenę bespoke ceny nie są wygórowane, spodnie od 500pln/igła czas wykonania +/- 7dni. Garnitury od 2000/2300/2500pln za igłę, konstrukcje oczywiście na płótnie, włosianka dla upartych też się pewnie znajdzie, konstrukcyjnie Mistrz naprawdę jest Mistrzem, ma świetne oko do sylwetek i bezbłędnie rozpoznaje potrzeby klient pod względem anatomicznym. Stylistyka oczywiście leży po stronie zamawiającego, zalecane jest jasne określenie swoich preferencji stylistycznych i nie zrażanie się sztukami wystawionymi w pracowni które są po prostu wykonane w osobistym stylu Pana Wiśniewskiego ;) 

Poza szyciem podejmuje się też wszelkich przeróbek zarówno po innych krawcach jak i konfekcji, potrafi naprawdę zdziałać cuda pod tym względem 

Na miejscu dostępne trochę materiałów, próbniki też, np. Scabal 

Forumowicze, Członkowie Stowarzyszenia w was siła, liczę na podjęcie inicjatywy, w końcu od tego chyba jest to Forum, po to chyba powstało Stowarzyszenie, żeby pomagać i wspierać Rzemieślników zajmujących się jak, że dumnie brzmiącym bespoke ;) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mr. G, czy zamawiałeś coś u tego krawca?

 

Bo opinia z Google nie jest zbyt zachęcająca:

" Pan sprawia bardzo dobre wrażenie, samo spotkanie czarujące, jednak dwie pary spodni, które dałam do poprawki, zostały mi oddane w stanie dalekim od ideału - w jednych nogawki zostały krzywo skrócone (różnica 1,5cm), do tego szew bardzo zgrubny. Drugie miały być wzmocnione w miejscu rozpoczynajacego się przetarcia - krawiec użył materiału, który drapał jak końskie włosie, do tego cały się po jednym użytkowaniu rozszedł, nie spełaniając zupełnie swojej funkcji: przetarcia pozostały, tylko do tego miałam naszyte gryzące i nieusuwalne strzępki włókna. Przy tym ceny są wyższe niż przeciętnie, jednak jakie by nie były, nie należy oddawać swoich ubrań do tego zakładu. Być może pan Tadeusz był kiedyś świetnym krawcem, jednak chyba wiek senioralny uwidocznił się niestety w wykonaniu. Jedne spodnie były do wyrzucenia, drugie do kolejnej, kosztownej poprawki, która i tak nie przywróciła pierwotnego stanu. "

Link to comment
Share on other sites

W dniu 12.07.2018 o 20:53, Mr.G napisał:

Stylistyka oczywiście leży po stronie zamawiającego, zalecane jest jasne określenie swoich preferencji stylistycznych i nie zrażanie się sztukami wystawionymi w pracowni które są po prostu wykonane w osobistym stylu Pana Wiśniewskiego ;)

Jeśli nie odpowiada nam styl krawca, to zamówienie wbrew niemu jest obarczone bardzo dużym ryzykiem.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.