Skocz do zawartości

Nieudany efekt lustra


rupoyter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest to mój pierwszy post na tym forum, więc jeśli coś zrobiłem nie tak to proszę o większą tolerancję :)

Przechodząc do tematu- ostatnio podjąłem nieudaną próbę wypolerowania butów na "lustro" za pomocą wosku SAPHIR BDC. Ponadto wydaję mi się, że buty zniszczyłem... (w miejscu polerowania powstała plama wosku której nie potrafię usunąć żadnymi metodami). Najważniejsze pytanie to czy można jakoś uratować buty? Oraz ewentualnie kolejne- co robiłem nie tak? (buty naprzemiennie polerowałem woskiem i wodą- doszedłem do ok. 6 warstw zanim zauważyłem, że coś jest nie tak).

Z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba też tak zrobię, odczekam swoje. Co do materiału butów- trochę mnie zaniepokoiliście ale nadal jestem pewien, że jest to skóra licowa. Co prawda była lekko podniszczona i wyschnięta ale nadal licowa. Może problem był w tym, że nie odczekałem wystarczająco długo po natłuszczaniu ich (bo ok. 2 godz.). 

Dzięki za rady :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, rupoyter napisał:

Chyba też tak zrobię, odczekam swoje. Co do materiału butów- trochę mnie zaniepokoiliście ale nadal jestem pewien, że jest to skóra licowa. Co prawda była lekko podniszczona i wyschnięta ale nadal licowa. Może problem był w tym, że nie odczekałem wystarczająco długo po natłuszczaniu ich (bo ok. 2 godz.). 

Dzięki za rady :) 

Nigdy nie czekam 2h po "natłuszczeniu" (czym "natłuszczałeś"?). Krem, 5 minut, suchą szmatką przejadę 2-3 razy, wosk na czubek, 5 minut, sucha szmatka. Jakoś tak się nauczyłem po kilku nadgorliwych podejściach z mojej strony, że skóry nie lubią przesadnej troski. Wczoraj trochę porządkowałem powyższą techniką, efekt:

20180419_091116_HDR.thumb.jpg.87ac719b7aafdb44858313f0975d3362.jpg

20180419_091142_HDR.thumb.jpg.77098e1e6eb05d617945aaba67fbdd1b.jpg20180419_091148_HDR.thumb.jpg.b4b80c7ca5b03f50b717e626fd5b03dd.jpg

20180419_091204_HDR.thumb.jpg.9838223e609ad476e4279317baf5c2fa.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wody brałem niewiele, bo gdzieś wyczytałem że trzeba, następnym razem spróbuje bez. Buty mają się lepiej ale nadal co nieco widać (foto nie zdąże zrobić bo się spieszę). Może trochę czasu wystarczy aby wróciły do dawnego stanu... Co do natłuszczania- robiłem to preparatem z tłuszczu norek (mink oil firmy TARRAGO), buty były wcześniej bardzo wysuszone. W sumie jak tak pomyśleć to możliwe, że kolega yacoob ma racje- jeśli na początku dałem trochę za dużo wody, którą następnie przykryłem kilkoma warstwami wosku to może mieć ona problem z odparowaniem.

Tymczasem dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.