Jump to content

Producenci, marki butów: Italigente


Zajac Poziomka
 Share

Recommended Posts

https://italigente.com/

Informacje podane poniżej wziąłem ze znanego miłośnikom butów bloga shoegazing.se prowadzonego przez Jespera Ingevaldsona - http://shoegazing.se/english/2015/08/30/report-the-making-of-italigente/ 

UWAGA: autor bloga pracował dla marki Italigente przez dłuższy czas, również w momencie pisania artykułu z linka. Należy przez to traktować zawarte tam informacje z pewną dozą ostrożności, ale artykuł nie sprawia wrażenia nachalnej reklamy, jest tam podane wiele rzeczowych informacji

Italigente to szwedzka marka, powstała kilka lat temu. Buty wykonywane są we Włoszech, w Montegranaro, przez rodzinę Marini. Buty szyte metodą Blake Rapid ze skór z garbarni d'Annonay oraz Ilcea. Podeszwa ma zamknięty kanał szycia. Do usztywnienia pięt i nosków  używane są  odpowiednio tektura szewska (leather board) i celastik. Regularna cena butów to 425 euro za półbuty i 455 euro za trzewiki.

Dzisiaj przyszła do mnie para ciemnobrązowych split-toe derby, którą kupiłem pod wpływem entuzjastycznej recenzji marki na blogu Shoe Snoba ( http://www.theshoesnobblog.com/2015/09/italigente-the-review.html ) oraz skuszony przeceną na stronie producenta (buty kosztowały 255 euro z wliczoną w cenę przesyłką). W kolejnym poście postaram się o nich napisać coś więcej.

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Bardzo ładne z przodu, dość ładne z boku i nieszczególne z tyłu :) Ogólnie oczywiście OK.

Tak na marginesie - czy szew na stopie, ten w kształcie odwróconego U, na oko jest całkowicie symetryczny? Bo ja mam dwie pary dwóch różnych, uznanych firm z UK, w których nie jest (tzn. nie jest megakrzywo, po prostu nie są równe).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.