Skocz do zawartości

[Warszawa] Garnitur ślubny MTM / Bespoke


Phoenix1989

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.11.2019 o 15:50, Mr.G napisał:

@Balci Najważniejsze czym się kieruj przy wyborze tkaniny to to kiedy będzie odbywać się uroczystość.

W wełnie 310g o ciasnym, gładkim,  twillowym splocie, w lato, przed ołtarzem i tańcząc na weselu, ugotujesz się żywcem. W czymś o mniejszej gramaturze np 250/280g i jakimś otwartym koszykowym/ płóciennym splocie jak np Fresco będzie Ci komfortowo.

jeśli sama impreza nie ma być za formalna

Miałem ślub latem, garnitur wełna o raczej średniej gramaturze około 260-300, do tego koszula twill i jeszcze kamizelka wełniana, nic się nie ugotowałem, a tańczyłem jak szalony. Fakt, że było tylko dwadzieścia ponad stopni, ale w dzisiejszych czasach klimatyzacja pomaga i te rozmyślania nad gramaturą, czy 260 czy 280 to strata czasu, ważne żeby latem nie włożyć tweedu.

Jak dla mnie ślub z definicji to impreza formalna, kościół czy tam urząd + wesele, tylko czarne oxfordy cap toe lub plain oxford. 

  • Like 2
  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Chciałbym trochę odkopać temat, ponieważ jestem na etapie wyboru garnituru na ślub. Czy raczej wszystko już zostało powiedziane i od ostatniego posta nie nastąpiły jakieś znaczące zmiany? Czy nadal polecacie Macaroni Tomato jako miejsce, w którym taki laik jak ja będzie w stanie coś wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Mała aktualizacja. Poniżej przesyłam efekty.

Czeka mnie jeszcze ostateczna przymiarka, bo potrzebne są lekkie modyfikacje przy kamizelce (to była pierwsza przymiarka) i marynarki (druga przymiarka).

Niestety lockdown zaburzył trochę prace - pomiędzy zebraniem miary, a pierwszą przymiarką były prawie dwa miesiące siedzenia w domu bez siłowni, także wymiary trochę się posypały ;)

Oczywiście jeżeli ktoś z Was będzie miał krytyczne uwagi, to chętnie wysłucham, jeszcze jest trochę czasu na ewentualne poprawki. Moje oko laika mogło czegoś nie dostrzec. To nad czym się zastanawiam to krawat czy muszka - co myślicie? (wiem, że muszka jest za słabo zawiązana dlatego na zdjęciu lekko opada)

slub_krawat.jpg

slub_krawat2.jpg

slub_muszka.jpg

slub_tyl.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się linia ranion i plecy wyglądają ok ale przede wszystkim chciałem zwrócić uwagę na zestawienie kolorystyczne marynarka, kamizelka, krawat (moim zdaniem lepszy od muszki). Jest świetne, na pewno nie takie oczywiste jak granatowy krawat czy szara marynarka. Moim zdaniem sprawdzi się bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 months later...

Chciałbym odkurzyć temat, stoję przed wyborem pracowni w której uszyję garnitur na ślub. W grę wchodzą warszawskie: Cafardini i Zack Roman. Oba oferują szycie w systemie MTM, wachlarz tkanin chyba podobnie szeroki. W Cafardinim byłem już kilka razy jako świadek pana młodego, w Zack'u kupowałem tylko ubrania z wieszaka.
Chciałby ktoś podzielić się swoją opinią na temat tych pracowni? (Może być stronnicza) :)

Najcenniejsze byłyby opinie o zakładzie z niecałej - u nich nigdy nic nie szyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.