Skocz do zawartości

Dobrze ubrany vs przebrany


Yukon

Rekomendowane odpowiedzi

jeden mój dyrektor ma zegarek Q&Q - to jaki ja miałbym nosić ? :lol:

Sugeruję D&G.

W Polsce dominuje zegarkowa tandeta i kwarc, natomiast szacunek wśród ludzi wzbudzają zegarki Armani i Calvin Klein, natomiast kiedy widzą wiekową Delbanę czy współczesną Omegę, robią wielkie oczy.

Co jest złego w kwarcach?

Poszukaj w watku o zegarkach, chyba tam odbyła sie mała dyskusja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobrze pamiętam tę dyskusję, to konkluzja była taka, że w zasadzie nie ma w nich nic złego, po prostu jest frajda z mechanicznego zegarka i jest to dla mnie jak najbardziej zrozumiałe. Nie rozumiem po prostu stawiania w tym samym rzędzie słów "tandeta i kwarc".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Nereusz

Q&Q to budżetowa marka japońska (coś jak tańsze modele Casio, bo są i Casio za 3k PLN) z grupy Citizena.

Nie siedzę w branży, ale wydaje mi się, ze Q&Q to bardzo popularna w Polsce marka i króluje w segmencie "cokolwiek, byle wyglądało jak zegarek" ;) no i do tego mnóstwo się sprzedaje tańszych Casio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest złego w kwarcach?

W samym kwarcu nie ma nic złego, sam mam taki zegarek [darowanemu kwarcowi nie zagląda się w żeby, czy jakoś tak ;>], jednak jak już wspomniano zazwyczaj kwarc oznacza mizerną jakość i po prostu oszczędność.

Sądzę, że można śmiało porównać mechanizmy kwarcowe do marynarki na klejonce. Niby nie ma wielkiej różnicy, ale ...

Niewiele marek stosuje kwarc jako coś lepszego niż automaty, np celem uzyskania "płynącego" czasu.

"cokolwiek, byle wyglądało jak zegarek" - w tym króluje marka Perfect

Powiedziałbym raczej "cokolwiek, byle pokazywało godzinę" ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest złego w kwarcach?

W samym kwarcu nie ma nic złego, sam mam taki zegarek [darowanemu kwarcowi nie zagląda się w żeby, czy jakoś tak ;>], jednak jak już wspomniano zazwyczaj kwarc oznacza mizerną jakość i po prostu oszczędność.

Sądzę, że można śmiało porównać mechanizmy kwarcowe do marynarki na klejonce.

Nie zgodzę się.

Kwarc jest bardzo praktyczny - nie oznacza też słabej jakości zegarka. Zależy czego kto potrzebuje. Kwarc jest bezobsługowy, dokładny i tańszy - kupowałem koledze dwie Omegi kwarcowe - jedną kilka lat temu, drugą ostatnio na ślub - jest to zegarek jakiego potrzebował, czyli dokladny, bezobsługowy - kolega nie jest maniakiem zegarkowym i jest bardzo szczęśliwy, a ja nie zamierzam na siłe mu wciskać, zegarka "z duszą".

Zakupiłem ostatnio dwa zegarki na mechanizmach HEQ (high end quartz) - są to werki o ponadprzeciętnej dokładności (maksymalna odchyłka 20s (!) na rok, 8-letnia bateria), a zegarki na nich nie są tańsze od automatów podobnej klasy (wręcz przeciwnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się do mechanizmu przekonać nie mogę, jakoś wolę nad ranem zastać wciąż wskazujący dobrą godzinę kwarc. Może to przez brak rotomatu, albo ja za mało rękami macham, ale posiadam dwa automaty Seiko na próbę i praktycznie bez machania wieczorem, zatrzymują się koło 6:00 następnego dnia.

Poza tym jako pół-elektronik bardziej ufam cyfrowym rzeczom ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.