Skocz do zawartości

Olymp - koszule


reli

Rekomendowane odpowiedzi

Mam jedną koszulę, własnie z tej linii. Koszmar. Odradzam. Materiał z jakiego jest robiona jest potraktowany jakąś chemią, która powoduje, że ne trzeba jej prasowac, ale w zamain materiał nie oddycha i strasznie się w tej koszuli pocę. Wogóle unikam koszul non iron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...

Odkopie może trochę temat.

 

Ja posiadam dwie białe koszule Olymp'u z linii Luxor i jestem z nich bardzo zadowolony. 

Mimo, że mam lekkie problemy z potliwością to w tych koszulach czułem się dobrze - koszula oddychała.

 

Koszule zostały przetestowane w boju, jako że używałem jednej podczas ślubu i wesela (z ciekawostek po przetańczeniu całej nocy i spaniu w tej koszuli, rano nie wykazywała większych zagnieceń, które nie rozprasowałyby się same po godzinie chodzenia). 

W drugiej odbyłem ok. 15km spacer (na potrzeby sesji ślubnej) i również dobrze się w niej czułem. Koszula była/jest wygodna i nie pociłem się specjalnie.

 

Beren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 months later...

Noszę koszule marki Olymp, mam ich kilkanaście i moje zdanie jest jak najbardziej pozytywne. To, że są non iron nie znaczy, że nie będą oddychać, Tak było ale w dawno minionych i zapomnianych czasach. Chodzę w nich około 10 godzin dziennie i nie widzę żebym się bardziej pocił niż w koszuli Da Vinci czy Van Laack, etc.

      Za to rzeczywiście można je wyciągnąć z pralki i włożyć na siebie (prasuję dla świętego spokoju;) Wytrzymałość też jest ich wielką zaletą, niektóre przeszyły już ok. 20-30 prań. Tylko trzeba postępować zgodnie "instrukcją" dołączoną do koszul, czyli wirowanie max. 600 obrotów, temp. 30 stopni. Założenie z góry, że nie, bo to są koszule non iron można włożyć między bajki. Już coraz więcej porządnych firm ma takie koszule w ofercie, np: Charles Tyrwhitt, Profuomo, Calvin Klein. Domniemana zwiększona potliwość w tych koszulach to raczej wpływ warunków zewnętrznych osób a priori uprzedzonych.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszul Olympa co prawda nie mam, ale co do tego postępu technologicznego w technologii non-iron niestety nie mogę się w 100% zgodzić. Kupiłem ostatnio dwie koszule non-iron z CT i dopiero po 4 praniach da się je względnie komfortowo nosić. Początkowo te koszule wywoływały u mnie uczucie swędzenia i duszność (szczególnie przy wyższej temperaturze w biurze) i zwyczajnie nie dało się w nich wytrzymać przez cały dzień w pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja się trochę nie zgodzę z opinią o non-iron. Przypadkiem kupilem w ct dla odmiany i bylem zaskoczony, bo noszą się swietnie, nie gniotą sie w ciagu dnia i nie czuje się w nich jakoś inaczej siedząc w biurze. Prasują sie bardzo łatwo oczywiscie to nigdy nie jest na prawde noniron. Chyba, że to koszulka kolcza.

Ale kupilem zmuszony potrzebą non irony w marksie i wrażenia fatalne - jak w folii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheMisterA: a sprawdziłeś skład w tych M&S? 

No tak, ąż tak ta potrzeba nie była nagląca, żebym nie przeczytał składu.Niemniej tak jak napisałem: CT robi fajne (wg mnie) non-irony i zacząłem je jednak cenić bo: 1) rewelacja w podrózy (czy to w bagażu, czy cały dzień w transporcie na sobie) 2) w biurze się też nie gniotą 3) łatwo i szybko się prasują (ale prasować trza). Nie zauważyłem, żeby mocno różniły się jakością od standardowych CT (THyrwith to trochę lepsiejsza ale nadal masówka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie w sieci można nabyć koszule Olymp? ceny stacjonarne dość wysokie a w Z.....o brak rozmiarów

 

 

Właśnie są przeceny w Royal Collection, Van Grafie i Peeku. Wczoraj kupiłem jedną za 119 zł z serii Level 5 (bardzo taliowane, z 3% domieszki syntetycznej, co by się nie gniotły - jeżeli dobrze pamiętam) w Peeku w Galerii Mokotów.

 

Co do opinii o Olymp to jest OK. Jak miałem niższe wymagania dawniej, to byłem zachwycony. Teraz powiedziałbym, że to minimum przyzwoitości ;). Natomiast kupuje je ze względu na krój. Trudno jest kupić dobrze wytaliowaną koszulę. Niestety, ale na naszym rynku większość przypomina nieforemne worki dla panów z brzuszkiem. 

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 years later...
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.