Skocz do zawartości

Granatowy garnitur i... co dalej?


Kasek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Trafiłem tu zupełnie przypadkiem, w sumie szukając odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.

Dwa tygodnie temu kupiłem granatowy garnitur (ciemny granat, slim) i po powrocie do domu zacząłem się zastanawiać, czy nie muszę kupić brązowych butów?

Nie ukrywam, że rzadko chodzę w garniturach, ale jak już chodzę to lubię jak ma to ręce i nogi. Niedawno kupiłem czarne buty bodajże w Wojasie (wyważone, pod garnitur - bez fajerwerków) więc zastanawiam się w jakiej konfiguracji nosić mój nowy zakup. Czy mógłby ktoś mi pomóc? Przeglądałem google, ale w sumie nic do mnie nie trafiło. Mam kilka elementów "na stanie", ale na ten moment nie chcę niczego sugerować, no może oprócz koloru koszuli: trzymamy się bieli.

 

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą granatu (ciemnego, tj. navy) jest to, że jest bardzo uniwersalny - pasuje do butów czarnych i ciemnobrązowych, a to daje praktycznie nieograniczone możliwości wyboru reszty.

 

Masz już buty czarne, teraz spraw sobie brązowe, uzupełniaj koszule (białe i błękitne), krawaty, poszetki, potem dorzuć jakąś marynarkę do zestawów koordynowanych, sztruksy, spodnie wełniane - i już. Wciągniesz się i będziesz jak my tu wszyscy. Albo się nie wciągniesz i... nic się nikomu nie stanie, choć będziesz trochę gorzej wyglądał :).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błękit już jest. Koszula mnie w sumie nie martwi, zastanawiam się nad krawatem, butami i poszetką, mianowicie, brązowy krawat i jasnoszara poszetka z elementami brązu chyba wykluczają czarne buty i pasek, czyż nie? A może jestem w błędzie i takie połączenie może się ciekawie zgrać? Pominąłem jeden szczegół, guziki marynarki są ciemne, ale mają brązową obwódkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy, ale a priori brąz i czerń do siebie nie pasują. Podobnie większość szarości będzie się gryzła z większością brązów.

 

Garniturowe guziki z brązowymi obwódkami brzmią ryzykownie.

 

Co do krawatów, klasyka to granat (w tym granat drukowany), szarość i bordo (to ostatnie nie każdemu pasuje), fajny i odważniejszy jest fiolet i butelkowa zieleń. Brąz to nietypowy wybór. Jako najbardziej uniwersalny krawatowy wzór (bo gładkie do gładkiej marynarki są nudnawe) polecam polka dots różnych rozmiarów (im mniejsze, tym bardziej formalne).

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek jeden, jakbym się nie starał brązowych butów nie przeskoczę. Chyba podświadomie zdawałem sobie z tego sprawę :-P Nawet gdybym krawat zamienił na... cóż, cokolwiek innego, dobrał poszetke i zostawił czarne obuwie to te brązowawe guziki mogłyby stanowić problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wniosek jeden, jakbym się nie starał brązowych butów nie przeskoczę. Chyba podświadomie zdawałem sobie z tego sprawę :-P Nawet gdybym krawat zamienił na... cóż, cokolwiek innego, dobrał poszetke i zostawił czarne obuwie to te brązowawe guziki mogłyby stanowić problem.

 

Spokojnie dasz radę bez brązowych kamaszy.

 

Czarne buty i granatowy garnitur to klasyczne zestawienie.

 

Krawat, no cóż jak masz jeden to jest to problem. Ale dość łatwy do obejścia. http://republicofties.com/pl/p/Krawat-jedwabny-w-pasy/78(klasyka). Znajdziesz tam i nie tylko tam kilka innych. Po prostu jest dużo zestawień czy to z krawatem klubowym czy pułkowym, jak i w drobny rzucik, że nie ma co się więcej rozpisywać. A ten brązowy to wynalazek dandysów...  :mrgreen: 

 

Niektórym nie pasują brązowe buty do granatowego garnituru. I ja to szanuję ale nie zawsze stosuję :D

 

Guziki. Da się je wymienić i zapewniam Cię że będzie to tańsze niż buty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krawat nie jest problemem, niestety tutaj przez wiele lat wykazywałem się słabością i chyba przy każdej wizycie w salonie z garniturami/koszulami wychodziłem z jakimś krawatem więc się tego trochę nazbierało.Zmiany guzików jednak chciałbym uniknąć, łatwiej będzie kupić brązowe buty :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te guziki mają aż tak widoczne te obwódki?

 

Pirat - na jakiej podstawie sądzisz, że brązowy krawat to wynalazek dandysów? Toż brązowy krawat w odpowiednim odcieniu bardzo dobrze pasuje do granatowej marynarki i jest to zestawienie jak najbardziej popularne i stonowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się, że brązowy postarza, a do tego jasne brązy mogą się zlewać z niektórymi twarzami. Osobiście to jeden z moich ulubionych kolorów krawatów (zwłaszcza z grenadyny), ale nie jest najpopularniejszy (na pewno plasuje się za granatem, bordo, czerwienią, a pewnie i za zielenią i fioletem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miro

Uściślijmy, brązowy krawat i granatowy garnitur.

Granatowy jest kolorem miejskim podczas gdy brązowy miejskim mniej. Stąd uważam, że nie jest to klasyczne zestawienie.

Zgadzam się, że takie zestawienie jest popularne, spora w tym zasługa blogerów, pitti etc. Zgadzam się, że może być stonowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.