Jump to content

Pomoc w rozpoznaniu skóry


kaligraf
 Share

Recommended Posts

Cześć wszystkim, przybyłem do Was z konkretnym pytaniem (a później pewnie wrócę z jeszcze niejednym - tak, nie jestem obeznany w temacie).

Mam problem z rozpoznaniem skóry, no a co za tym idzie doborem odpowiednich do niej środków. Jak się domyślacie, nie chcę samodzilnie nakładać nic, co mogło by ją uszkodzić - zdjęcie w załączeniu.

Żeby nie było - zadanie domowe próbowałem odrobić, naczytałem się trochę, ale nubuk moim zdaniem na pewno to nie jest, ale też nie licowana skóra na pewno. Jest matowa w dotyku, jednak zero włosia. Myślałem o anilinie... coś w tę stronę?

 

Potrzebuję dobrać coś do regularnej konserwacji i impregnacji (dotąd używany był tylko standardowy impregnat w sprayu), obawiam się że nie wystarcza. Chyba, że Waszym zdaniem wymaga jakiejś ekstremalnej renowacji?

post-8113-0-71587800-1453825004_thumb.jp

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie to "wysuszenie skóry", to złudzenie optyczne. Skóra jest wykańczana powierzchniowo jakąś odmianą wosków, które podczas pracy pękają, tworząc taki właśnie efekt. Jak dla mnie, to bardzo niesympatyczna skóra do jakiejkolwiek pracy. Jak słusznie zauważył @VonOrlock należałoby stosować tłuste kremy, nawet sam tłuszcz by nie zaszkodził, natomiast nie dawałbym wcale pommadiera.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.