Jump to content

wypożyczalnia samochodów - Warszawa


Koval
 Share

Recommended Posts

Jeśli użyczasz samochód na tydzień, to lepiej w małej wypożyczalni. Cena wynajmu jest niższa i zawsze możesz jeszcze ponegocjować stawkę. W dużych miedzynarodowych wypożyczalniach np. EUROPCAR lub AVIS mają wyższe stawki, raczej bez możliwości negocjacji. Nie wiem skąd jesteś? Polecam np. firmę JOKA Rent a Car, lub PANEK Rent a Car

https://joka.com.pl/kontakt-biura-wynajmu.html

http://www.ipanek.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Kierując się zawartymi tutaj wpisami poleciałem rodzinie z zagranicy wypożyczalnię ipanek. Muszę stwierdzić, że nie jest całkiem różowo. Firma nie widziała możliwości wypożyczenia samochodu osobie dysponującej standardowym amerykańskim prawem jazdy. Jest to wyłącznie widzimisię firmy, gdyż konkurencja działająca na Okęciu (jakieś "rent a car" w pomarańczowej kolorystyce, nie pamiętam nazwy) nie widziała w tym zakresie żadnej przeszkody, wypożyczając prawie nowego Jaguara (1000 km przebiegu) w cenie jedynie 10% wyższej niż Avensis w ipanek.

Link to comment
Share on other sites

http://supernowosci24.pl/500-zl-mandatu-za-amerykanskie-prawo-jazdy/

 

Artykuł dosyć stary, ale chyba aktualny? Szczerze mówiąc trochę się zdziwiłem. Tym bardziej że w drugą stronę to działa bezproblemowo - mój szwagier przejechał chyba całe Stany na polskim prawku i nikt mu przy kontrolach z tego tytułu nie robił problemów. 

Link to comment
Share on other sites

Wygląda to trochę inaczej. Aby podróżować po USA należy wyrobić międzynarodowe prawo jazdy (notabene, które wygląda jak mniejszy i chudszy zeszyt do uwag z podstawówki, wykonany z szaroburej makulatury ze zdjęciem przyczepionym zszywaczem ;)). W momencie gdy przebywamy w USA bodajże ponad 3 miesiące (chociaż na 100% nie jestem pewny czy to 3 czy 6 miesięcy) należy zdać prawo jazdy amerykańskie. Jednak do tego obecnie potrzebny jest ichniejszy odpowiednik numeru pesel czyli numer ubezpieczenia społecznego.

 

Jeszcze nie tak dawno w/w numer nie był potrzebny i każdy mógł podczas pobytu zdobyć amerykańskie prawo jazdy.

Link to comment
Share on other sites

20 lat temu w USA wypożyczaliśmy samochód, nie było problemu z kwestią prawa jazdy - za to kilkanaście razy upewniali się, czy barbarzyńcy zza morza widzieli kiedyś skrzynię automatyczną i potrafią ten cud techniki obsługiwać.

 

ja znam polskich inżynierów, którzy skończyli politechniki i wyemigrowali do ameryki północnej. Przy wizycie w Polsce, wypożyczyli samochody, ale nie bardzo pamiętali jak to się robi żeby zmienić bieg :shock: 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.