Skocz do zawartości

Producenci butów: Bow-Tie


Miro

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam dwie pary BT na tym samym chyba kopycie. Stopę mam 27 równo, ogólnie szczupłą, ale stosunkowo szeroką w palcach - dobrze mi leży 41.

Flozbi, zwróć uwagę, że BT 41 to 7.5, a 42 to 8.

Tak, warto obserwować wyprzedaże, ceny schodzą do bardzo dobrego poziomu, a wg mnie te buty są ogólnie lepsze niż Berwicki (i tych, i tych po kilka parę przeszło mi przez ręce - nogi).

W tym sezonie czatowałem na te, bardzo udane:

https://www.zalando.pl/bow-tie-spencer-oksfordki-brown-bq312a00a-o11.html

Niestety ,mój rozmiar nie dotrwał do przecen :(

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że te recenzje ludzi na Zalando można między bajki włożyć. Człowiek pisze, że ma stopę 26,5 cm i musiał wziąć rozmiar 43...

Miro z tego co piszesz to dla mnie pewnie rozmiar 42 na grubszą skarpetę a 41 do rozchodzenia, to może i dobrze, bo tego drugiego w ostatnim czasie mam dosyć.  Zobaczymy w poniedziałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
31 minut temu, flozbi napisał:

Jakby ktoś chciał zobaczyć jak wyglądają buty Bow-tie model Spencer na nogach;-)

Po wcześniejszym zakupie modelu Watson tutaj także jestem dobrej myśli, czas pokaże.

Watson są naprawdę solidne , mam je w domu  , chociaż jeszcze się zastanawiam ze względu na rozmiar .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, flozbi napisał:

Za duże czy za małe? Moje są bardzo wygodne i nawet mnie mały palec nie uwiera co jeszcze mi się nie zdarzyło. Może trafiłem najlepiej pod względem kopyta dla siebie. Z tego co widzę i czuję to but jest niższy w okolicach kostki, bo w np. w Crowhillach mnie tam obciera.

Mam stopę 27,5 cm - może odrobinę więcej ,rozmiar który mam na nogach to 9 ,  te buty zakłada mi się dosyć ciężko , dobrze trzymają zapięte na środkową dziurkę  , wolałbym się jednak upewnić czy 8,5 nie byłoby lepsze  , miałem je na stopach dosłownie chwilę więc jeszcze nie przesądzam ;)

 

 

bowtiewatson.jpg

  • Oceniam pozytywnie 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.08.2016 o 13:30, flozbi napisał:

Ja mam moje na nogach 4 raz w "cyklu" 9 godzinnym i jest podobnie jak na początku, nie rozbiły się mocno. Jeszcze może to nastąpi, ale zapewne jak już to trochę.

Myślę, że trudno ci będzie dostać na Zalando pożądany rozmiar, w tym momencie widzę tylko 2 do wyboru;-)

Rozmiary wracają , ale trzeba mieć sporo szczęścia , dorwałem UK8 w między czasie , ale są zbyt małe , da się założyć , ale cisną z każdej możliwej strony ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybko na detoks, bo jesteś wyraźnie w ciągu!

Ale najpierw napisz, jakie są :)

Ja zamówiłem te siodłate:

https://www.zalando.pl/bow-tie-smith-oksfordki-moutarde-testa-bq312a007-o11.html

Od dawna szukałem saddle boots w klasycznej kolorystyce i na klasycznej gumowej ceglastej podeszwie, no i akura parę dni temu cena z rabatem spadła do 400 zł z malutkim haczykiem. Jestem ciekaw, czy są całkiem klejone, czy częściowo szyte, za dwa dni powinny dojść.

Swoją drogą Zalando brzydko manipuluje cenami wyjściowymi. Te siodlate długo miały cenę wyjściową ok. 850, z teraz już 950...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odebrałem lotniki Bow-tie (w ogóle pierwsze moje lotniki). Skóra bardzo mięsista i gruba, przyjemnie się je kremuje i pastuje:). Teraz tylko zastanawiam się czy mnie nie poniosło, bo rzeczywiście buty są na bardzo formalne okazje...  

W ostatnim czasie to 3 moja para butów tego producenta, a pierwszy raz dostałem materiałowe woreczki na buty. Wydawało mi się, że ktoś musiał je sobie przywłaszczyć w dwóch przypadkach, ale chyba nie może być z nami aż tak źle. Teraz tłumaczę sobie to tak, że po prostu w dwóch moich parach producent nie przewidział tego dodatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukuj się. Woreczki na pewno powinny być. Przez moje ręce przeszło kilka par tych butów - i jedne miały woreczki, a inne nie, przy czym brakowało woreczków w butach pochodzących wyraźnie ze zwrotów, bo kupionych po ponownym pojawieniu się danego rozmiaru. Dodatkowo jedna para przyszła w sfatygowanym pudełku, a inna 'zwrotowa" w okropnym pudełku zastępczym, bez woreczków i z mocnymi śladami mierzenia.

Ta ostatnia wspomniana para bardzo mi się podobała (nie ma ich w tegorocznej ofercie) - więc poprosiłem o sensowny rabat. ale Zalando rabatu nie udzieliło, a para się już nie pojawiła w sklepie, tylko pojechała do magazynu do Berlina po moim zwrocie. Woleli ją wycofać ze sprzedaży, zamiast sprzedać z rabatem - byle tylko nie przyzwyczajać klientów do starań o rabat w takich sytuacjach. Tak to przynajmniej interpretuję.

Co do lotników, Flozbi, to pociesz się tym, że większość znawców lokuje je w skali formalności za gładkimi wiedenkami z przeszyciem oraz bez przeszycia ;) Więc może okazje znajdziesz - życie jest długie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musztardowo-brązowe saddle boots dziś odebrałem. Wszystko gra, niemierzone, z oboma woreczkami, pudełko bez zarzutu.

Ładne, nieco zgrabniej wyglądają na nodze niż na fotkach z Zalando. Niezły zamsz (nabuk?), dużo lepszy niż w moich dawnych niskich Gordonach i na podobnym poziomie co w Gordonach William czy Loake (średniej klasy), które kiedyś miałem. Wykonanie ok, nie widzę wad, trochę się tylko marszczy licowa skóra w okolicach dziurek na sznurówki i szew łączący tę część z zamszem jest poprawny, a nie bardzo dobry,

Wygodne, podeszwa odpowiedniej miękkości/twardości. Kopyto i rozmiar mi leżą jak trza :)

To tak na prędko. Za 417 zł nie żałuję.

Potwierdzę swoją opinię z początku tego tematu - Bow-Tie są lepsze niż Berwicki, które już definitywnie skreślam ze swojego repertuaru. Poza tym we wszystkich parach Berwicków, które kupiłem czy mierzyłem poprzez sklep Klasyczne Buty, coś było nie tak. W jednej parze jeden but większy o 1/3 rozmiaru, w drugiej kolebka bardzo spora, w trzeciej licha skóra, bardzo źle przyjmująca kosmetyki (choć nielakierowana).

Bow-Tie są na ogół lepsze, wygodniejsze (nie chodzi tylko o kształt kopyta) i bardziej przewidywalne - przeszło przez moje ręce 7 różnych modeli (nie wszystkie zostawiłem z racji rozmiaru czy zbytnich śladów mierzenia) - więc już mam jakiś tam materiał do porównań.

Poza tym Bow-Tie wychodziły mnie wyraźnie taniej, przy polowaniu na obniżki i rabaty, rzecz jasna.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic do rozbicia, prawie jak na wymiar, pod prawą stopę pójdzie jeszcze wkładka nieco grubsza, jak zawsze zresztą, bo tę stopę mam anatomicznie nieco węższą i drobniejszą, choć długość identyczna - czyli równo 27 cm.

Rzecz w tym, że ja mam stopy b. szczupłe, przy stosunkowo dużejj szerokości w palcach. Dlatego wszystkie Bow-Tie mam 41. I na ogół używam wkładek, lewej cienkiej ,prawej grubszej.

Na długość są ok. z przodu jest miejsca jeszcze w normie, choć krótsze by nic nie mogły być.

Korekta po 2.5 roku :)

Bow-Tie 7.5 okazały się jednak dla mnie za małe i jedne rozciągnąłem (zmiękczacz Saphir itd.), inne odsprzedałem. Ale te siodłate były akurat ok. w rozmiarze 7.5, może z racji rodzaju skóry. Po czasie nabrałem doświadczenia i wiem, że na początku przygody z butami dobrej jakości często kupowałem nieco za ciasne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Na alledrogo znalazłem „walonki” w moim rozmiarze. Sprzedający odda je za 460 PLN. Po przekopaniu wątku odnalazłem info iż można było kupić te buty za 340 PLN (jeśli jestem w błędzie to proszę o informację). Czy użytkownicy tych butów mogliby podpowiedzieć czy warto rozważyć ich zakup za 460 PLN i jak z perspektywy czasu się one sprawują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.