Jump to content

[WARSZAWA], Tadeusz Kierepka, krawiec


damiance
 Share

Recommended Posts

Tadeusz Kierepka

Marszałkowska 60/3

tel. (22) 6210157

Być może jest to ostatni godny uwagi warszawski krawiec o którym dziwnie cicho na forum. Jak słyszałem jest bardzo dobrym fachowcem; między innymi robi marynarki z ramionami typu pagoda. Na miejscu dostępne materiały. Cena za garnitur (pytałem z 6 miesięcy temu) o ile dobrze pamiętam 3.500 pln za igłę.

Podstarszy Cechu Krawców i Rzemiosł Włókienniczych.

Standardowe pytanie:

Czy ktoś ... ... ... itd?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 4 months later...

Niczego nie szyłem u Kierepki, ale jako dziennikarz dośc długo z nim rozmawiałem. Mogę tylko zaręczyć, że to osoba wysokiej kultury osobistej. Ostatnio sporo szyje w Londynie podczas sesji wyjazdowych. Expaci którzy byli w Warszawie namawiają się i zapraszają go do siebie. Mistrz Kierepka leci samolotem rano i wraca wieczorem - podczas każdej wyprawy zdejmuje miarę z kilku gości. To taka ciekawostka ekonomiczna. Komu by się śniło w dawnych czasach, że krawiec warszawski będzie latał na 1 dzień do Londynu na przymiarki.

Link to comment
Share on other sites

Drogą sprostowania. Ostatni raz pan Tadeusz był w Londynie w 2010 roki i z tego co wiem to nie ma dalszych planów wyjazdowych. Nie były to regularne wizyty, a bardzo okazjonalne. Wnuk jego mistrza p. Grucy pracuje tam w bankowości i rzeczywiście on i jego koledzy szyją garnitury u p. Kierepki. Jednak dotyczy to przede wszystkim Polaków pracujących w Londynie. Wnuk p. Grucy jest swoistym ambasadorem p. Kierepki w Londynie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Pan Tadeusz Kierepka jest mistrzem krawieckim w zakresie krawiectwa męskiego (od 1970 r.) oraz damskiego (od 1981 r.). Dyplomy wiszą na ścianie. Jest też członkiem Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów:

http://www.rzem-art.eu/

Jestem zadowolony ze zrealizowanych w tej pracowni zamówień. Zawsze jednak dokładnie przekazuję czego oczekuję i dbam, aby w trakcie miar wszystko przebiegało po mojej myśli.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.