Jump to content

Świąteczna paczka,kontynuacja.


Parmigiano
 Share

Recommended Posts

Ponieważ zbliżają się Święta Bożego Narodzenia chciałbym nawiązać do pomysłu kolegi Kozła,który w zeszłym roku zainicjował i koordynował zbiórkę pieniędzy(czonkowie stowarzyszenia),za które zostały zakupione  artykuły pierwszej potrzeby oraz pralka dla ubogiej rodziny w ramach akcji Świąteczna Paczka.Mam cichą nadzieję, że pomysł pomocy naszym rodakom zza wschodniej granicy spotka się z ciepłym przyjęciem i pomoże tym osobom w szybkim powrocie do zdrowia.

Więcej informacji o fundacji na stronie internetowej.

 

 

Fundacja jest kontynuacją, działającego w Zielonej Górze od 18 lat – Ruchu Apostolatu Emigracyjnego – Pomoc Polakom na Kresach. Od 2000 roku pomagamy Polakom, żyjącym na Ukrainie – woj. lwowskie, stanisławowskie, tarnopolskie, chmielnickie i Krym. Wcześniej swą pomoc kierowaliśmy na Białoruś, Litwę, do Kazachstanu, Rosji i Macedonii. Obecnie wspieramy około 150 rodzin – są to głównie osoby starsze, samotne, chore, rodziny wielodzietne i niepełne. Wszystkich naszych podopiecznych znamy osobiście – kilka razy w roku wyjeżdżamy na Ukrainę. Pomoc dla nich, realizowana jest w dużej części pod kątem ich indywidualnych próśb i potrzeb. Przekazujemy głównie leki, środki medyczne, żywność i odzież, a także wiele innych, potrzebnych rzeczy. Zbieramy środki na leczenie i rehabilitację w kraju, na zachodzie i na Ukrainie. Współpracujemy z lekarzami zarówno w Polsce, jak i na Kresach. Realizujemy recepty, konsultujemy diagnozy i wyniki badań. Wspieramy repatriantów. Z większością naszych podopiecznych, łączą nas bliskie więzi.

 

http://fundacjamosinga.zgora.eu/

 

 

 

 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Jeżeli ktoś  z Panów i Pań zdecyduje się na wpłatę to w tej chwili są dwie a raczej trzy osoby wymagające bardzo szybkiej pomocy,czteryipółletnia  Krysia Makarczuk oraz bliżniaki Władka i Wadima:)

Ja dokonałem wpłaty za pomocą Paypal,bardzo szybki proces proszę pamiętać aby zawsze podać w tytule wpłaty konkretną osobę(Krysia bądz bliżniaki)

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Jeżeli byłaby możliwość to mógłbym przekazać kilka rzeczy które można by spieniężyć w ramach licytacji w dziale "Oddam-Kupię-Sprzedam"  Kupujący wpłaci pieniądze bezpośrednio na wskazane przez BwB konto a ja wyślę wylicytowaną rzecz.

 

Na pierwszy ogień pójdą:  koszula Etona oraz sweter wełniany Tiger of Sweden (nowe z metkami)

  • Upvote 4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.