Jump to content

[ŁÓDŹ], Szewc Bolesław Romejko, ul. Zielona 6


damiance
 Share

Recommended Posts

Witajcie,

dzisiaj trochę pozwiedzałem Łódź. Byłem w 3 zakładach szewskich gdzie jeszcze robi się buty.

Poniżej kilka zdjęć z ul. Zielonej. Postaram się napisać kilka słów asap...

Chociaz but ze zdjęcia nie w moim stylu, a kształt kopyta toporny, to starannosc wykonania jest zachecajaca. Pytanie jaka jest relacja jakosci do ceny ;)

Link to comment
Share on other sites

Byłem w tym zakładzie ;) Z tego co pamiętam ceny były bardzo przystępne, ale pan który jest odpowiedzialny za buty na miarę był na urlopie i nikt w zakładzie nie był mi w stanie udzielić żadnych informacji.

Czekam z niecierpliwością na wpis Damiance.

Link to comment
Share on other sites

na początek mały OT. Informacje o tym szewcu otrzymałem od szewca z Piotrkowskiej 50 - Tadeusz Justyna. Szewc ów robi zasadniczo buty damskie, ponieważ nie dysponuje kopytami męskimi w dużych rozmiarach. Buty damskie kosztują od 250 pln. Koniec OT.

W zakładzie B. Romejko zastałem starszego pana w wieku ok. 80 (nie wiem, czy to był Romejko, czy ktoś inny - może ktoś zadzwoni i sprawdzi :) tel (42) 633-2000). Poprosiłem o możliwość zrobienia zdjęcia dziurkowanej parze którą wypatrzyłem w witrynie. Firma robi buty w cenie 400 pln, na gumowej podeszwie. Jest możliwość zrobienia na skórzanej, ale mój rozmówca nie potrafił powiedzieć za ile. Polecił zadzwonić za 2-3 tyg. wówczas ma być na miejscu osoba (Romejko?), która podałaby wiążąca cenę. Na półkach w zakładzie jest dużo butów, ale damskich. Z męskich te które pokazałem wydały mi się najładniejsze. Inne były głównie czarne. Rozmówca nie przejawiał ochoty do pokazywania czegokolwiek.

Myślę, że był zaskoczony moimi szczegółowymi pytaniami, tym że szukam męskich butów na miarę i tym, że chciałem robić zdjęcia.

Prawdopodobnie zrobiłbym więcej zdjęć, ale do zakładu przyszedł znajomek mojego rozmówcy, w związku z czym musiałem zakończyć mój 5-minutowy wywiad - mój rozmówca był bardziej zainteresowany swoim kolegą.

the end

p.s. byłem jeszcze na Piotrkowskiej 18, w bramie, ale tam też głównie damskie - o ile się nie przesłyszałem to można zamówić kowbojki (?) - do weryfikacji; spędziłem tam dosłownie minutę, bo już musiałem wracać na Fabryczny. Szewc Jacek Rosiński.

Link to comment
Share on other sites

Firma robi buty w cenie 400 pln, na gumowej podeszwie. Jest możliwość zrobienia na skórzanej, ale mój rozmówca nie potrafił powiedzieć za ile. Polecił zadzwonić za 2-3 tyg. wówczas ma być na miejscu osoba (Romejko?), która podałaby wiążąca cenę.

To ciekawe, bo mnie w kwietniu powiedził to samo. Pojawiłem się w maju i znowu nie było ww. osoby.

Postaram się wrzucić zdjęcia butów szewca z ul. Jaracza, które obiecałem, ale ostatnio nie mam czasu podejść do zakładu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.