Skocz do zawartości

Wytrzymałe i elegancie obuwie - jaka marka?


Shackleton

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zasięgnąć porady.

 

Od pewnego czasu zastanawiam się nad zainwestowaniem w parę butów. Zainwestowaniem kwoty dalece wyższej niż te 200 zł za które dotychczas kupowałem obuwie w rozmaitych CCC i innych sklepach masowych. Muszę tu nadmienić, iż jestem osobą kulejącą. a przez to bardzo szybko zdzierającą noski butów i podeszwę tuż pod nimi. Parę butów z sieciówki zdzieram w jakieś 3 miesiące. Później pozostaje wyłącznie zakup następnej bądź interwencja szewska, ale w to drugie nigdy się nie bawiłem.

 

Chciałbym kupić parę wytrzymałych butów ( najlepiej trzewików), które zniosą wiele chodzenia (dodajmy tak fatalnego jak moje), a przy tym będą się jakoś prezentować wizualnie ( choć to kwestia drugorzędna) i które będę mógł pastować i polerować, co ogromnie lubię. Kwota jaką planuję na ten wydatek zamyka się w sumie plus minus 1500 zł. Dlaczego tyle? Ponieważ słyszałem trochę dobrego nt. Wolverine 1000 miles, obecnie są one dla mnie typem numer jeden.

 

Podsumowując: Chciałbym kupić wytrzymałe buty ( najlepiej trzewiki), które zniosą naprawdę wiele, a zarazem nie będą wizualnym koszmarkiem. Co możecie mi polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolverine wyglądają faktycznie pancernie. Nie znam tych butów, więc trudno mi je przyjąć za punkt odniesienia.

 

U mnie w kategorii wytrzymała, praktyczna podeszwa o dużej przyczepności - co pewnie może mieć dla Ciebie znaczenie - prowadzi podeszwa York butów Yanko.

Nie wiem, czy Patine.pl ma trzewiki na tej podeszwie, ale warto sprawdzić. 

 

Odradzałbym skórzaną podeszwę, każda będzie miała większą tendencję do zdzierania się. Podobnie z tanimi gumowymi podeszwami Danite. W ich przypadku nie znalazłem jeszcze sposobu na wizualne rozróżnienie dobrej od złej - te w tanich butach wytrzymują o wiele mniej a to widać dopiero po pewnym czasie. 

 

 

Edit:

Są dostępne. Podeszwa York wygląda tak: http://patine.pl/yanko-style-525-trzewiki-bordowe.html

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanko to bardzo dobra opcja. Warto również się zastanowić nad:

 

Cheney Tweed (na podeszwie Danite) , Cheany Tweed C - podeszwa Commando

Cheaney Fiennes, Cheaney Penninne

 

Herring Langdale

 

Alfred Sargent Cambridge, Alfred Sargent Hannover

 

Tańsza opcja to Loake - u tego sprzedawcy znajdziesz kilka modeli w drugim gatunku - http://www.ebay.co.uk/sch/loakesecondsbynorthshoes/m.html?_nkw=&_armrs=1&_ipg=&_from=

  • Oceniam pozytywnie 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.