Skocz do zawartości

Forumowa poradnia stylistyczna


Gość sancho

Rekomendowane odpowiedzi

Za długie.

Nogawki nie są szerokie.

Jaką mają szerokość na dole?

 

Odpowiednia długość, może nie być dla ciebie komfortowa.

Przy wąskich nogawkach może być widać skarpety.

Znajomemu zwracano uwagę że ma za krótkie spodnie. Długość była prawidłowa ale nogawki dość wąskie, dały taki efekt.

 

W Polsce długość rękawów i nogawek jest w większości przypadków przesadzona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego, ze już za kilka miesięcy zrobi się zimno ;) , to chciałem się poradzić odnośnie nakrycia głowy.

Kupiłem na ostatniej zimowej wyprzedaży całkiem przyjemny płaszcz (uprzedzając pytania, Lantier), ale nie za bardzo wiem, co przy nim założyć na głowę. Nie będę może opisywał tu swoich przemyśleń, tylko poczekam na jakieś pomysły. Myślę jednak, że na wstępie można wykluczyć angielkę jako zbyt nieformalną. Znawcy kapeluszy mile widziani ;) Jeszcze jedna sprawa, która może pomoc przy poradzie, to fakt, że mam wysokie czoło oraz dużą głowę, angielka od Zaręby to rozmiar 61, największy seryjnie produkowany...

 

 

PS. Płaszcz sięga do połowy uda.

post-3917-0-86083000-1373485325_thumb.jp

post-3917-0-56936900-1373485354_thumb.jp

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za długie.

Nogawki nie są szerokie.

Jaką mają szerokość na dole?

 

Odpowiednia długość, może nie być dla ciebie komfortowa.

Przy wąskich nogawkach może być widać skarpety.

Znajomemu zwracano uwagę że ma za krótkie spodnie. Długość była prawidłowa ale nogawki dość wąskie, dały taki efekt.

 

W Polsce długość rękawów i nogawek jest w większości przypadków przesadzona. 

 

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Nogawki były zarówno zwężane (wcześniej to nie były spodnie, a żagiel, a ja lubię fasony dopasowane), jak i już skracane. Jak widać, za mało :-) Skarpetki może być widać, nie przeszkadza mi to. Ale o ile radzilibyście mi - tak na oko - skrócić te spodnie? Szerokości nie znam, zmierzę potem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry krawiec zdziała cuda. Ale kosztuje, przeróbki mogą być porównywalne z kosztem nowego. Zakład budżetowy bierze ok 40 zł za przeróbkę marynarki, mniej za spodnie, ale pewnych rzeczy lepiej mu nie powierzać (z moich doświadczeń - chodzi o zwężanie w barkach/ramionach).

 

W tym garniturze nieco za szerokie są ramiona (ale tragedii nie ma, może zostać, o ile nie jesteś perfekcjonistą), na pewno trzeba skrócić rękawy, być może wytaliować. Być może coś na plecach się marszczy i trzeba skorygować. Spodnie zwęzić i skrócić, to jest łatwe; być może zwęzić w pasie.

 

Co się kwalifikuje do przeróbek, które można polecić "zwykłym" krawcom a co nie? Z ciekawości bo marynarki jeszcze nie dawałem do żadnej poprawki oprócz skrócenia rękawów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nereusz z tymi karakułami mogłoby całkiem ciekawie komponować się to: :)

 

http://milerszyje.pl/futrzana-czapka-uszatka.html

 

Szczerze mówiąc, myślałem o czymś takim, ale kilka ale.... gdzie ja ją w ogóle kupię, bo budżet studencki za kruchy jeszcze na czapki z futra bespoke... Poza tym obawiam się, że wielka czapka w połączeniu z wielkim łbem będzie oznaczała konieczność poruszania się po mieście czołgiem, albo przynajmniej Audi A8, żeby zachować rząd wielkości... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek organizuje akcje kaszkietów na wymiar w miarę dobrej cenie: http://milerszyje.pl/kaszkiet-z-harris-tweedu-2.html

 

 

Szczerze, te materiały, które tam są pokazane, to zupełnie nie moja bajka, ale dzięki :P

 

 

Odnośnie futrzanki, to ok, może rzeczywiście się rozejrzę, ale chciałbym coś bardziej uniwersalnego. Może cyklistówkę, tylko jaki kolor i materiał. Najbardziej jestem ciekaw kapelusza szczerze mówiąc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.