Skocz do zawartości

Nowy Garnitur - potrzebna porada


fan_dobrego_buta

Rekomendowane odpowiedzi

Na zdjęciu tkanina prezentuje się bardzo ładnie. Zechciałby Pan zdradzić, jaki był koszt zakupu?

 

Ubiegnę, korzystając z linka do sprzedawcy wklejonego wcześniej w tej dyskusji: 

 

http://www.ebay.co.uk/itm/DORMEUIL-70-SUPER-140-s-30-KIRGYZ-WHITE-WOOL-SUITING-FABRIC-BY-Dormeuil-3-5m-/221721591954?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item339fa30092

 

z aukcji wynika, że ok. 240zł/mb.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciato - dziękuję

 

musa 19 - zgodnie z odp MP

 

Materiał dopiero zobaczę na żywo w czerwcu. Aby nie tracić na wysyłce do PL, paczka poszła do Oxfordu. Garnitur i tak będę dopiero szył od sierpnia.

 

Poczytałem troszkę o tej tkaninie i uważam, że 41.42 GBP to bardzo dobra cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze polecam tkaninę http://www.ebay.co.uk/itm/100-LUXURY-WOOL-WORSTED-CRISPAIRE-SUITING-FABRIC-BY-HOLLAND-SHERRY-3-5-m-/321335099739?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4ad110815b

 

Materiał zachowuję się rewelacyjne. Mam zamiar dokupić tkaninkę na drugą parę spodni, gdyż wiem, że ten garnitur będę męczył dość intensywnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "macałem materiału" i nie piszę w kontekście okazji i przeznaczenia - ale przy swojej dość daleko posuniętej awersji do pasków Royal Blue, a w dalszej kolejności Persian Blue na pewno ustawiłbym przed tkaniną Dormeuil :) Ale sama tkanina jest fantastyczna i jestem bardzo ciekawy efektów. Przy okazji - bardzo dziękuję za link do sprzedawcy! Będę obserwował, bo już teraz widzę, że ma kupny fajnych tkanin w fantastycznej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mateusz - Royal Blue jest przepięknym kolorem i jakość materiału jest bardzo dobra (oceniam z wzorów kt otrzymałem).  Osobiście bardzo lubię paski i jest to jeden z powodów, dlaczego wybrałem Dormeuil i być może dobiorę jeszcze jedną tkaninę w bardzo ciemnym granacie (również w paski).

 

Z RB zrezygnowałem z 2 powodów:

 

1. mam kilka jednolitych garniturów w granacie, szarym i czarnym, w tym jeden szyty na miarę. 

2. Gładkie garnitury są łatwo dostępne - Vistula, Bytom, Prochnik, SS, itd - zawsze można coś znaleść, co po małej przeróbce u krawca będzie wyglądało przyzwoicie. Nie jest już tak łatwo o przepiękny garnitur w kratę lub paski 

 

Faktycznie sprzedawca ma sporo ciekawych tkanin, w bardzo dobrej cenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Dziś dokupiłem jeszcze taką niebieską krateczkę, na sportowy garnitur - http://www.ebay.co.uk/itm/100-PURE-NEW-WOOL-WORSTED-SUITING-FABRIC-IN-CHECK-DESIGN-MADE-IN-ENGLAND-3-4-m-/321675831218?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item4ae55fa7b2

 

 

post-3391-0-17930500-1433787179_thumb.jp

 

Obie tkaninki 'pomacam" w przyszłym tygodniu i podzielę się wrażeniami.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis odebralem tkaniny I jestem zachwycony!!

 

Dormeuil KirgyzWhite - jest to  najlepsza tkanina jaka do tej pory kupilem. Przemila w dotyku, przepiekny kolor  (zdjecie niestety przeklamuje) w rzeczywistkosci zblizony do odcieni z zawiniecia z lewej strony.

Tkanina w krateczke jest wykonana przez Batley & Robinson (nigdy nie slyszalem o nich). Zdecydowanie warta wiecej niz 17 GBP za m. Kolor calkiem zblizony do tego na zdjeciu.

 

Goraco polecam.

 

P.S. Przepraszam za brak polskich znakow.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Za tydzień rozpoczyna się proces szycia nowych 2 garniturów.

Pierwszy z z tkaniny Dormeuil KirgyzWhite (zdjęcie na str 2).

 

Drugi garnitur będzie również z tkaniny Dormeuil, jednak bardziej casualowej:

 

attachicon.gifDor.jpg

 

Mam nadzieję, że pierwsze zdjęcia będą już w styczniu

Ile mb kupiłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ostatecznie zrezygnowałem z tych tkanim.

 

Dopiero dziś kupiłem następującą tkaninę:

 

 

attachicon.gifDurmoil.jpg

Dziś miałem pierwszą przymiarkę  nowego garnituru. Niestety nie zabrałem telefonu więc bark zdjęć. Kolejna wizyta w piątek - postaram się zrobić kilka zdjęć

 

P.S. Tkanina wygląda przepięknie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.