Skocz do zawartości

Lambert Two Ply - reklamacja


Topowyninja

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Na forum zarejestrowałem się kilka lat temu i od tego czasu czasami zaglądam w poszukiwaniu inspiracji, ciągle jednak jestem w okresie przejściowym pomiędzy casualem a "codzienną klasyką". Od razu też zaznaczę, że nie jestem w jakikolwiek sposób związany z branżą odzieżową. W listopadzie postanowiłem wymienić używane koszule. Kupiłem do pracy 3 sztuki Eterny, i na specjalne okazje 1 Osovskiego i 1 Lamberta Two Ply 43/176-182 (na spinki).  Najbardziej "wyjściową" była ta ostatnia, spróbowałem ją założyć na kolację wigilijną ale ... rękawy były za długie. Postanowiłem zareklamować. Sam proces reklamacyjny był już żenadą ale to sprawa dla audytorów ISO a nie na modowe forum. Jakie było moje zdziwienie kiedy po 2 tygodniach otrzymałem decyzję o oddaleniu reklamacji ("wszystkie parametry mieszczą się w granicy tolerancji")

 

 

http://zapodaj.net/1a04dec6d8ed2.jpg.html

http://zapodaj.net/7aa9dfb622d95.jpg.html

http://zapodaj.net/e85c177940588.jpg.html

http://zapodaj.net/aa29504ce82e1.jpg.html

http://zapodaj.net/84fea3d4137f3.jpg.html

 

Normalnie koszula nie wystaje mi ponad 2 cm poza rękaw marynarki, co o tym sadzicie? Może mam za krótkie ręce? Może, "tak ma być"? Nie planuje w niej chodzić, interesuje mnie Wasza opinia. Dodam, ze poza rękawami, koszula leży jak uszyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Whitesnake - nie, to pierwszy zakup.

 

 

Pozostaje ci jedynie zaakceptować fakt, że nie szyją twojego rozmiaru. Niestety nie ma jednej normy na proporcje w koszulach i każdy szyje po swojemu.

Na mnie Lambert rozmiarowo jest idealny, ale wiele innych firm musiałem nauczyć się omijać. Czasem z żalem.

  • Oceniam pozytywnie 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład: koszula z mankietem na guziki Hawes and Curtis, długość rękawa 34 - dobra. Koszula z mankietem na spinki Hawes and Curtis, długość rękawa 34 - za krótki. Koszula z mankietem na guziki Charles Tyrwhitt, długość rękawa 35 - dobra. Koszula z mankietem na spinki Charles Tyrwhitt, długość rękawa 35 - dobra. 

Nie widzę reguły - dla jednego producenta 34 to nie to samo co dla drugiego, a wręcz dla tego samego producenta 34 w jednej koszuli to nie to samo co 34 w drugiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam słowa lubo69. Ja przestałem kupować od jakiegoś czasu koszule CT, ponieważ po kilku praniach miałem rozbieżności dla tego samego rozmiaru nawet do 4cm. Teraz kupuję przeważnie w sklepach stacjonarnych.

 

Lubo69 - tak mniej więcej odpowiednikiem CT 35'' jest 34'' H&C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmy nie trzymają rozmiaru między sobą, ale powinny być jednolite w ramach swojej oferty.

 

No właśnie, powinny...

Ja kupując niedawno kolejną koszulę Lambert w tym samym co zawsze rozmiarze (bez przymierzania oczywiście) zdziwiłem się, gdyż rękawy tej nowej koszuli są co najmniej 2, a może nawet 3 cm (dokładnie nie mierzyłem) dłuższe niż sie spodziewałem.

 

Przy okazji pytanie - czy skracając rękawy koszul (od dołu) przedłużacie Panowie proporcjonalnie rozcięcie rękawu przy mankiecie, czy zostawiacie skrócone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, powinny...

Ja kupując niedawno kolejną koszulę Lambert w tym samym co zawsze rozmiarze (bez przymierzania oczywiście) zdziwiłem się, gdyż rękawy tej nowej koszuli są co najmniej 2, a może nawet 3 cm (dokładnie nie mierzyłem) dłuższe niż sie spodziewałem.

 

Od siebie dodam to, iż zauważyłem to samo. Kupując warto mimo wszystko przymierzyć, gdyż jedna koszula o rozmiar większa miała o 1 cm krótszy rękaw niż ta którą posiadam. Szkoda, że Lambert nie trzyma rozmiaru...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład: koszula z mankietem na guziki Hawes and Curtis, długość rękawa 34 - dobra. Koszula z mankietem na spinki Hawes and Curtis, długość rękawa 34 - za krótki. Koszula z mankietem na guziki Charles Tyrwhitt, długość rękawa 35 - dobra. Koszula z mankietem na spinki Charles Tyrwhitt, długość rękawa 35 - dobra. 

Nie widzę reguły - dla jednego producenta 34 to nie to samo co dla drugiego, a wręcz dla tego samego producenta 34 w jednej koszuli to nie to samo co 34 w drugiej.

Różnice w rozmiarówce w konkretnej marce wynikają z prozaicznego powodu,dywersyfikacja produkcji,np C.T produkuje swoje koszule w co najmniej 2 azjatyckich krajach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, powinny...

Ja kupując niedawno kolejną koszulę Lambert w tym samym co zawsze rozmiarze (bez przymierzania oczywiście) zdziwiłem się, gdyż rękawy tej nowej koszuli są co najmniej 2, a może nawet 3 cm (dokładnie nie mierzyłem) dłuższe niż sie spodziewałem.

 

Przy okazji pytanie - czy skracając rękawy koszul (od dołu) przedłużacie Panowie proporcjonalnie rozcięcie rękawu przy mankiecie, czy zostawiacie skrócone?

 

Kupiłem ostatnio 3 koszule lamberta i 3 koszule wólczanki - w sumie 2 lamberty i 2 wólczanki mają za długie rękawy. Jest to o tyle ciekawe, że jestem dosyć wysoki (195cm) i zazwyczaj zarówno koszule jak i marynarki miały na mnie za krótkie rękawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.